Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogyha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, hogyha nem tudom kimutatni az érzéseimet?

Figyelt kérdés
Volt időm gondolkodni mostanában és rájöttem egy-két dologra magammal kapcsolatban. Valószínűleg azért nem volt eddig kapcsolatom, mert képtelen vagyok kimutatni teljesen az érzéseimet. Persze próbálkozom, de szerintem biztosan észreveszik ezt rajtam a fiúk is és ezért menekülnek el előlem. Most már nagyon zavar ez a helyzet, számtalanszor van olyan a családommal is, hogy ok nélkül csúnyán viselkedem velük, csak mert nem vagyok jól. Semmi rosszat nem tettek velem, nagyon jó szülők, mindent megadnak nekem és mégis ezt kapják tőlem. Annyira szeretnék jobb ember lenni, nem bántani senkit, szeretnék boldogabb lenni. De eddig szinte mindig csak rossz származott belőle, ha kimutattam az érzéseimet pl.sírtam a szüleim előtt egy olyan dolog miatt, ami miatt nagyon féltem és ők szinte hülyének néztek, hogy ennyire bánt egy ilyen dolog (a kutyám epilepsziás és eleinte rettegtem minden egyes rohamtól, mára már sokkal jobban kezelem érzelmileg, de akkor nagyon rosszul esett ez a fogadtatás). Aztán évekig el kellett rejtenem egy fiú elől, hogy szerelmes voltam belé, mert legjobb barátok voltunk és ezt nem akartam elrontani a barátságot, ha nem viszonozza az érzéseimet. Tönkrementem abban a szerelemben. A nagymamámat imádtam, ő állt hozzám a legközelebb, de neki sem tudtam kimondani, hogy szeretem, csak tettekkel mutattam és nem tudom elég volt-e, de remélem, tudta, hogy nagyon szeretem. Távolról tudok csak szeretni, szemtől-szemben nem megy. Félre ne értsetek, nem vagyok depressziós, hálás vagyok az életemért, csak szimplán szeretnék jobb lenni. Mit tegyek, hogy ezt leküzdjem és ki tudjam mutatni az érzéseimet?

2021. febr. 12. 13:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 22/L :)
2021. febr. 12. 13:11
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológussal esetleg beszéltél erről? Nekem is hasonló a problémám. Nem tudom kimutatni az érzéseimet. Kognitív terápiával viszont sokat tanultam a hátteréről. Nekem jobbá tette az életem. :)
2021. febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Sztem tul erzekeny vagy vagy nem is tudom neha adod az eroset kozbe egy kislany vagy :)


Sztem nem gond ez, olvass es probald jobban megerteni onmagad

2021. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kimutatod Te az érzéseidet (csúnyán viselkedsz a szüleiddel), de negatív irányba.

Jó jel, hogy magad is észre vetted, hogy nem jó így.

Egy barátság félrefutása miatt pedig ne keseregj. A mai helyzetedben ne érjen Neked többet a barátság, mint egy szerelmi kapcsolat. Ne habozz, ha majd egy fiú közelít feléd, hanem fogadd el őt társnak. Beszélgessetek az égvilágon bármiről. Ez azért kell, hogy alaposan megismerjétek egymás jellemét, nézetét: mi az ami nem imponál benne, de elnézhető és mi az, ami el sem nézhető. Ekkor szakítani kell.

A párválasztás szóban benne van, hogy "választás". A sok fiú közül választasz, a fiúk pedig ugyancsak választanak a lányok közül és lehet, hogy éppen Te leszel a kiválasztott. Nem szabad elkeseredni egy szakítás miatt!

2021. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!