Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom depressziós, és azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom depressziós, és azt mondja, hogy nekem jobb, ha nem foglalkozom vele, illetve hogy jobb ha elengedem, mert csak nekem lesz rosszabb. De én ezt képtelen vagyok elfogadni! Mit mondhatnék neki ami segíthetne azon kívül hogy szeretem ?

Figyelt kérdés
Szeretnék vele jóban rosszban együtt lenni ha ezt hagyná, de nem akarom neki ezt ismételgetni illetve azzal terhelni pluszban hogy még az én “hisztimmel” is foglalkoznia kelljen, de ráadásul nem is tudok most vele lenni gyakran a korona miatt, pluszban mind a ketten sokat utazunk a munkánk miatt.

2021. jan. 21. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy depresszióson nem tudsz segíteni, ahogy egy alkoholistán sem. Tudsz segíteni abban, hogy találjon szakembert, aki foglalkozik vele, kb. ennyi. Ha viszont nem hajlandó kezeltetni magát, semmit sem tudsz tenni, ha csak nem vagy magad szakember. De akkor nem írtad volna ki a kérést, ugyebár. Lehet, hogy jobb lenne tényleg elengedni, mert lehet, hogy magával fog húzni.
2021. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak annak lehet segíteni, aki hagyja. Ha mentőövet dobsz egy fuldoklónak és belekapaszkodik, akkor kihúzhatod. De ha te is beleugrasz, félő, hogy magával ránt. Hogyha valóban depressziós, mentális gondjai vannak, akkor azt neki kell kezelnie, megoldania, segítséget kérnie. Szép dolog a jóban-rosszban, de azért te nem vagy köteles másért feláldozni magad. Ha nem kér a segítségedből, akkor tótágast is állhatsz, az sem fog javítani a dolgon.
2021. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan tudnám feldolgozni azt majd később hogy otthagytam mikor tudtam hogy neki rossz. Nagyon szeretem és nem tudom van tudok e most ennyire egoista lenni hogy csak önmagammal törődve ne foglalkozzak vele többet
2021. jan. 21. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem depressziós csak úgy akar szakítani, hogy ő legyen az áldozat. Régi bevált trükk.
2021. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt kötve hiszem
2021. jan. 21. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Pedig a 4-es sajnos nem ír butaságot. Jó, nyilván számít a fokozat, de annyira nem lehet rossz állapotban, ha a munkáját jól el tudja látni. Nekem is voltak, vannak ilyen időszakaim, de sosem dobnám el magamtól azt, akit szeretek, max. elmenekülne.
2021. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is igaza van a 4esnek, manipulátor exem csinálta ugyanezt.

Ha tényleg baja lenne nem eldobni akarna, hanem még jobban belédkapaszkodni mint a boldogság utolsó reménysugarába

2021. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy hónap alatt 10 kilót fogyott és csak velem beszél meg az apjával. Ha szakítani akarna már megtehette volna rég. Ezt most zárjuk már ki ...
2021. jan. 21. 13:47
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
4-6-7! Buták vagytok!
2021. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!