Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik elítélik a prostitúciót...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik elítélik a prostitúciót azok erről mit mondanak?

Figyelt kérdés

Ez a téma mindig érdekel, hátha itt majd elmondják a tutit.

A prostitúció az amikor valaki anyagi/tárgyi szolgáltatás nyújtása szexuális ellenszolgáltatásért cserébe. Ilyen alapon a legtöbb férfi lényegében a szexért fizet közvetve amikor elmennek randin vacsorázni stb?

Illetve az sem ritka, hogy kap XY valami ajándékot és aznap este valamiért szexre kerül a sor.

Persze érzelmi töltetre rá lehet fogni, de ilyen esetben akkor pl azok sem elítélhetőek akik Sound jegyet adtak szexért cserébe?



2021. febr. 10. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem ugyan az a kettő, egy vadidegen nőnek nem veszel aranyfüllbevalót.

Van érzelmi alapja az ajándékozásnak is és nem minden esetben történik szex. Pl barátnőmnek megjött és attól még eltudtunk menni randizni.

Fordított esetben ha nem történik szex, akkor kedvességből nem kapsz sound jegyet. Meg kicsit úgy érzem, hogy nem egy jó képű, 25 éves manager él ezzel a lehetőséggel, hanem 40+ vagy rosszabb esetben még idősebb férfi korosztály, akinek ki tudja milyen dolgai vannak. Pl egy Andy Vajna bácsival nem feküdnék le, csak azért, ott már komolyabb dolgot kell felajánlani :D lsd fánkozó

2021. febr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem, de legtöbb esetben egy ilyen ajándékot szex követ. Tehát lehet alapból mondjuk havi 1 szex van, de ilyenkor az az 1 mondjuk pont arra a napra fog esni, tehát ok okozat.

Azt persze elismerem, hogy 2 ismeretlen fél között a vacsit lehet nem követi semmi.


Tovább víve a kérdést, tehát ha egy 40-es csávó ad egy fülbevalót szexért az prostitúció, viszont ha egy 25-ös jóképű pasi aki csak rásegít a fülbevalóval az már nem prostitúció?

Ez az amit nem értek ilyen alapon. Semmi közöm a prostitúcióhoz, de aki ezt elítéli az igazából a vacsikat felesben fizeti, ajándékot azonos értékben mindig viszonozza?


Amúgy tök mindegy nekem az egész, csak filozófiai kérdésnek ez érdekes. Mert lényegében a pénz így is úgyis eljut A-ból C-be csak egyiknél A-B-C az út a másiknál pedig A-C.

2021. febr. 10. 08:59
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Senki nem ítéli el a prostitúciót, ha azt valaki saját akaratából, saját felnőtt döntése alapján végzi. Egyedül azt ítéljük el, ha egy nőt erőszakkal és terrorral kényszerítenek szexmunkára. Azokat én lelőném, mint egy undorító férget.


De ha egy nő tényleg szabad akaratából dönt úgy, hogy b@szással akar pénzt keresni, hát hajrá! Szíve joga. Valaki ezt órabéres alapon teszi, valaki golddigger üzemmódban. A módszer más, a lényeg ugyanaz.

2021. febr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog merült itt fel.

Egyrészt azért nem ugyanaz a kategória, ha egy nő és egy férfi szeretne életre szóló, komoly párkapcsolatot kialakítani, és ezért randiznak, mint ha egy nőbe egy nap alatt 5-6 vadidegen férfi beleürít.

A másik: prostitúció mögött egy hálózat van. Nem ugyanaz, mintha egy férfi ékszerrel próbál lekenyerezni egy nőt szexért cserébe. Én ezt is elítélem, ugyanúgy undorító. Viszont a prostitúció mögött nem boldog örömlányok vannak, akik szeretik a szexet és kapnak érte pénzt. Hanem a strici általi megalázások, verések, lopás, kényszerítés, lelki sérülések. És aki egyszer bekerült, annak nagyon nehéz innen kikerülni. Ezért is vannak pl. védett házak. Ide a prostitúció áldozatai menekülnek a futtatók elől. Vannak interjúk keress rá, ha érdekel a téma, elég megrázó történetek vannak.


"Persze érzelmi töltetre rá lehet fogni, de ilyen esetben akkor pl azok sem elítélhetőek akik Sound jegyet adtak szexért cserébe?

De igen, ez is elítélendő. És rettentő szomorú, hogy vannak lányok, akik ennyire tartják a saját becsületüket.

2021. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem mert vannak akik elítélik ilyen szöveggel, hogy undorító az a férfi aki prostihoz jár mert az fizet a szexért stb.

Igazából szerintem kereslet kínálat. Ha nem lenne aki megteszi akkor lehetne bármekkora kereslet. Ha viszont nem lenne aki füzet érte lehetne bármekkora kínálat. Ilyen alapon egyik sem jobb mint a másik.


