Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a párom szülei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a párom szülei egyáltalán nem segítenek nekünk?

Figyelt kérdés

Mindketten pályakezdők vagyunk, azonban elég nehéz a mostani helyzetben elhelyezkednünk, viszont azt tudni kell, hogy párom anyukája állandóan azzal jön szinte, hogy van-e már munka? Hova adtad be? Jaj, mi lesz veletek így? Meg így mikor fogtok a saját labatokra állni stb stb.? Elég idegesítő kérdések, főleg, hogy nem léhűtők vagyunk, keresünk munkát, azon vagyunk hogy jobb legyen és szoktunk tervezgetni, viszont egyáltalán nem olyan tragikus szerintem, hogy páromnak néhány hónapja nincs állása, nekem szintén, de pár hónapja végeztem én is az egyetemmel.

Nem is ez a lényeg, hanem hogy párom testvére már 28 éves és az anyja állandóan fényezi nekünk, hogy jaj de jó életük van a párjával, milyen jól élnek. Aha, de semmit se önerőből értek el, pedig a pasinak jó állása van stb de mégis a szülők raktak alájuk bazi nagy esküvőt, házat, kocsit, mindent szinte. Így persze h jó életük van, de a páromnak miért nem segítenek anyagilag jobban, amikor ő "csak" 25 éves? A tesója életét nemhogy elegyengetik pénzzel, hanem tökéletesízik, míg páromnak és nekem ehhez képest semmink nincs, őt egyáltalán nem segítik, mondván h az esküvőre is most csomó pénzük elment, páromnak még az autóba sem akarnak beszallni, pedig az beindíthatná a karrierjét (a munkához kell saját autó). Őt kéne inkább segíteniük elindulni a saját útján meg hogy saját lábra tudjon állni szerintem, persze értem, hogy ez nem az én dolgom de szoktuk párommal beszélni, hogy őt is frusztrálja ez a nagy kontraszt. Ja, és a szülei amúgy lakásokat is szoktak kiadni másoknak, munt pénzforrás. Csomó lakásuk van a városban, és páromban ia felmerült már, hogy miért nem tudnak nekünk kiadni egyet kedvezőbb áron?! Nem kérnénk ingyen, de nekem is könnyebb lenne úgy munkát találni ha ott élnék a városban (én vidéki vagyok), tehát szerintem mindenképp jó lépés lenne az önálló élethez, de nem, ez eszébe sem jut senkinek. Hát nem tudom ha az én szüleim megtehetnék és lenne sok lakásuk, biztosan szívesen odaadták volna az egyiket, és ha tudjuk akkor akár ki is fizetjük az a teljes árat, szerintem ez lenne a dolga többek között a szülőknek, nem pedig az, hogy csak az egyiket pumpoljuk pénzzel. Ja, és nem elég h nem segítenek, de csak magyarázni tudnak meg előadni kb hogy semmi nem lesz belőlünk így (nyilván nem ezt mondják de ez a lényege kb.), pedig szerintem nem akkora tragikum főleg a mostani helyzetben, hogy én 22, párom 25 éves létünkre perpill ez a helyzet és nehéz elindulni, ők meg csak stresszelik az embert de semmilyen formában nem segítenek és csodálkoznak ha nem jutunk előrébb még egy ideig, bezzeg előadja hogy a tesónak de jó élete van, közben neki 28 éves létére sem lenne semmije ha nem rakják a seggük alá.



2021. febr. 12. 13:32
1 2 3 4
 1/33 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
87%

Akármiért is nem segítenek NEKI, ahhoz semmi közöd.

Lazán lehet, igazat mondanak, mert pl a tesó már letett ezt-azt az asztalra, és megélne amgy is, neki ezért segítenek rá, meg mondjuk várják az unokát?

Mi honnan tudjuk, hogy a párod amúgy nem-e kicsit lustácska, és így egy fontos leckét akarnak neki megtanítani?

Vagy, a nagyobbik tesó valamikben sokat segített a szülőknek, így viszonoznák, a kistesóról már nem mondható ez már el.


Akárhogy is, neked semmi közöd hozzá, és akármennyire fair, nem fair, ők döntik el, hova megy a lóvé.

Csak azért kérdés: párod az egyetemet és az ahhoz vezető utat úgy tette meg, hogy a szülők azt mondták; tessék fiam, itt van egy batyu, meg kis hamubasült, próbálj szerencsét!


Ha nekme gyerekeim lennének, nem így tennék, mindkettő ugyan annyit kapna, bár érted....

2021. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

"Ja, és a szülei amúgy lakásokat is szoktak kiadni másoknak, munt pénzforrás. Csomó lakásuk van a városban, és páromban ia felmerült már, hogy miért nem tudnak nekünk kiadni egyet kedvezőbb áron?! "


A barátod és a szülei nem beszélnek közös nyelvet? Mi lenne ha a gyakorikérdések helyett inkább rákérdezne ezekre a dolgokra a saját szüleinél?

2021. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Kedves második ne tőlem kérdezd, én nem a párom vagyok, egyébként meg nyilván azért nem kérdezi, mert ő ismeri őket legjobban és úgy se adnák oda?



