Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnél olyan emberrel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnél olyan emberrel, ami Voldemort eszméit osztja?

Figyelt kérdés

A Harry Potter könyvek végigolvasása után arra a következtetésre jutna, hogy a Sötét Nagyúr tanításai állnak hozzá a legközelebb.


Példák:


"A nagyság irigységet vet, az irigység gyűlöletet terem, a gyűlölet hazugságot szül"


"A világban nincs jó és rossz, csak egy dolog van... A hatalom! És azt a gyöngék nem tudják megszerezni"


"Semmi, amit a világban láttam, nem támasztotta alá az ön híres elméletét, hogy a szeretet erősebb volna, mint az én mágiám"


2020. nov. 10. 13:17
 1/9 A kérdező kommentje:
*aki
2020. nov. 10. 13:19
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Szóval: összejönnék-e egy olyan valakivel, aki egy gyerekeknek szóló mesében lévő sablonos gonosz karakter közhely eszméit osztja?

Kinőttem már a dedóból...


Ha legalább egy jó művet mondtál volna, mint a Kis Herceg, ami tele van életről, barátságról, bizalomról szóló gondolatokkal...

2020. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A Kis Herceg nehéz olvasmány, ahhoz irodalmi műveltség is szükséges. De egy Harry Potter könyvek az utca embere nyelvén vannak megírva.
2020. nov. 10. 13:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Pl. A Rózsa és a Kis Herceg kapcsolata a szerző és a felesége közötti kapcsolatot jelképezi, ha jól emlékszem. Szóval egy olyan könyv megértéséhez nem elég a felületes olvasás. Tele van az egész szimbólumokkal.
2020. nov. 10. 13:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az aranyos lenne, ahogy benyögné ezt az "én mágiám" dolgot. Átirányítanám a teljesen spiritiszta nagymamámhoz, jól megértenék egymást.


"A nagyság irigységet vet, az irigység gyűlöletet terem, a gyűlölet hazugságot szül"


Ebben mondjuk még van is igazság, lásd azt amikor alapvetően híres vagy sikeres embereket vádolnak meg minden szarral, mint Michael Jacksont vagy most Johnny Depp-et.


De alapból fura egy eltúlzott "rajzfilmes főgonoszt" példaképeddé tenni. Még akkor sem, ha úgy nagyjából árnyalták is a végén.



Bár szerintem a HP regényekből nem Voldermort a leggonoszabb karakter, hanem Bellatrix Lestrange. Voldemort csak egy sima nárcisztikus gonosz, de legalább nem szadista (általában akkor kínoz csak, ha információt akar vagy éppen "bünteti" a csatlósait, (esetleg épp bizonyítja a saját felsőbbségét Harry-vel szemben) de ezt is teljesen hideg fejjel ami elég psycho dolog) és nem okoz neki orgazmust az, ha másokat kínlódni lát.

2020. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

összejönnék-e egy fasiszta pszichopatával? kizárt dolog.

összejönnék-e valakivel, aki egy populáris regényből merít? miért ne, én sem csak szépirodalomból táplálkozok (sőt).

2020. nov. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert nagyon távol állna az én lelki beállítottságomtól és felfogásomtól.
2020. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként Voldemort karaktere Hitleren alapul. Akinek egy ilyen ember a példaképe, azzal biztosan nem szeretnék együtt élni.

Az idézetei viszont tényleg érdekesek, és sokszor érvényesek is, bár én teljesen más elveket vallok, máshogy gondolkodom.

2020. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mármint egy varázslók felsőbbrendűségét hirdetővel, aki el akarja söpörni a muglikat? Ez tényleg elég Hitleres.

Az idézetek meg olyanok, mintha a 15 éves Coelho rajongó kislányok facebook bölcsessegeinek a nihilista párjai lennének. Hangzatosak, de nem túl mélyek, sok értelmük sincs.

2020. nov. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!