Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hívnátok fel egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hívnátok fel egy közeli ismerős figyelmét arra, hogy a párja rajta élősködik?

Figyelt kérdés

Régen egy helyen dolgoztunk, és jóba lettünk, de tartjuk a kapcsolatot néha-néha találkozunk.

Van egy 30 éves nő. És van egy 36 éves párja. 10 éve vannak együtt. A férfi 10 éve nem dolgozik.Egyébként a közös munkahelyen ismerkedtek meg, így némileg én is ismerem. Kirúgták kb 1 hónap után, mert mindig táppénzen volt. Összejöttek akkor, és a férfi azóta sem dolgozik. Együtt is élnek, és a férfinak szó szerint semmi bevétele 10 éve. Mindenféle kifogásokat gyárt, melyik munka miért nem megfelelő számára. (fáj a térde, a háta, a tüdeje stb stb.) Szó szerint egy portás vagy ülős biztonsági őr munkát sem vállal el.Azt tudni kell, hogy a nő édesapja sem dolgozott soha, és ő így nőtt fel. Azt látta, hogy édesanyja dolgozik, az apja pedig otthon ül. A férfi már nem is hagyja szóba hozni magát a munkát sem, mert felkapja a vizet. A nő húga és öccse is próbáltak vele többször beszélni... De nulla sikerrel. Senkire nem hallgat. Közben a férfi rombolja az önbecsülését, mindig szidja a külsejét az alakját. Elhiteti vele, hogy nem szép. Pedig egy nagyon igényes, csinos lányról van szó. Nem tudom én mit tehetnék, de a húga nekem szólt, hogy beszélhetnék vele, mint kívülálló, hát hogyha rám hallgat. De mégis, mit mondatnék neki? Hogy engedheti magát így kihasználni? Van egyáltalán jogom hozzá, hogy beleszóljak?

(Mielőtt valaki félre értené, nő vagyok)



2020. nov. 20. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted erre neki fel kell hívni a figyelmét? Magától nem tudja?
2020. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy védi. Mindenféle mese arról , miért is jó ha otthon van a férfi... Azt mondogatja, hogy otthon mindent megcsinál. De sajnos, nemegyszer lebukott , hogy ő vágja pl a fát is.
2020. nov. 20. 16:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha így van, akkor önmaga előtt is hárítja az igazságot. Hogy miért? Az ő dolga. Neki így jó. Lehet, hogy társfüggő, vagy már annyira leépült az önbizalma, hogy azt hiszi, senkinek sem kéne.

Ki tudja? De hiába hívod fel a figyelmét, mert ő is tudja és csak feleslegesen megharagszik rád.

2020. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Elég gyenge a lelki világa és valószínű tényleg úgy van vele, hogy neki így kell leélnie az életét. Ha ezt nem tartja meg csak rosszabb lesz. Hogy néznének rá az emberek ha tudják, hogy elvált? stb.

A lényeg, hogy sok minden miatt elgyengült szegény.

Lehet hülye ötlet de ha tudtok egy rendes férfit aki barátnőt keres esetleg összehozhatnátok őket és akkor rájön, hogy lehetne neki jobb is. Létezik olyan ember aki megbecsüli őt.

2020. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem ilyen párt. A nő csinált mindent, dolgozott, háztartást vezetett, a férfi otthon feküdt, mert nem "bírta" a munkát, mellette csajozott is ezerrel. Gondolom azóta is együtt vannak. :)
2020. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatod a véleményed, de kétlem, hogy bármi haszna lenne.

Én egy férfi rokon heyyében inkább a pasival beszélgetnék el, hogy húzzon el a pitsába.

2020. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Naívság azt gondolni, hogy nem tudja. Te viszont ha nem kéri, csak kéretlen tanácsadó lennél, ami csak haragot szül. Érdemes kérdéseket feltenni, alternatívákat mutatni, de helyette senki nem dönthet.
2020. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja. Ez a nő is. Ő baja, ne avatkozz bele szerintem. Egyirányú utca a gondolkodása, és igazi kihasználható szolga típus.
2020. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a férfi tartaná el a nőt az teljesen természetes lenne társadalmilag.

Egyébként, ha meg így nőtt fel, ezt a családi mintát látta, akkor neki ez a természetes felállás egy kapcsolatban, nem fog semmi kivetni valót találni ha a párja ilyen-olyan kifogásokkal kerüli a munkát. Valószínű egy idő után neki is világossá vált mi az ábra, de nyilván nem tud már rá hatni, a pasija belekényelmesedett ebbe az életbe. Aki évekig nem dolgozott, megszokta azt, magától nem fog csak csettintésre újra elmenni ha van aki eltartja. Mondjuk vastag bőr kell hozzá, ez nem is vitás.

2020. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!