Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen iskolai végzettséggel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen iskolai végzettséggel rendelkező párt tudnál magad mellett elképzelni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 25. 12:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy kihagytad a szakmunkást. Szerintem az érettségi a választóvíz, általában, akinek az van, az rendelkezik olyan általános műveltséggel, ami nekem elég. De vannak kivételek, volt már érettségi nélküli szakmunkás párom is. 8általános, vagy az alatti végzettséggel viszont még sose találkoztam kivétellel. (Nekem diplomám van egyébként.)

2020. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%
Ha fullos a csaj, az sem érdekel, ha analfabéta.
2020. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
25%

Minél alacsonyabb végzettségűt, mert azok legalább akarnak gyereket.

Legalábbis régen így volt...

2020. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
12: Diplomás lévén nekem van érettségim (is), de szerintem egy "kettessel érettségin átvergődéshez" nem kell túl sok ész. Semmilyen választóvonalat nem képvisel. Szerintem szakmunkásban a szaktárgyak, szakrajz stb. a meglévő töri és hasolnók mellé, ez sokkal több gógyit kíván.
2020. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
*11-nek ment, bocsánat
2020. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább csak ember legyen, akivel normálisan el lehet lenni, beszélgetni, stb.
2020. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#14! Nekem semmi bajom a szakmunkásokkal.Sőt! Mivel egy romhalmaz a lakásom, kb.állandóan különböző munkások után rohangálok, nagyon is becsülöm őket 😉 Egyébként írtam is, volt több szakmunkás párom is. Nem azért tartom vízválasztónak. Én még az a korosztály vagyok, ahol az "okosak" mentek gimibe, a "buták" meg jók lesznek szakmunkásba, oda minden h.lyét felvesznek, legalább legyen egy jó szakmája. Emellett a gimnázium adott egyfajta érettséget, önállóságot, úgy is kezelték az emberek, mint gondolkodó lényeket. Ezért akkoriban kevés kivétel volt a szakmunkások között, mert már eleve züllött, hátrányos helyzetű családból kerültek oda. A suliban se kaptak a szakmán kívül semmi pluszt, és hasonló társakkal voltak "összezárva". Ma ez már egyáltalán nem így van. Gimibe bárki bekerülhet, ha máshogy nem, hát magánba, pénzért. A gondolkodás egyáltalán nem elvárt, inkább hátrány. Ha valakit érdekel egy szakma, nem biztos, hogy gimibe megy, hiába okos, mert tudja, hogy egy jó szakmával már sokkal jobban meg lehet élni, mint egy kevésbé népszerű diplomával. Lehet, bután hangzik, de ha fiam lenne, szerintem szívesebben adnám ma szakmunkásnak, mint egy közepes gimibe.

Azért írtam, hogy "vízválasztó", mert az én korosztályomban, úgy 10 éve még nagy találati aránnyal meg tudtam mondani egy rövid beszélgetés után valakiről, hogy van-e érettségije.(Természetesen nem érettségi tételekről szólt a beszélgetés.)Azért írtam, hogy 10 éve, és most ugyanarról a korosztályról már nem menne, mert az élet nem csak iskolákról szól. Azóta már ők is, én is öregebbek lettünk, és iskolától függetlenül informálódunk dolgokról. Ha például valaki diploma után úgy érzi, már mindent tud, az csak felejt, így egy érdeklődőbb szakmunkás simán "lekörözheti" pár év után. Közvetlenül suli után viszont még az látszik, amit az iskola és a közvetlen környezet adott.

2020. nov. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

Osztatlan mesterképzéses diplomám van, párom is osztatlan szakon végzett, de ha ő nem lenne, elsősorban diplomás partnert keresnék, vagy olyat, aki felsőoktatási szakképzésben végzett.

Nálam ez azért szempont, mert sok olyan pasit ismerek, aki intelligens, értelmes és simán meg tudna csinálni egy szakmájához kapcsolódó diplomát a magasabb fizuért és beosztásért, csak szimpla lustaságból nem áll neki, miközben igenis szeretné az előrelépést. A motiváció pedig fontos nekem.

2020. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

Kedves nagyonreálos-logikus #9-es, hát jesszusmária, nincs egy picit magasan a mércéd - vagy az orrod?! :)


Én is két egyetemet végeztem, és képzeld, még senki sem dobott tőle hátraszaltót! Még saját magam sem :)) Nem ez alapján kellene szerintem dönteni, hogy "először az msc, aztán csökkenő sorrend"...bruhh, micsoda hozzáállás ez? A párom szakmás, nincs érettségije sem, mégis az egyik legszeretetreméltóbb karakter, akivel életemben találkoztam. És akivel szeretném az életem további részét leélni. :)


Ha esélyt sem adsz annak, hogy bizonyítsanak neked azok, akik tán nem olyan jól iskolázottak, mint te, honnan gondolod, hogy a hozzád hasonló hozzáállású emberek majd pont téged találnak "megfelelőnek"? Bántás nélküli kérdés, mert tényleg nem értem.

2020. dec. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
34%

#19 Egyáltalán nem érzem, hogy "fennhordanám az orrom", mert gimiben is többségében azokkal voltam jóban, akik később műszaki területre mentek és egy-két msc-t szereztek. A mostani barátaim, akikkel instant passzolunk és több hónap után is olyan, mintha egy nap telt volna el, mind matematika-fizika-műszaki irányból jöttek. Ha volt is gimiben 1-1 barátom, aki nem műszaki irányba ment és megpróbáltuk tartani a kapcsolatot, egyre nehézkesebbek voltak a találkozások és végül megszakadt a kapcsolat.


Ettől ők még tünemémyes, kedves emberek, ha bármikor felhívnak, hogy bajban vannak, akkor szívesen segítek, csak ne kelljen kettesben leülni velük beszélgetni, mert már nem megy.


Nyilván butaság mindenkit kizárni, mert 1-1 emberrel lehet, hogy jól működne a kapcsolat, de ha a műszaki irányú egyetemet végzettek közül, mondjuk minden 30. ember ilyen a diploma nélküliek esetén meg minden 100., akkor először jobban járok, ha a diplomások között nézek körül. :)

2020. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!