Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves Férfiak! Hogyan reagáln...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves Férfiak! Hogyan reagálnátok, ha a nő, akivel találkozgattok elárulná, bántalmazó kapcsolatban élt korábban?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatokat is szívesen olvasnék, ha van esetleg. Elriasztott vagy nem befolyásolta a kapcsolat kialakulását?

Bántalmazott fél voltam. Segítséggel összeszedtem magam, megerősödtem és újra kiegyensúlyozott, boldog vagyok (bár a múltam azt a szakaszát sose fogom elfelejteni). Azonban most egy szimpatikus férfi közeledne felém és nem tudom, hogy ezt majd elmondjam-e neki.

Természetesen nők is hozzászólhatnak!

Köszönöm előre is a válaszokat.

28N



2021. márc. 22. 00:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Első néhány randin nem kell előhozni.

Szépen lassan, ahogyan megismeritek egymást, és szóba kerül, hogy korábban milyen párkapcsolataitok voltak.

Engem önmagában nem riasztott volna el. Mégiscsak jobb előjel, mintha te bántalmaztad volna párodat (bár azt nyilván nem vallottad volna be).

2021. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálnám, hogy ilyen történt vele, és nem riasztana el semmiféleképpen.
2021. márc. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Ha ez felnőttként történt, természetesen offolnám az illetőt. Nálam alapvető elvárás, hogyha már én rendben vagyok és van tartásom, akkor a másiknak is legyen. Aki egy bántalmazó kapcsolatban az első pofon után nem lépett le, az nem ez a szint. És amint a te példádból látszik is, az ilyen nők 99%-a képtelen később is normális kapcsolatra. A te példád is tökéletes erre: Még csak az ismerkedés része megy, de máris játszmáznál.


(És gondolom, majd megkapom a rengeteg mínusz kezecskét, mert egy felnőtt embertől elvárom, hogy felnőttként viselkedjen. Ez sokat elmond az érintettekről.)

2021. márc. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Exemmel pont ilyen volt (akkor 18 évesen), engem nagyon megviselt ez az egész, ami vele történt. Talán egy fél évig depis is voltam (első szerelem, és nem bírtam, hogy milyen szörnyűségeket csinált vele az előző srác), aztán idővel jól lettem.

Ha most a következő barátnőmmel is ez lenne a helyzet, valszeg megint rossz érzés lenne, de jóval gyorsabban túltenném ezen magam. Ez nem undor, hanem sajnálat, szomorúság amivel eltölt.

De szerintem a pasik nagy része nem ennyire érzelmes, főleg nem a te korosztályodban :)

Ha normális srác, akkor tuti megérti a dolgot :)

2021. márc. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
En is azt gondolom amit a 3. valaszolo irt. En no vagyok. Egyszer egy pasim volt aki erosebben kontrollalni akart. Az elso alkalom utan dobtam. Valahol a bantalmazott fel is hibas ilyenkor, hogy elturi.
2021. márc. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez volt a történet most előző hónapban.

Lefeküdtünk egymással, összebújtunk, és bevallotta, hogy évekig bántalmazó kapcsolatban volt, ahonnan félt kilépni, de végül sikerült megoldania.

Azután félt elköteleződni és nem is akart utána komolyabb kapcsolatot. Félt elköteleződni, félt hogy megismétlődik.

De mellettem jól érezte magát.


Aztán 1 hónap után "bekattant", és elutazott, egyedül akar lenni. Ő így oldotta meg mindig a bajait, hogy egyedül van, elvonul ilyenkor, barátait is elvágja ilyenkor, és nem akarja ezt rámerőltetni, úgyhogy nem akarja folytatni tovább. Senkivel se akar találkozni.


Szóval, először mikor elmesélte, megértően viszonyultam hozzá, és az volt bennem hogy vigyázni fogok rá. De idő elteltével valami a sebekből táplálkozva megjelent nála. Aggasztó. Ettől függetlenül továbbra is szeretettel vagyok iránta.

2021. márc. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A férjem előtt én is bántalmazó kapcsolatban voltam egy nárcisztikussal. A konkrét verésig nem jutottunk el, de kézcsavarás, szorítás, fojtogatás már volt a végén, amikor érezte, hogy le akarom zárni a dolgot. Mivel a férjem távoli haveri viszonyt ápolt az exemmel, eléggé meglepődött amikor elmeséltem pár dolgot, hogy miért raktam ki az exemet, mert elmondása szerint kívülről nem látszott milyen sz.r a kapcsolat. (Ahogy az a nárciknál lenni szokott, csak akkor bántott, ha ketten voltunk, társaságban meg játszotta a tökéletes pasit.) Persze csak azután beszéltem neki ezekről, hogy a kapcsolatunk már elmélyült, nem az elején. Meg nyilván akkor beszélünk erről, ha épp erre megy a beszélgetés fonala. Nem ültettem le, hogy most akkor mesélek neked a volt kapcsolatomról, ő kérdezett rá, mert őszintén kíváncsi volt miért lett vége, amit akkor azzal indokolt, hogy nem akarja az exem hibáit elkövetni. Ez után mondtam neki, hogy azokat biztos nem fogja, mert már kiszagolom az exem fajtáját, aztán meséltem neki pár dolgot. Mivel azóta a férjem lett, nyilván nem riasztotta el az előéletem. Csak plusz infó rólam, amit eddig nem tudott, ennyi. Amúgy meg az ő előélete se volt valami tökéletes, szerintem senkinek sem az, akit meg egy ilyen sztorival el lehet riasztani, az had menjen.
2021. márc. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
A legtöbb nő (ha nem mind) valamilyen formában már átélte.Szerintem nem kell erőltetni.Előbb-utóbb az új kiszemelted is bántalmazni fog valamilyen módon,mert férfi.
2021. márc. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz kérdés. Én szociálisan érzékeny vagyok, tehát nem lenne gond, ha elmondaná a hölgy. Szerintem mivel egy ilyen személy már jó emberismerő, így A, akinél látja/érzi, hogy nincs vele gond, annak elmondja; B, aki nem egy érzelgős típusú férfi, annál azonban csak a cselekedeteivel tudassa vele, hogy ő már egy határozott személy, aki nem hagyja magát.
2021. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Gyengéd lennék vele ennyi máson nem változtatna
2021. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!