Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi szerződés? Mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi szerződés? Mennyire korrekt ez így?

Figyelt kérdés
Párommal még nem élek együtt, viszont most felvezette hogy nemsokára szerződést kéne kötnünk, amiben belefoglalja hogy az autók meg a házak az ő nevén maradnak, és a későbbiekben semmire nem tartok igényt ha szétmegyünk. Az ő házába költöznénk. Én felvetettem hogy akkor vegyünk egy másik házat, mert szeretném a közös otthont közösen tervezni, élvezni. És nem úgy nekifutni hovy beköltözöm és akkor mindig a fejemhez vágja hogy ez az ővé. Én aláírom a papírt hogy az eddigi meglévő tulajdonai az ővéi maradnak, de legyen egy közös is, ahol a közös életünket élnénk. Ettől elzárkozik. Nekem viszont így nem tetszik a dolog, hogy minden csak az övé lenne. Mert ha már én is ott lakom én is teszek bele, akkor az úgy lenne fair ha közös lenne. És nem mindenről lemondok.
2020. okt. 19. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Ez akkor fair, ha te semmit nem adsz a lakásba. Se bútor, se festés, se felújítás. Semmi.

Így oké. Gyűjtögeted a pénzed, és ha szétmentek elköltözöl. De azt sem értem, ehhez minek szerződés, hiszen házasság előtt szerzett vagyon az sosem lesz közös

2020. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem korrekt ez így! Alá ne írj ilyesmit. Borzasztóan kiszolgáltatottá tesz téged. Ha elváltok, semmid nem lesz, kb. mehetsz a gyerekekkel az utcára...
2020. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
15%

Ha beleteszed a részed és ezt szorgalmazod is, úgy egyetértek. Kulcsot kell adnia hozzád ez is tény. Csak gondolom túlságosan is elővigyázatos a mai világban, amikor egyes nők úgy behálózzák a férfit, hogy szinte mindent elvesznek a végén tőle csak azért, mert élettársak vagy házastársak. Ezt nem tartom fairnek.

De a te eseted teljesen érthető ilyen szempontból és tetszik ez a fajta korrektséged.

Szerintem próbálkozz még mert így van csak értelme együtt maradni.

2020. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%
2-es azért ez nem így van. Ha nem rendelkeznek a vagyonról házasság előtt, akkor a házastárs egy válás esetén rá teheti minderre a kezét..
2020. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

A házasság előtti vagyonra senki nem teheti rá a kezét, pár éve már így van.

A közös házvásárlás meg egy macera ebbe az esetben.

Ha normálissan, akkor nem hanydigálja fel, ha nem az, akkor meg jobban is jarsz, ha vége lesz.

A pénzt, amit erre szánnál, azt inkább rakd el és egyedül is tudsz hitelt felvenni majd lakásra.

Mi most veszünk házat. Nekem 5 millám van és a lányomra is tudok felvenni pénzt. Neki, ha ekadja a lakást, akkor lesz kb 15 plusz ugye a hitelt kifizeti.

Miis írunk szerződést, csupán elővigyázatosságból, hogy egyikünk se essen pofára.

A pénzt visza kell adnia, amit beleadtam plusz a gyerekre felvette kisebb összeget. Autó amúgy is az enyém. És lesz 3 honlapunk kikötözni.

De nálunk egyszer se volt a 3 év alatt ilyen, hogy az enyém...a szerződés is az én tanácsom volt.

De nyilván mindenki félti a saját nyugalmát.

N

2020. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez házassági szerződés nélkül is így van. Ezért felesleges írni. Ami előtte az övé volt, az utána is az övé lesz.


"A pénzt, amit erre szánnál, azt inkább rakd el és egyedül is tudsz hitelt felvenni majd lakásra."


Azt nem tud, mert házasság alatt keresett pénz közös vagyon, és az abból vett lakás is.

2020. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

De hülye hapsid van, már bocs. Ezek a dolgok lepapírozás nélkül is az övéi, és soha nem lesz neked hozzájuk közöd. De ha ragaszkodik a papírhoz, hát csinálja, fölösleges pénzkidobás az egész.

Amikor pedig a csillagos eget verik a lakásárak, a legnagyobb hülyeség lenne lakásvásárlásra rábírni azt a férfit, akinek egyébként meg van oldva a lakhatása.

Attól a perctől kezdve viszont, hogy összebútoroztok, a belerakott pénzetek arányában kell maj elosztonotok mindent (amíg nem házasodtok össze, de azt úgysem fogtok, ahogy látom).

2020. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
De! Írtam, amit eddig félre tett! Szóval az az ővé!
2020. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj bele, de amint beköltöztél hozzá, még egy villanykörtét se vegyél az ő házába.


Nagyban ugyanez érvényes a felújításra, stb. Külön kassza, mindent kesseljen ő.

2020. okt. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként válaszadók, nem tudom honnan vettétek, hogy házasodni akarnak és akkor hogy oszlik a vagyon. Igen, házasság alatt szerzett vagyon közös, de ők csak élettársak.

Egyébként jogos az, hogy a pasi háza az az ő tulajdona, ne követelhess szakítás után semmit belőle, bár szerintem jogilag nem is tehetnéd. Csak akkor valóban egy forintot ne költs felújításra. Ha bútorokat veszel, akkor azok meg a tieid maradnak és esetleges szakítás után viheted őket. Ha mégis fizetsz felújításba, akkor a te neveden legyen a számla és őrizd meg.

2020. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!