Ezt a hálózatos részt annyira nem erőltetném. Direkt nem a futtatott kínai prostikra fókuszálok akiknek a családjuk életéért kell ezt csinálni külföldön.

Az alap eset egy önmagától prostinak állt lány/nő esete. Esetleg "védelmi" pénzt fizethet kidobóknak ha probléma van akkor leszedik róla a csávót, vagy XY házban ahol dolgozik mondjuk 10%-ot le kell adni a helyért és a személyzetért vagy tudom is én.


Mint írtam a prostitúciónak nem igazán van fokmérője. Egy rablás sem 1.000.000 felett rablás és a drogterjesztő sem napi 10 deka fű felett lesz az. Ezek már csak fokozatok. Akit egy ember pénzel mondjuk havi 500.000-el az is prosti, illetve aki ezt a pénzt 20 embertől szedi be az is, hiszen ugyan azt csinálják.


Ez a része érdekelt, hogy aki elítéli az nem fogad/fogadott el vacsorát soha egy férfitől sem és ajándéktól sem volt olyan állapotban, hogy este nagyobb lendülettel lett szex mint alapesetben lett volna?

Mert ha belegondol az ember mindkettő prostitúció, ha az összképet nézzük.

2021. febr. 10. 09:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a hálózatos részt annyira nem erőltetném. Direkt nem a futtatott kínai prostikra fókuszálok akiknek a családjuk életéért kell ezt csinálni külföldön."

Sajnos a hálózat sokkal kiterjedtebb. Becsukhatjuk a fülünket, de nem csak kínai lányok érintettek, akik családjukért vállalják.

De oké, értem, hogy igazából nem a prostitúció formái a kérdés most.


"Ez a része érdekelt, hogy aki elítéli az nem fogad/fogadott el vacsorát soha egy férfitől sem és ajándéktól sem volt olyan állapotban, hogy este nagyobb lendülettel lett szex mint alapesetben lett volna?"

Akkor a magam nevében nyilatkozom. Én nem megyek el vacsorázni ismeretlennel. Akivel randizom, azzal hosszútávon tervezek, lefeküdni meg csak komoly párkapcsolatban fekszem le valakivel, akivel már nem randizok, hanem tartósan együtt vagyunk. Egyébként nagyobb meghívásoknál (tehát nem egy 300 forintos kávé, hanem vacsora, vagy valami jegyár) mindig felajánlom, hogy állom a saját részem. Ezt így illik, engem így neveltek.

Nem jellemző, hogy ajándékot kapok férfiaktól. Egyszer kaptam desszertet csak úgy (tehát, hogy nem a páromtól), nem tudom, hogy volt-e mögötte hátsó szándék (akár lehetett is), megköszöntem, hazavittem, megettem. :)) Nem volt utána semmi, néha beszélgetünk.

2021. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Számomra azért elítélendő a prostizás (bár nem biztos, hogy ez a jó kifejezés) mert lustaságot és az enyémhez képest a szexhez való teljesen eltérő gondolkodás módot, hozzáállást sejtet.

A sound jegy és a 10 ezerért, cigiért szopás ugyan az a kategória. Érzelem mentes, kizárólag anyagi javakért, vagy előjogokért folytatott munka.

Számomra épp azért visszás, mert a nőnek csak érdeke van a dologban, érzelem, vonzalom nem. Aki pedig ezzel a tudattal együtt is élvezi vele a szexet, azt nem szeretném az ágyamban tudni. Ezért kizáró ok a prosti nálam.

Ugyan így prosti az is, aki azért van kapcsolatban adott emberrel és fekszik le vele (ami persze alap egy kapcsolatban) mert kell neki a pénze, de valójában nincsenek felé érzései.

De egy normális kapcsolatban a felek között vonzalom, érzelmek vannak és ajándék nélkül is le fekszenek egymással, sőt oda-vissza mennek a meghívások, ajándékok. Egy ilyen kapcsolatra én nem tudnám ráhúzni a prostitúció fogalmát, akkor sem, ha az ajándékozás, vagy randi napján történetesen van szex. Mert nem az ajándék a fő oka a szexnek, nem azért kapta a nő az ajándékot, vagy adott esetben a férfi a nőtől, hogy este bebiztosítsa a szexet.

Akinek mégis ez jár a fejében ajándékozáskor, az szerintem valahol nagyon tévútra ment. Tipikusan ilyen a "de hát elfogadta a kávé/ital meghívást, úgyhogy most már jár a dugás" féle gondolkodás mód. Szerintem szánalmas és undorító. És akkor vissza is értünk az elejére, hogy miért zavar mikor egy férfi szerint a prostizás rendben van. Mert ha már fizetett, (a fenti példában egy italt) azt hiszi övé a nő, mindegy a nőnek mi a véleménye.

Ez a fajta lelketlenség a különbség a párkapcsolati szex és a prostitúció között.

