Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nárcisztikussal vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nárcisztikussal vagy a pszichopatával a veszélyesebb bármibe is belemenni?

Figyelt kérdés

2 férfi is nyomul rám munkahelyemen.


Az egyik a nárcisztikus, aki teljesen el van ájulva magától, folyton dicsekszik, magáról beszél, semmire föl hatalmas egója van,minden a segge alá lett tolva, befolyásosak a szülei és az ő kapcsolataik révén akar nekem mindenféle segítséget felajánlani és közben hős megmentőnek képzeli magát, azt hiszi, hogy ez már önmagában elég,hogy imponáljon nekem. Némi együttérzés van benne amúgy, de elsősorban ez róla szól hogy ő milyen jófej, én meg mintha csak valami dísz lennék, aki ahhoz kell, hogy ő még elégedettebb legyen önmagával.


A másik meg egy pszichopata, ő a csoportvezetőm, teljesen rideg, nem érti meg ha valaki nincs jó passzban és nem tud 100%-on dolgozni,empátiája 0, nagyon céltudatos, a semmiből küzdötte fel magát, és valószínűleg hamarosan újabb előléptetést fog kapni, mivel másokkal ellentétben nem zavarnak be az érzések ha hideg fejjel kell dönteni. Erőteljesen nyomul rám, csokor virág, doboz bonbon, mindenféle ilyen 'meglepetéssekkel' bombáz. Tökéletesnek akarja mutatni magát, így akarja elérni, hogy ne lehessen neki nemet mondani.



2020. okt. 21. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj, de a második az egyáltalán nem biztos hogy pszichopata. Multinál a középvezetők nagy része ilyen, azért ennyi pszichopata nincs az országban.
2020. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

#1-es ebben azért én nem lennék ennyire biztos. Az ország nem kis része alkoholista is... :D


Kérdező, egyikkel se. Munkahelyen nem játszunk kapcsolatosdit, főleg nem vezetőkkel. Abból soha nem fogsz jól kijönni.

2020. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A multi középvezető pont az a pozíció, amire a leginkább a pszichopaták alkalmasak, mert érzelmek nélkül kell dönteni. A társadalom 1-3% pszichopata, a multi középvezetők sincsenek ennél többen.

A pszichopaták többsége a közhiedelemmel ellentétben elsősorban nem megveszekedett gyilkos Hannibal Lechter ,hanem hétköznapi emberek, akikben egy a közös, hogy nincs empátiájuk, ettől még nem közveszélyesek, egyesek remekül megállják a helyüket az élet sok területén úgy hogy a többség meg sem mondaná róluk, hogy pszichopata amíg nem kerül közelebbi kapcsolatba velük.

2020. okt. 21. 09:38
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Sosem értettem, hogy nők miért fosnak a nárcisztikusaktól?

Egyik kolléganőn férje ilyen volt, egyszer bejött arcoskodni a céghez, és betalálta a portást. Az meg lekevert neki egy csicskalángost, mire a srác sírt, és bevizelt.

2020. okt. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Miért, csak ez a két lehetőség van?


Nyilván a pszichopata veszélyesebb. Egy nárcisztikus is sérült lelkileg, de nem olyan szinten.

2020. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiket sem kérném. Egy: nem sz*rok oda, ahol eszem, tehát a munkát nem vegyítem mással. Kettő: Nekem mindkettő unszimpatikus alkat. Egy nárcisztikust kb. 5 perc után leütnék valamivel, mert idegesítene a nagyzolása, az érzéketlenhez meg túl érzelgős vagyok és tuti egyikünk vagy másikunk agyvérzést kapna.
2020. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak két férfi él a bolygón? A helyes válasz c) azaz egyikkel sem. Kerüld az idiótákat ha nem akarsz problémát magadnak az életben.
2020. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a laikusan történő mások diagnosztizálását jobb lenne befejezni, ilyen alapon téged is diagnosztizálhatnának bárminek egy-egy mondatod alapján, anélkül, hogy ismernének. Ez alapján semmit sem lehet megmondani, mivel nem valós pszichológiai ismeretek alapján valakire ráhúzol sablont és véleményt mondasz.
2020. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Én azzal az emberrel félnék kapcsolatot kialakítani, aki kényszeresen diagnosztizál, innen-onnan összeolvasott ismeretek alapján. Valószínűleg mindig egyfajta ki tudja honnan származó "pszichológiainak látszó" információk alapján örökösen minősítené a kapcsolatot, a partnerét. Nem lenne rá szükségem, hogy a velem kapcsolatban lévő embereket is rögtön diagnosztizálja, személyiségzavarokat vagy egyebeket aggasson rájuk.
2020. okt. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező sem százas, én mint pasi menekülnek az ilyen önjelölt konyhapazichologusoktol
2020. dec. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!