Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság vs. Élettársi kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság vs. Élettársi kapcsolat. Mi szól az egyik, mi szól a másik mellett?

Figyelt kérdés
Ha van kedvetek érveljetek a szimpatikusabb mellett.

2016. jan. 31. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Házasság
2016. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%

Egyik sem. A legjobb úgy együtt lenni hogy van külön lakás és élettér.


Ha már mindenkép egy házba kell lenni (csakis nagy, többszintes háznál lehet ez) akkor élettársi. a házasság drága és értelmetlen, úgyis válás lesz a vége.

2016. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Házasság. Az szerintem a tiszta jogi forma, nincs gond a vagyonnal, örökléssel, stb.

Igen, tudom hogy a bejegyzett élettárs is tudja ezt, de akkor meg azért házasság, mert az olcsóbb.

Nyilvántartásba vett élettársi kapcsolat kb. 30 ezer Ft, plusz mivel az élettárs idéntől már nem számít közeli hozzátartozónak, mind az ajándékozás, mind az öröklés illetékköteles. Ez pl. egy ház esetében milliós nagyságrend, 9%. Egyébként 18%.

Szintén halálesetnél lehet még probléma: ha az elhunyt fél adósságot hagy maga után, az új szabályozás szerint közeli hozzátartozó információt kap a tartozásról és tudja rendezni. Az élettárs viszont már nem közeli hozzátartozó, ezért ha elhúzódik a hagyatéki eljárás, nem tud mit kezdeni az örökölt tartozással.


Mindent összevetve ha egy pár családként él együtt, szerintem az a legtisztább, ha ezt jogilag is rendbe rakják.

2016. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Úúú bocsánat, összekevertem. Szóval bejegyzett élettárs nem is lehet, csak azonos neműeknél, különböző neműeknél nyilvántartásba vett élettárs van. Az még kevesebbet számít.
2016. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%
Mondom, hogy egyik sem. Az a legolcsóbb. Külön élettérrel. a szakítás van akkor meg elég egy "viszlát" ami 0 ft.
2016. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A házasság jogilag egyszerűbb lehet hosszú távon, aztán kinek mi a jobb, ahány eset, annyi variáció. Aki nem házasságpárti, de valahogy tisztán akarja látni a kapcsolatát törvényileg, annak jobb lehet az élettársi kapcsolat. A gyerek így is, úgy is örökös, ha van.
2016. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%

együttélés. nem kell keverni a szerelmet a pézügyekkel (lehetnek persze közös dolgok), meg belevonni másokat, hogy összeadjanak meg szétválasszanak.


a házasság annyira véglegesnek hagnzik, hogy már nem kell naponta döntened, hogy igen, még mindig őt akarom. hanem vághatsz akkor is jó pofát, ha nem tetszik valami. szerintem a házasság csapda.


biztos van, aki jól csinálja, de én nem hiszem, hogy kipróbálom.


N

2016. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nincs érv. Hagyományok híve vagyok, így házasság.
2016. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen pénzt? Összeházasodni ingyenesen lehet.


A körítés kerül pénzbe, de a kérdés nem arról szólt.

2016. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hogy megúszd olcsón a válást, köthettek házassági szerződést.
2016. jan. 31. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!