2021. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os, hálás vagyok a válaszodért:)

Sokszor viszont az a helyzet, hogy tényleg elindul 1-2 folyamat ennek hatására ezért kicsit kétszínűnek érzem, ha míg Ági k.va mert szexel 30-ért addig Betti egy szent mert ő 5 Gin tonikért, vagy épp egy szép táskáért teszi ezt egy idegennel illetve a párjával.


Így aki ítélkezik, hogy ez és ez prostitúció érdekelt, hogy ő benne amúgy ilyen tekintetben mekkora a tartás, mert valljuk be nem ritka az ajándék vagy egy drága vacsi utáni szex. Ez pedig lehet egy alkalom pl évforduló vagy csak meglepetés.

2021. febr. 10. 09:50
 9/15 A kérdező kommentje:

7-es

Érzelemmentes szex az is ha valakivel összejársz nem? Mármint vannak így, hogy testi vonzalom megvan, megtörténik az aktus utána meg pá mindkét fél részéről, vagy ha kapcsolatba kerülnek akkor kilépnek a szexkapcsolatból.


Érzelem/vonzalom van a dologban. Megint visszakanyarodunk oda, ha mondjuk egy nem rosszképű srác mondjuk valami ajándékot ad a csajnak a szexért akkor már megint túllépünk azon, hogy ez így már nem is prostizás csak kedvesség. Valamint te honnan tudod eldönteni, hogy a srác aki neked nem jön be az épp másnak sem jön be? Mondjuk egy szőrös pali téged taszít másnak meg az az ideál, így most az, hogy az ő ajándéka lényegében szexvétel vagy sem nem igazán lehet megállapítani.


Igen, értem hogy általában van szex, mondjuk heti egyszer, de ha 2 ajándék hatására az adott héten 3 lesz akkor ott már megint lényegében megvette a szexet. Illetve lehet én jövök "szar" körökből, de nekem egyik ismerősöm se mondta soha, hogy a barátnője vett neki 10.000-ért övet vagy 20.000-ért táskát esetleg 150.000 ért telefont fordítva viszont már hallottam.

Ez pedig persze nem konkrétan olyan, hogy k.rva az illető, de ha azt nézzük akkor mondjuk egy vágyfokozó vacsora azon a napon amikor nem lenne semmi sem olyan sokban tér el egy "vágyfokozó" 30.000-től csak az egyiket a nő kapja a másik esetben meg az étterem.


Én sem értem, hogy miért lenne ettől övé a nő, másrészről azt sem értem, ha a nő tudja, hogy ebből nem lesz semmi(kövi randi esetleg további chat) akkor ragaszkodhat ahhoz hogy bár jó volt az este, de ebből szerinte nem lesz több így állja a saját részét, de ez más téma.

Ez a kérdés mondjuk úgy inkább normál esetre vonatkozik, mint a meghívom a kávéra = tartozik egy cumival. Bár ugye az is kérdés, hogy 4 mojitót darabját 15 napernyővel és benne egy karácsonyi fenyőfával minek fogad el olyantól akivel egy beszélgetést nem tervez. Az is igaz, hogy a másik hülye meg minek veszi meg, de az eredeti kérdés a prostis.

A választ köszönöm.

2021. febr. 10. 10:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Elítelem a prostitúciót (NEM a prostituáltakat!) mert egészen egyszerűen nem tartom összeegyeztethetőnek a civilizált emberi gondolkodással/viselkedéssel, hogy a női test és a szexualitás áruba bocsátható legyen.

Nem hiszem hogy jót tenne a férfi pszichének a tudat, hogy amikor csak kedvük van, kikölcsönözhetnek pénzért egy nőt, és nem bízom olyanokban, akik képesek izgalomba jönni egy olyan nőtől, akiről tudják, hogy nem akar szexelni velük.

Számomra felfoghatatlan, hogy hogy lehet vágyni olyan együttlétre, amiről tudod, hogy a másik csak rakenyszeriti magát pénzért cserébe. Ez összehasonlíthatatlan az egyéjszakás kalandokkal, mert ott legalább mindkét fél vonzódik a másikhoz, és ugyanúgy vágynak a szexre.

Ezen kívül a férfiak nagy része megveti a prostituáltakat, nem is igazán veszi emberszámba őket, annak ellenére hogy semmi problémát nem látnak az olyan férfiakkal, akik prostiznak.

Mint már mondtam; nem tesz jót a férfi elmének ha így tekinthet a szexualitásra és nőkre.


És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy milyen veszélyeknek vannak kiteve a prostituáltak.

Nem kell sok kutatómunkát végezned ahhoz hogy találj statisztikát a prostituáltak magas ptsd és öngyilkossági arányáról, arról, hogy eszméletlen magas a körükben a kábítószerhasználat, magasak a nemi betegségekkel kapcsolatos problémák, nagy a valószínűsége, hogy a "karrierjük" során legalább egyszer meg lesznek eroszakolva.


Mit támogassak ezen?

2021. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!