Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam, a bizonyta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket válasszam, a bizonytalan szerelmet vagy a biztos lelkitársat?

Figyelt kérdés

Nem akarok regényt írni de...


2 srácról van szó. Első: életem nagy szerelme. Akárhova is sodort az út minket, utólag mindig őt hiányoltam, vagy lehet azokat az érzéseket amiket csak vele éltem át. Amikor őrülten szeretsz valakit.

Sajnos elválltak útjaink egy jó időre, megismertem mást. Ez a másik egy igazi lelkitárs, aki mellett biztonságban érzem magam. Tudok vele tervezni, szinte minden passzol és tök jó de sokszor elgondolkodom és nem tudom eldönteni hogy szerelmes vagyok vagy szimplán szeretem/kedvelem és jól érzem magam vele. Időnként eszembe jut az első és bolondulásig találkozni akarok vele újra.


Ki mit tenne? Nyomasztó érzés mert már abban a korban vagyok hogy dönteni kellene és nem játszadozni, gyerekeskedni. Szeretnék családot alapítani, házasság stb. Ráadásul a mostani párommal már 3 éve együtt vagyunk, együtt élünk. De egyszerűen nem tudom mit bánnék meg jobban... Nagy a bizonytalanság bennem.


2020. okt. 4. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó, ha mindkettő együtt van: a szerelmem a lelki társam is.

Ugyanis a kettőnek együtt kell járnia, különben

nem ér semmit az egész.

2020. okt. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már a felvezető mondatot sem jó. A biztos lelkitársad sem biztos, mert akkor őt választanád.

Erre a bizonytalanságra (ami megjegyzem teljesen jogos) nem szabad családot alapítani. Mit mondasz majd a gyermekednek, nézd anyu szerelmes lett, ezért válok el apukádtól. És nem muszáj, h ez a mostani szerelmed legyen a választott. Őt lehet elengeded, de a szerelem örök hiányként fog a szíved ajtaja előtt állni, és amikor nem számítasz rá fogja betörni az ajtót, de akkor betöri, és mindent elsöpör, amit erre az ingatag biztosnak tűnő alapra leraktál.

Sokan csinálják ezt, a biztos utat választják, de ezt mindenki megbánja, vagy boldogtalanként éli le az életét örök hiánnyal.

2020. okt. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Én a biztos kapcsolatot választanám a nagy szerelem helyett, de nem is igazán bánkódnék az első miatt, tudnám, hogyha együtt lettünk volna, akkor úgyis elmúlik a nagy szerelem.


Egy pszichológussal, ha átbeszéled a helyzetet, az lehet, hogy segít.

2020. okt. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, erről írtam, #3-as hozta is a példát. Tipikus negatív hozzáállás (a magyar nép jellemző mentalitása mondják, ami így nem igaz, mert a pszichológia egyik alaptézise, h az ember legfontosabb irányítója a biztonságra törekvés). Ülnek éveken vagy egy életen át a langyos (de biztos) kakiban. És minél intelligensebb, annál több indokot talál, h miért teszi (a szerelem úgyis elmúlik pl.).

Az eszed talalhat szamtalan onigazolast, de a szíved (az érzéseid) nem csaphatod be soha. Valóban az a jó, amikor vkiben megtalalod a szerelmet és a lelkitársat egyben, amikor az eszed és a szíved együtt mondja azt, hogy igen, ő az.

2020. okt. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

#4 Utolsó, szerencsére én is ebben a helyzetben vagyok, hogy egyszerre találtam meg a lelki társam meg a szerelmet.


Ennek ellenére pontosan tudom, hogy kb. négy évig voltam szerelmes és elmúlt. Ettől még nagyon szeretem a páromat, továbbra is úgy gondolom, hogy nem találkoztam még nála jobb férfival soha, de nem vagyok úgy szerelmes, mint a kapcsolat elején, inkább baráti a kapcsolatunk.


Ezért, ha valami miatt újra párt kéne találni, akkor én a második opció mellett döntenék és nem várnék még 10-15 évet arra, hogy hátha találok olyan férfit, akibe szerelmes is vagyok.

2020. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ennek ellenére, hanem ezért tudod #5-ös, h a szerelem elmulik, de jön helyette (ez a szó sem jó, h helyette), hanem utána egy mély szeretet, ami szerelem híján nem lenne ilyen mély és megingathatatlan. Ezért én úgy gondolom nem jó a gondolat meneted, ebből nem az következik, h ha véletlenül új párt kellene találnod, akkor nem várnál a szerelemre. A szerelem az alap, anélkül nincs mély szeretetté való átalakulás. Nem szabad így gondolkodni, főleg neked nem, aki ezt szerencsére megtapasztalhatta.
2020. okt. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

#6

Tényleg ezért tudom :) Viszont ennek ellenére elmúlt ;)


A szüleim második párkapcsolata viszont szerelem nélkül alakult át ugyanilyen mély szeretetté (az első mindkettőjüknek szerelmi házasság volt és mindkettő felbomlott). Viszont az ismerősi körben a szüleim házassága tűnik számomra az egyik legstabilabb, legnyugodtabb, legkiegyensúlyozottabb házasságnak, mindketten olyan lassan öregszenek, hogy kb. 15 évet tudnak letagadni.


Szerintem a szerelem azért kell, hogy a különbségeket el tudjátok rendezni, de ha két ember eléggé hasonlóan gondolkodik és nincsenek konfliktusok, akkor nincs rá "szükség", anélkül is tudok együttélni és közösen családot alapítani. Elköteleződésből is lehet ugyanolyan mély és megingathatatlan egy házasság, ez volt az elképzelés 50-100 évvel ezelőtt (pl. a nagyszüleim esetén) és rengeteg helyen még mindig ez a szokás.


Ha viszont valaki egész életében abban a tudatban él, hogy csak szerelemmel lehet családot alapítani, akkor nem érdemes belemenni egy ilyen "nem szerelemmel kezdődő" párkapcsolatba, mert mindig hiányolni fogja.

2020. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem #7. :) Azért, az sem mindegy, h mikor ér a szerelem. Ha érett, kifejlett személyiségkent, amikor tudod mik azok az alapvető paraméterek, amire szükséged van a harmonikus együttélésre a másik szemelyisegeből, na az a tuti. :) Bár érett felnőttként mar az is igaz, h nehéz szerelmesnek lenni, de ha mégis megtortenik a "csoda" sztem az az igazi kapcsolat két ember között.

Biztos, h nagyon harmonikus a szüleid második házassága, csak még mindig ott lebeghet felettük az a fránya szerelem/szenvedély, ami akármikor lecsaphat (bár mint írtam felnőtt érett szemyisegkent nehéz szerelembe esni, szóval kicsi az esély, de elofordulhat), és akkor dől az egész stabilnak hitt élet/kapcsolat.

2020. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszi! Szerintem nyugdíj után már ritkán áll fenn ez a veszély, lassan 35 éve vannak együtt :)
2020. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, de egyet nem értek. Opció még az első srác? Tehát ha a szerelmet választanád, akkor ő kerülne képbe, vagy úgy értetted a kérdésedet, hogy választanál valakit, várnál valakire, akibe olyan őrülten szerelmes lennél, mint az elsőbe? (Bocs, csak nekem ez nem jött le a kérdés magyarázatból.)
2020. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!