Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi fér bele egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi fér bele egy exek közötti barátságba?

Figyelt kérdés

Mindkettőnek van párja. Tehát abból induljunk ki, hogy tényleg nem akarnak összejönni.

Ha a ti párotok lenne nagyon jóban az exével, legjobb barátok lennének, és tudnátok, hogy nem fognak kavarni.

Ennek tudatában mi az amit elfogadnátok, és mi az mit nem?

Exként mennyire kell tekintettel lenni a másik párjára, ha az exek barátsága régebbi, mint a kapcsolatuk?

Párként mennyit kell elfogadni?

Mik a határok?



2021. márc. 19. 09:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Ez úgy megy, hogy minél szigorúbban meghúzzátok a határokat, annál erősebb lesz a vágy átlépni őket. :) Ha még működik a kémia, akkor jobb ha nincs semmi különben minden lesz. :)

Ha már tényleg semmi érzelem nincs, akkor meg nem nagyon kell ezen agyalni, úgyse fogjátok feszegetni a dolgokat.

2021. márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Senkinek nem kell elfogadni semmot, amit nem akar. Van akit nem zavar az exekkel barátkozás, van akit meg igen. Egyik csoportot sem kell és nem is lehet megváltoztatni vagy átnevelni. Hasonló beállítottságú emberekkel kell ismerkedni, különben az egyik fél mindig elégedetlen lesz. Szerintem ha nincs közös gyerek, akkor semmi nem indokolja a kapcsolattartást, semmilyen mértékben nem fogadom el.
2021. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Volt olyan barátnőm, aki szerette volna tartani rendszeresen a kapcsolatot az exével. Én nem mentem bele, és a lány végül lemondott erről. Szerintem nincs olyan hogy fiú-lány barátság, az egyik fél fejében mindig megfordul az újrakezdés vagy a potyaszex lehetősége, és mi van ha mindkettőjében egyszerre...?
2021. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
A statisztika szerint az exekkel lép félre a legtöbb ember, az meg hogy ők nem akarják, még lefeküdhetnek egymással egy gyenge pillanatukban, erre semmilyen garancia sincs. Sőt sokan nem is érzik megcsalásnak, hiszen régen már volt közük egymáshoz. Senkinek semmit sem kell elfogadni ami neki kellemetlen, vagy zavaró. A legtöbb emben nem tartja a kapcsolatot az exeivel és ez így rendben is van. Vannak ritka kivételek, de ezek a tiszta kapcsolatok annyira ritkák, mint a fehér holló.
2021. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Számomra semmi. Még a barátság se. Az ex azért ex, mert kiábrándultam belőle.. kapcsolatra se jó, akkor barátnak se jó.
2021. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Mi ilyen barátságban vagyunk az exemmel. Nem jöttem volna össze olyan emberrel, akit ez zavar, ahogy az exem sem.

Amúgy a párom az első. Neki is az övé. Ahogy minden más egészséges kapcsolatban, és ezt mind a ketten tiszteletben tartjuk. Szoktunk beszélgetni egymás párjaival, elmegyünk négyesben, hármasban is csavarogni. Én amúgy ezt elengedhetetlennek tartom egy ilyen kapcsolatban, mert így el lehet kerülni a kombinálást, féltékenykedést, látszik, hogy nulla vágy van köztünk, és mindketten a párunkat szeretjük.


Amúgy meg a határ az, amit meghúznak. És olyan emberrel kell összejönni, akinek nem kell ezt a dolgot lenyomni a torkán, mert neki ez így oké. A párom is jóban van az egyik exével. Én nem hiszek abban, hogy aki párként nem volt jó, az barátként sem lehet: nemcsak úgy lehet szakítani, hogy az egyik elárulja a másikat, vagy vannak érzelmek.

2021. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Egymás agyának húzása még simán belefér. Évekig is. Előadják a színházat hogy "mi most mán csak barátok vagyunk", de az egyik vagy mindkettő valahol kötődik a másikhoz, nem tud elszakadni, ezért átkeresztelik kapcsolatukat "csak" barátságnak. Gyakori, hogy az egyik titkon még szerelmes, zsarolja a másikat, hogy maradjanak csak barátok, így mellette maradhat csak más státuszban stb. Reménykedik, csábít ha módja van, tőled meg elvárják, hogy vágjál jópofit hozzájuk és a helyzethez. És fogadom, majd ha majd látod a jeleket köztük, megkapod, hogy te vagy a féltékeny, mert hát ők dehogy is, nincs az az isten, és különben is....
2021. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Sok nő szerelmes az exébe, és sok férfi van beindulva még az excsajára évek múltán is. Nagyon ritka, hogy semelyikükben nem marad érzelem, biztos van ilyen is, bár szerintem nagyon nagyon ritka lehet az ilyen. És mennyire barátok? Napi szinten érintkeznek vagy évente egyszer? Szimpatikus ha barátként váltak el, de nem találkozgatnak csak ha véletlenün összefutnak örülnek neki. De attól még helyén tudják kezelni a dolgot. Ilyen kapcsolatot a hol barátok maradtak ismerek de csak egyet, ők együtt dolgoztak, munkakapcsolatból alakult szerelemmé majd miután szakítottak ismét együtt dolgoztak, ez miatt találkoztak ismét. De ebből van kevesebb, a női- férfi kapcsolatok nem szellemiek elsősorban, hanem inkább érzelmi, ösztönös energiák irányítják, azert nem tud barátsággá szelidülni. Mert megmaradnak az indulatok, a szerzett lelki sebek, vágyódás, szexuális vágy ami mind kizárja a barátságot.
2021. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

#6 nem rosszból, de nem érzed ezt ellentétesnek? "Mi ilyen barátságban vagyunk az exemmel. Nem jöttem volna össze olyan emberrel, akit ez zavar, ahogy az exem sem." vs "Amúgy a párom az első." Szóval nem lenne a párod, ha zavarja az exed. Nekem ez elég erősen úgy jön le, hogy az ex az első, mert befolyásolta a kapcsolati döntésedet.

Pedig én is jóba vagyok az exemmel, de ha páromat zavarná, nem kérdés, hogy páromat választanám. Akkor is, ha csak ismerkedési fázisban lennénk. Az ex, az múlt. Tök jó, ha jó kapcsolazod van a múltaddal, de hagyni, hogy irányítsa a jelenedet, jövődet... Na az nem normális. Én exemnek is megmondtam, ha neki nem lett volna egyértelmű, hogy ha következő nője ellenem van, kérdés nélkül álljon az ő oldalára. Max ha nem jön össze, majd jön mesélni, de ne ezen múljon egy leendő kapcsolata.

Egyébként nálam annyi fér bele, mint bármilyen más baráti kapcsolatban. Talán annyiból kevesebb, hogy míg egy barátnőm véleményét kikérem, ha valamiben bizonytalan vagyok párommal kapcsolatban, exet nem fogom megkérdezni. Nem teregetek neki ki szennyest, vagy mesélek vitákról. Pont azért, mert engem is sz@rul érintene a másik oldalról, ha párom ilyet tenne. Más nem zavar, ami egy barátságba is felefér.

2021. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Nekem-számomra, SEMMI. Max a köszönés, ha összefutunk.


A párom és az exe között sem értem, hogy miért lenne kapcsolat, de nem zavar, mert tudom mennyit érek, és ha a csaj olyan buta, hogy elcseszi velem, akkor mehet a durva anyjába.

2021. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!