Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők tényleg potenciális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők tényleg potenciális bátalmazóként néznek minden férfira?

Figyelt kérdés

Egy kicsit talán furának hathat a kérdésem, de ez a lényege. Az elmúlt időszakban többször is szembejött velem egy-egy írás, cikk hasonló témában, de a legutóbb olvastam valahol (félig szakmai, félig lazább hangvétellel), hogy a lakosság kb. fele férfiakból áll, így a nők potenciális bántalmazóként kell hogy tekintsenek a lakosság felére. Ez később taglalva is volt a cikkben, hogy egy férfi nem ismerheti azt a fajta félelmet, amit például egy sötétben egyedül hazasétáló nő át kell hogy éljen. Tehát ilyen értelemben kell bántalmazóként tekintenük a férfiakra, hogy pl. a sötétben sétálásnél nem tudhatja, hogy ki jön vele szembe, de ha férfi, az jó eséllyel fizikailag erősebb nála, stb...


Szóval a kérdésem az, és ez persze elsősorban a hölgyekhez szól ,hogy ti tényleg így gondolkodtok, tényleg belétek van ez kódolva? Ha például leszólít titeket egy srác, az is megfordul a fejetekben, hogy mi van ha bántani, zaklatni fog?


2020. nov. 23. 02:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
6%
Először minden férfira potenciális bántalmazóként tekintenek, aztán meg pillarebesgetve csodálkoznak, ha nem veszi a férfi a lapot később, mert az berágott.
2020. nov. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
11%

Nem, csak a gondolkodni képtelen, tinikori lázadásban megrekedt nők, akik nem tudnak semmit sem felmutatni, de nagyon akarnak valami különlegeset közölni. Na, ők azok, akik így tekintenek a világra és megvan a saját kis szabadságharcuk, amiben hősnek tekinthetik magukat. Értelmes és nem csak jogilag, hanem lelkileg is felnőtt nők nem ilyenek.


Érdemes amúgy megnézni, hogy akikről a kérdésbe írsz, milyen emberek is.

Egyrészt, általában lazán lökik a kettős mércét. A férfiakról simán írnak ilyet, de ha bármilyen más kisebbség kerül szóba, egyből felháborodnak, hogy az rasszizmus és hasonlók. Már önmagában ebből is látszik, hogy az összetett gondolkodás meghaladja a képességüket, szimplán kreáltak valami ellenségképet. Pont úgy, ahogy a politikában.

Másrészt, ezek a nők általában durván elnyomók. Nem fizikailag, mert arra képtelenek, hanem verbálisan. Érezhetően nagyon frusztráltak és próbálnak másokat lehúzni.


Nem vagyok Puzsér párti, viszont volt egy durván feminista nővel egy beszélgetése, ahol a nő szimplán csak vagdalkozott és folyamatosan elakarta nyomni a beszédben Puzsért. Na, ő pont ilyen volt.

2020. nov. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a sötétben hazasétálva, vagy egy erdőben futva igen, bennem van a gyanú, mert az egy kiszolgáltatott helyzet (hacsak nem vagyok nagy önvédelmi harcos). De ettől még ha ránézek valakire a buszon vagy az új munkahelyen, eszembe sem jut ilyesmit feltételezni.
2020. nov. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 anonim ***** válasza:
85%

Miután volt már részem bántalmazásban, molesztálásban, ráadásul ismerős részéről igen, felmerül ez bennem. De nem minden szembejövő férfi kapcsán. Miután rengeteg nőnek van ilyen élménye (családon belül stb) nyilván az ilyen nőnek azért ez eszébe jut. Nem rettegek én sem, de tudom, hogy mire mekkora esély van.

Aki pedig itt feministázik, azt megkérdezném, hogy tudja-e, hogy a bántások, molesztálások, nemi erőszak hány százalékát követik el férfiak, hány százalékát nők. És hány nőt ért már ilyen attrocitás (a statisztikában szereplő adatok a jéghegy csúcsa, mert ezeket senki nem szívesen vallja be, tapasztalat). Aztán csendben maradnék. Semmi rosszat nem állítok a férfiakról, de aki ezek után nem óvatos, azzal van a baj.

2020. nov. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/89 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván tisztában vagyok vele, hogy a férfiak 0,0001 százaléka fog megtámadni a sötét utcán, de sose tudhatom, nem pont az az egy pszichopata jön-e mögöttem. Ez logikus, ha, az ember tudja, hogy megtörténhet vele a baj, mert másokkal is megtörténik, akkor, van benne valamilyen félelem.


De ehhez nem kell nőnek lenni, szerintem bizonyos helyeken egyedül mászkálni éjszaka a férfiaknak sem biztonságos, mert lehet, hogy őket nem megerőszakolják, hanem mondjuk megkéselik.

2020. nov. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
80%
Bennem semmi ilyen nincsen, lekopogom nem voltvrossz tapasztalatom pedig lassan fél évszázados leszek
2020. nov. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó, így van,de azért egy szórakozóhelyen nem a te italodba fognak valamit keverni, illetve ha egy néptelen helyen kettesben maradsz egy férfival, nem veled fognak kikezdeni. Igen, ha futni mész sötétben leüthetnek, hogy elvegyék a telefonod, tőled vagy egy nőtől is. De megerőszakolási célból a nőt fogják leütni és rengeteg ilyen perverz alak van. Óvatosnak kell lenni. Aki ezt tagadja, bolond.
2020. nov. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
100%

Amíg biztonságban érzem magam eszembe se jut ilyesmi. Ugyanakkor egy idegennel sehova nem megyek, nem szállok be idegenek mellé autókba, nem tántorgok részegen haza, nem hagyom magára az italom, nem hagyom el a csoportot egyedül buli helyen, figyelem a környezetem ha este egyedül megyek haza és kihalt az utca.

Ha azt nézzük, valóban bármelyik férfi, még a gyengébb alkatúak is erősebbek és magasabbak nálam jellemzően. Ha úgy döntenek, esélyem se lenne. Én tudatosan nem kerülök olyan helyzetbe, ahol így dönthet egy ferfi, ezért a mindennapjaim során fel sem merül bennem ez a gondolat. Ugyanakkor épp emiatt a belső bizalmatlanság miatt élek úgy, ahogy.

Nem egy olyan ismerősöm van aki épp, hogy megúszta a nemierőszakot a fentebb említett helyzetekben. Jobb az óvatosság.

2020. nov. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
14%
Igen, van egyenlőség, nincs eltérés ferfi és nő között, de az ugyanolyan férfiak bántalmazobbak jóval :)
2020. nov. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
18%
Vagy eltartóként, vagy papucsként, vagy a 2 kombinációjaként.
2020. nov. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!