Kedves első: évek óta párommal vagyok, ismerem a családját, és nem, nem élne meg a tesója alapjáraton sem, max a párja miatt mert ő keresi a sok pénzt de ha meg így van, ők szerintem nem szorulnának ennyi segítségre pont. Annak kéne segíteni, aki rászorul szerintem, nem az, hogy aki alapból megtehetné, azoknak még alájuk rakunk úgy is mindent, h maguk alá is rakhatnák. De ez csak az én véleményem, nem az hogy én elvárom, hogy segisenek, bár a közös jövőnkről van szó, de látom amit látok és ha ezt az én szüleim csinálnák velem én nem hagynám szó nélkül,semmi okuk a párommal kivételezni szerintem, de igazságtalan az egész ez egy kívülálló számára is hamar egyértelművé válhat. És attól hogy úgymond nincs közöm hozzá, még véleményem lehet róla és van is, ja és mégiscsak van hozzá közöm, hogyha az anyja magyarázását kell nekem is hallgatnom, ami nekem is szól ráadásul. Akkor ha nem segítenek, ne is álljanak értetlenül szerintem amiért nem ott tart ahol a tesója hisz a feltételek sem ugyanazok.

2021. febr. 12. 13:50
 4/33 anonim ***** válasza:
88%

Szia, nekünk is hasonló volt huszonévesen a helyzetünk. Mi végül bérleti díjért kivehettuk az egyik lakásukat...

Mi leleptunk külföldre, aztan a határ mentén telepedtunk le, és a gyerekeink is itt születtek. Azon persze megy a szomorkodas, hogy őket nem láthatják, de minek is mennénk vissza?

2021. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
45%
minimalizalnam a közösen eltöltött időt.
2021. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Vadidegen emberektől várod a megváltást? Ezt miért nem a barátoddal beszéled meg? Vagy közösen leülnétek a szülőkkel megbeszélni/rákérdezni?

Itt látatlanba lehet őket szidni, de szemtől-szemben meg be vagytok fosva tőlük?

2021. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%
Én megértem kérdező a kiakadásod, azonban semmi közöd ahhoz, hogy a párod szülei kit és hogyan segítenek. Ha ebbe csak egy hangyányit is beleszólsz, anyósjelöltéknél azonnal elvágod magad egy életre. Ezt a párodnak kellene elintéznie a szüleivel, rákérdezni hogy őt miért nem segítik.
2021. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
42%
Nekem abszolút normális,nekünk sem segít senki. Soha nem segített. A férjem szülei már nem élnek, az enyémek pedig nem gondolják úgy, hogy bármit is finanszírozniuk kellene a felnőtt gyereküknek. Ezzel én teljes mértékben egyetértek. Mindig ez volt nekem a normális. Jó kapcsolatom van a szüleimmel, rendszeresen beszélünk, érdekeljük őket, de soha semmibe nem szóltak bele és nem is tettek hozzá semmit. Az az elvük, hogy az én életem, az én döntéseim. Nálunk ez úgy nézett ki, hogy eldöntöttem, melyik egyetemre megyek, beadtam a papírokat, és onnantól kezdve az ösztöndíjból éltem. Addig segítettek, míg meg lett az első félévi átlagom, ami alapján pénzt kaptam. Aztán oldjam meg. Megoldottam. Aztán lediplomáztam, dolgozni kezdtem. Megismertem a férjemet, aki szintén magát tartotta el, mióta nagykorú egyetem mellett (mindketten mérnökök vagyunk, nem büfé szak). Esküvő úgy nézett ki, hogy mindenki kapott egy meghívót a helyszínnel és az időponttal és ennyi. Kifizettük, megszerveztük. Lakásvásárlás: közöltük, hogy vettünk egy lakást és megadtuk a címet, majd egy előre egyeztetett időpontban megnézték. Ennyi. Nekünk ez a normális. De ahogy látom, sokaknak nem, mert elég gyakori, hogy lakást, pénzt tolnak a fiatalok se**e alá, cserébe beleszólnak az életükbe, vagy a fiatalok nem tudnak leválni és önálló döntéseket hozni. Pedig szerintem az a normális felnőtté válás modja, hogy anyagilag és érzelmileg teljes mértékben leválik apuciról-anyuciról. Pofámról lesülne a bőr, ha a szüleim bármilyen módon támogatnának anyagilag. De ez nem az atlag.
2021. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
25%
A kanid szülei bírnak téged egyáltalán? ÉN, nagyon nem örülnék, ha a 25 éves pályakezdő fiam, a pályakezdő, csóró, 22 éves kislánnyal lenne, mikor a cégnél is foghat egy magas pozícióban lévő MILF barátnőt, aki segíti a karrierjét.
2021. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
75%
8-as vagyok. Hogy teljesen pontos legyek: anyukám pár éve nem tudta, mit adjon nekünk karácsonyra, viszont meghallotta, hogy megemlitettük, le fogjuk cserélni a lámpát a hálóban, ha végre találunk megfelelőt. Közölte, hogy kifizeti ő és akkor az lesz az ajándék, annak legalább van értelme. Végül megegyeztünk, hogy kifizetheti a felét. Ha valaki támogat valamit, inkább mi vagyunk. Vettünk neki telefont, mi fizetjük a számláját, odaadtuk neki készpénzben a nehezen felhasználható munkahelyi cafeteriát egy évre előre, vitaminokat, gyógyszereket veszünk neki, meghívjuk jobb éttermekbe (míg lehetett), stb. Van egy testvérem nagy korkülönbséggel, neki megvettem az egyetemi jegyzeteit, kifizettük a nyelvvizsgáját, stb. Szerintem ez a normális.
2021. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!