Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy apakomplexusom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy apakomplexusom van, de?

Figyelt kérdés

Ez nagyon nagy baj?

Hogy tudnék rajta változtatni?

15/L

Idióta válaszoktól kíméljetek!


2010. aug. 16. 20:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatod édesapáddal?
2010. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nincs...
2010. aug. 16. 20:19
 3/20 anonim ***** válasza:

Tehát akkor ezért.

És miért nincs kapcsolatotok, ha nem vagyok túl indiszkrét...?

2010. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Mert elhunyt, egyébként szüleim sem éltek együtt.
2010. aug. 16. 20:26
 5/20 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy apakomplexusod van? Mit értesz apakomplexus alatt?
2010. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az idősebb pasik vonzanak. 20-30 körüliek...nagyon ritkán a korombeliek.
2010. aug. 16. 20:35
 7/20 anonim ***** válasza:
most nem bunkóságból, de az én faterom is meghalt és sose éltem vele együtt 1 napig se, alig láttam meg minden. ugye nekem fiú létemre nem lehet apakomplexusom?
2010. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem :D
2010. aug. 16. 20:38
 9/20 anonim ***** válasza:

Emberek, az apakomplexus ennél sokkal összetettebb dolog!


1. Önmagában az apakomplexus NEM az, hogy idősebb pasik tetszenek. Ez csak az apakomplexus egyik lehetséges KÖVETKEZMÉNYE. A lényeg, hogy apakomplexus esetén az életedben az apáddal (leginkább tudat alatt) kapcsolatos dolgokat nem megfelelően dolgozod fel, nem megfelelően kezeled, nem a valós helyzeteknek megfelelően reagálsz. Pl. ha az apa hiányzik, akkor egy nő gyakran keresi az apát a férfiakban, pl. lehetséges, hogy Te is ezért vonzódsz elsősorban idősebbekhez. A különbség nem látszik nagynak, de mégsem érdemes elfelejteni.

2. Nagyon is lehet fiúnak apakomplexusuk, sőt, még a párválasztásában is meglátszhat: homoszexuális is lehet ettől. De nagyon sok egyéb személyiségtorzulása lehet, pl. kényszeresség, túlzott teljesítményvágy, karrierizmus.

3. Nem csak az apa hiánya alakít ki apakomplexust. Ha az apa nem "jó", pl. nem elég férfias, vagy ellenkezőleg, túl kemény, mindkettő rontja az apához való viszonyt, aminek következménye lehet a gyerek lelkére.

4. Nagyon nem mindegy, hogy miért hiányzik az apa és hogy milyennek állítják be a gyerekek számára a meghalt apát. Ha az apát halála után tisztelet övezi, az anyja megbecsüli, jó szívvel emlékszik rá és mesél róla, az kisebb torzulást okoz.

5. Létezik "pozitív" és "negatív" apakomplexus. Pozitív pl., amikor az apához, az apai élményekhez túlzottan ragaszkodik az ember, amikor partnereiben folyton az apját keresi. Negatív pl., amikor menekül az apja elől, és egyáltalán a férfi világtól.


Ez most nagyon 'basic' szinten szólt, talán más pontosabban is írhatta volna. A lényeg: nem ilyen egyszerű, olvass inkább utána, de nem bulvár szinten!

2010. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Apakomplexus pontosan az apa hiányától alakulhat ki.
2010. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!