Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés kiábrándulni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzés kiábrándulni valakiből?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, valakit megcsalnak, vagy bármi egyéb hasonló kaliberű negatív dolgot követ el.


Sokszor hallani/olvasni, hogy ilyenkor kiábrándul a megcsalt/szenvedő fél a párjából.


Ezt hogy kell elképzelni? Mit érez ilyenkor a kiábrándult fél?


Mielőtt kiderül az adott dolog, még szereti a párját, fény derül az igazságra és hirtelen minden érzelme köddé válik, egyik pillanatról a másikra már nem szereti?

Vagy továbbra is szereti, csak annyi a tiszteletnek, bizalomnak?


Aki volt már ilyen helyzetben, meg tudná fogalmazni, mit érzett, min ment keresztül? Mit takar kiábrándulni?


2021. jan. 6. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra egyenlő azzal, hogy megundorodom tőle
2021. jan. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű és fájdalmas érzés, hogy akit szeretsz, átver, semmibe vesz. Az eszeddel felfogod, hogy egy szemét és azonnal kiábrándul, de a szíved még szereti, mert nem tudod egy perc alatt megutálni. Olyan, mint pl. Hawaii-on ahogy a forró láva az óceánba ömlik. Két ellentétes érzelem csapódik össze.
2021. jan. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem is átvertek, de valahogy nem éreztem ezt az ,,egyből kiábrándultam" érzést.


,,Az eszeddel felfogod, hogy egy szemét és azonnal kiábrándul, de a szíved még szereti" - én ezt érzem még egy hónap után is.


első, neked hirtelen minden érzelmed semmissé vált irányában? olyan hihetetlennek tűnik ez..

2021. jan. 6. 07:51
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem mind a 2 féle volt. Az egyik a tinédzser kori nagy szerelmem, plátói is, de nem teljesen, mert azért a srác elkezdett hozzám közeledni. De a húga azt mondta, hogy a srác utálja a kutyájukat, egy másik ismerősöm meg azt mondta, hogy megrugdosta a kutyát és én emiatt soha többé nem engedtem közeledni a srácot felém. Én nagy kutyás vagyok, nekem ez nem fért bele és nem is tudott volna engem elviselni a kutyamániámmal, arról nem szólva, hogy elképzelhetetlen volt nekem az, hogy összekössem az életem valakivel, aki belerúghat a kutyámba.

De a szívem nem követte a kiábrándulást. Az eszemmel hoztam meg a döntést és belepusztultam, 10 évig nem tudtam újra szerelmes lenni senkibe, sok évig csak őt szerettem még utána is.


Egy másik esetben - szintén kutya miatt - egyetlen pillanat alatt ábrándultam ki. Nagyon szerettem azt a srácot, éveken át őrülten szerelmes voltam belé, ő sokkal kevésbé tűnt annak, de végső soron összenőttünk, feleségül vett, gyerekünk született. Aztán amikor azzal a kutyával úgy elbántak a szülei és ő nem állt oda a kutya mellé, se mellém, aki ezt nem hagytam, akkor egy pillanat alatt elmúlt belőlem 8 évnyi szerelem. Idegenné változott a szememben. Nem tudtunk elválni anyagiak és a gyerek miatt, de köztünk vége örökre. Évek óta nem is alszok vele egy szobában. Nem azért, mert haragszok, egyáltalán nincs már bennem ilyesmi, ezen már túl vagyunk. De idegenné vált és idegennel képtelen vagyok egy ágyban feküdni. Megpróbáltam, de úgy éreztem, felrobbanok a közelében, az is idegesített, ahogy tőlem 30 cm-re szuszog. Nekünk annyi már évek óta. És tényleg egy pillanat volt. Emlékszem egyszer, amikor pici baba volt a gyerekünk és ő ült az ágy szélén, a babával a térdén és szerelmesen nevettek egymásra. És azt éreztem őket nézve, hogy rájuk vágytam egész életemben és az életem velük lett teljes. Hát ennyi maradt belőle.

2021. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4, az biztos, hogy én is azonnal kiábrándulnék egy olyanból aki állatot bántalmaz vagy nyugodt szívvel végignézni ahogy bántalmazzák.


Nálunk másképp volt.

Az akkor még párom elhívott magához este, én pedig boldogan mentem, aztán ahogy beléptem az ajtón kirontott a szobájából az apja (ketten éltek együtt) hogy zavarom, ne menjek oda, ha együtt akarunk lenni akkor ő jöjjön ide hozzám, mindezt olyan alázó, bunkó stílusban hogy helyben sírva fakadtam és elrohantam. Akkor úgy tűnt hogy kiáll mellettem a párom, de nagyon félreértettem, kb. 1 hét múlva jött számon kérni, hogy mégis miért nem jelentkeztem és csodálkozott hogy nem léptem még túl a dolgon pikk-pakk és még ő volt rám dühös. Ja, ő már el is felejtette mi történt akkor... bennem meg örökre tüske maradt, szerintem amíg élek nem felejtem el azt a megaláztatást.

Akkor már láttam mennyire vagyok neki fontos, milyen jól kiáll mellettem és mennyire megértő, empatikus ember. Ott tudtam hogy ennek vége. Még 1 évig húztuk, mert nem akartam az eszemre hallgatni, ez idő alatt meg még többször is erősködött hogy menjek még hozzá...

Szóval ez ilyen fokozatos kiábrándulás volt... akkor este először nem akartam elhinni, csak sírtam és bíztam benne, hogy megérti. Aztán jött a csalódás, és egy ilyen nekem mindegy mi lesz érzés, rábíztam a kapcsolatunkat, kezdjen vele amit akar, mutassa hogyha mégis fontos lennék neki... én már nem tettem bele. Aztán amikor elkezdte erősködni hogy menjek hozzá jött a hitetlenkedés, még több csalódottság és a megerősítés, hogy ennek nagyon vége van. Aztán letelt az 1 év.

2021. jan. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan, mintha elvágtak volna mindent és nem is lett volna soha meg az az érzés, ami előtte. Ha komolyabb dolog váltja ki, ami negatív, simán elkezdek undorodni is és visszafordíthatatlan.
2021. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tagadás, undor, bosszú, váltakozva, amikor lebukott. 2 hónap hullámvasút elég volt 18 év után. Utána összeszedtem magam és visszatértem a régi énemhez. De abban a pillanatban megváltozott minden.
2021. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!