Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy apakomplexusom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy apakomplexusom van, de?

Figyelt kérdés

Ez nagyon nagy baj?

Hogy tudnék rajta változtatni?

15/L

Idióta válaszoktól kíméljetek!


2010. aug. 16. 20:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az apa hiányától, pontosabban az ideális apa hiányától. Tehát az apának nem muszáj fizikailag hiányozni, elég, ha nem látja el a szerepét megfelelően (pl. nem férfias, nem nevel, nem következetes, nem szereti a gyerekeit, stb).
2010. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A kérdésre is válaszolna valaki?
2010. aug. 16. 21:07
 13/20 anonim ***** válasza:

szerintem lehetséges, hogy nekem is az van...nekem van apukám,akit imádok, viszont úgy, mint havert... anyukám hordja itthon a nadrágot, ő el van nyomva teljesen...valószínüleg ezért lehet, hogy engem is főleg idősebb, 30-40 közötti pasik vonzanak, de azokból is csak azok akik nagyon határozottak vagy valamilyen vezető szerepet töltenek be, esetleg híresek, vagy nagyon uralkodóak... nem tudom, mit lehet ezzel kezdeni, az sem biztos, hogy ez apakomlexus, csak én gondolom így az olvasottak alapján, de ha nagyon zavar, sztem kérdezz meg egy szakembert...ha lehet ezen segíteni, akkor azt is tudni fogja, hogyan

én egyelőre elvagyok ezzel, nem érzem úgy, hogy kellemetlenséget okozna, főleg ahogy idősödök...inkább 16-17 évesen volt ez nagyon ciki, mikor 30 plusz pasikkal jöttem össze, mostmár így 20-on túl nem annyira feltűnő


21/L

2010. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egyelőre elég, ha tudsz róla, már az is haladás. Egy szülőkomplexus nagyon szerteágazó dolog, nem olyan, hogy elvégzel egy gyakorlatot és megszabadultál tőle. Tudd, hogy az apád hiánya miatt fokozottan kell arra figyelned, hogy az apáddal, férfiakkal, férfias dolgokkal kapcsolatban a helyzetnek és a valós igényeidnek megfelelően ítélkezz. Pl. egy pasiban ne apát keress, hanem térsat. A legjobb lenne, ha lenne olyan idősebb, érett személy, aki ismerne, rendszeresen látna és tudnál vele erről beszélni.
2010. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
a neme mindegy?
2010. aug. 16. 21:14
 16/20 anonim ***** válasza:
Sztem inkább nőhöz menj, mert nagy a veszélye, hogy egy férfira kivetítenéd az apaképedet.
2010. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem apumhoz hasonlítgatom az embereket, mert apum elég érdekes fazon volt...
2010. aug. 16. 21:19
 18/20 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam: nem az apaképed vetítenéd rá, hanem tőle várnál apa-szerepet. (Kicsit ugyanaz, de érthetőbb így.)
2010. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
De így teljesen mást jelent. Így már értem, de tényleg jó lenne egy ilyen személy... csak, hát ki?
2010. aug. 16. 21:21
 20/20 anonim ***** válasza:

Ne legyen olyan közeli rokon, aki szintén érintett a családi bonyodalmakban. Legalább 30-35 éves legyen, előbb nem nagyon tudnak ilyet kezelni az emberük saját sorsuk esetében sem.

Ha nincs ilyen nő, akkor lehet férfi is, csak ott félő, hogy "beleszeretsz" vagy valami más szereptévesztés lesz, amit már említettem. Sokan, akik vallásosak, egy-egy paphoz járnak beszélgetni ilyenről. Ezt Neked is tudom ajánlani, csak jó lelki vezetőt kell találni hozzá, ami egy fokkal könnyebb, mint csak úgy az ismerősök közt.


De, mondom, 15 évesen ne siess ezzel. Nem könnyű teljesen megszabadulni a kötelékektől, évek, akár évtizedek kellenek hozzá. Egyelőre csak tudj róla, olvasgass személyiségfejlesztő könyveket (elég sok ilyen van már), az pont megfelelő a korodnak. Verena Kast pl. teljesen emészthető irodalom ebben a témában.

2010. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!