Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szemétség részemről egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szemétség részemről egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha én keresztény vagyok és hiszek Istenben meg Jézusban és a párom szkeptikus, nem olyan értelemben vallásos mint én, akkor szemétség tőlem, hogy meg szeretném győzni, hogy higgyen abban, amiben én?

Nem úgy vagyok keresztény, hogy kötelezővé tenném neki, hogy minden vasárnap üljön a templomban, meg olvasson minden nap Bibliát meg rendszeresen menjen gyónni, nem szabályok miatt szeretném, hogy higgyen abban, amiben én, hanem teljesen másért.

Őt a buddhizmus meg keleti dolgok érdeklik, szkeptikus mindenféle vallással szemben, ő azt vallja, hogy biztos van valami természetfeletti valami, nem ítéli el ezeket, de annyira nem is hisz.

Én úgy vélem, hogy sokkal jobb dolog, sokkal emberibb és jobb érzés hinni például Jézus tanításaiban és aszerint élni, mint csak úgy bizonytalankodni, meg teljesen elvetni az egészet.

Szerintem már csak amiatt is megéri hinni benne, hogy mennyi jóra tanítja az embert és ez az életmód, amit Jézus tanított, cseppet sem evidens. Valójában majdnem ugyanott tart ma az emberiség, mint Jézus korában, mert Jézus ugyan eljött és szerzett tanítványokat magának és hisz benne az emberek egy része, de az ember alaptermészete nem változott és erről nem Jézus tehet.

Én a vallásokkal és mennyországgal kapcsolatban is úgy vagyok, hogy attól még, hogy tudományos bizonyíték nincs rá, ez nem azt jelenti, hogy nem is létezhet és ha már választani kell, nem jobb úgy élni, hogy hiszünk, reménykedünk és ehhez tartjuk magunkat, mint örökre bizonytalankodni? Szerintem az a probléma, hogy ha valakinek mindenképp bizonyítékra van szüksége és csak azután hisz és nem pedig fordítva. Szerintem ennek olyan magától eredőnek kellene lennie, mint a szeretetnek. Ott is az a jó, amikor önzetlenül szeretünk, akár úgy is szerethetünk, ha reménytelennek tűnik vagy nem várunk semmit cserébe, nem helyzetektől tesszük függővé. A hitben is az a jó, ha nem kell ahhoz mindenképp hatalmas bizonyíték, hogy higgyünk valamiben, ráadásul ha lenne rá tuti bizonyíték, akkor az már (részben biztosan) tudomány lenne és nem hit, nem vallás.


Én máshogy fogom fel ezt a dolgot mint a párom, de az mennyire megengedhető, ha megpróbálom meggyőzni az én álláspontomról?

Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem, ha nem ért egyet vagy elhagyom, azt nem tenném meg, de teszek egy próbát és majd lesz valami.



2020. dec. 31. 12:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
A vallást nem érdemes másokra ráerőltetni. Abban vagy hisz valaki vagy nem. Ne legyél Jehova tanúja 🤷‍♂️
2020. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

A te fajta vallásosságnak pont nincs sok értelme. Ceremóniát ünnepled, a lényegi dolgokat me nem ismered.

Ha a barátod budhista tanításokat követ, sokkal inkább keresztény, mint sok templmba járó társunk. Igaz, hogy a keresztény hitt nem csak a békét hirdetí, de még így is jobb ember lehet, mint a tessék-lássék hivők.


Azt ajánlom, hogy ne erőltessed rá ezeket. Továbbá, hogy nézd meg Papp Miklós vagy más teológus előadásait, hogy jobban megértsd a hit lényegét. Ezeket együtt is nézhetitek, mert életre tanítanak.

2020. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen, szemétség. Mondjuk én inkább a párodat kérdezném, minek van együtt egy agymosott szektás kreténnel.
2020. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Meg lehet próbálni, de ez esélytelen. Jól érvelő hívőt még az életben nem láttam. Nem mondom, hogy nincs ilyen, de túl sok biztos nincs. Addig nem jutottam el senkivel, hogy egy pillanatra elgondolkozzam rajta, hogy létezik-e isten.


A hit vagy az, hogy jónak tartom-e a tanításait az két dolog. Egy life coach is mondhat jó dolgokat az életvezetésről, sőt szinte biztos, hogy jobbakat mond, mert legalább aktuális.

2020. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
A leírtak alapján azt gondolom, hogy így nem tudtok sokáig együtt maradni. Ha ennyire más a világnézetetek, akkor ez a későbbiekben valószínűleg még több konfliktus forrása lesz. Megváltoztatni úgysem tudod a másikat, és értelme sincsen ezt erőltetni.
2020. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Szemétség, abban higyjen, amiben akar. Ő attól jó úgy, ahogy van. Ne akrd megávltoztatni a másikat, főleg ne ilyen alapvető dologban.
2020. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
jobb lenne ha szakítanál. Ha már ez is gond neked, oylasmi, amin változtatnia karsz, mi lesz majd a gyerekeitekkel. mi van ha a nő majd nem akarja hittanra iratni, te meg ragaszkodsz hozzá. a hit kardinális kérdés egy kapcsolatban, oylan mint az, hogy férfiakhoz vagy nőkhöz vonzódunk-e. Azok a kresztény házasságok sikeresek, ahol mindketten hívők. Őszintén szólva nem is értem hogy jöhettetek össze, de ez a csaj baromi toleráns veled, mert sajnos a kreszténység és az iszlám pont a nem megengedő, kizáró vallások közé tartozik (csak ebben hihetsz, ha nem teszed pórul jársz, elkárhozol miegymás fenyegető típusú).
2020. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Írtam is a kérdésben, hogy én nem akarnék rákényszeríteni olyan dolgokat, hogy járjon folyton templomba, gyónni, olvasson mindig Bibliát, böjtöljön és egyéb ilyen szabályok. Ha valaha lenne egy gyerekünk, rá sem köteleznék ilyesmit.

Én csak annyit szerettem volna, hogy esetleg higgye el nekem a párom, hogy amiben én hiszek, az igazi és lássa a benne lévő értékeket.

Szerintem van különbség aközött, hogy hiszek benne és aközött, hogy mániákusan ragaszkodok minden egyes szabályhoz.


Olyanra is van példa, hogy valaki jár hetente a templomba (például), valójában viszont nem is hisz benne, csak úgy tesz, mintha hinne. Ebben az esetben nem sokat jelent, hogy jár. Ettől jobb az is, amikor valaki hisz, mégsem megy hetente templomba.

2020. dec. 31. 13:50
 9/18 A kérdező kommentje:

Ha nem ért egyet az én nézeteimmel, akkor is vele maradok, elfogadom, hogy nem kér belőle, mert a szeretet nem ettől függ. A szeretetnek nem szabad helyzetfüggőnek, vallásfüggőnek, véleményfüggőnek lennie. Csak emiatt nem kell letojni minden mást.

Én nem is ezt akartam volna, csak egyszer szerettem volna elmondani a páromnak, hogy én miben hiszek és miért, megmutatva neki, hogy miért vagyok biztos benne, hogy ez a jó, ha meg nem ért egyet, akkor nem.

2020. dec. 31. 13:55
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha rám próbálna a párom ilyesmit erőltetni, kapásból szakítanék vele. Én ateista vagyok, nem hiszek semmilyen vallásban. Nem zavar, ha más hisz, de ez az ő saját, magán dolga, nem erőltesse rá másokra. Én sem erőltetem rá az ateizmust senkire.
2020. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!