Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy jobb módban nevelkedett,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy jobb módban nevelkedett, és egy szegényebb körülmények között felnövő ember között lehet jó párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Az egyikük jobbára megkapott mindent. Egyetemre járt, s közben végig támogatták szülei, nagyszülei. Csak a tanulásra kellett koncentrálnia, minden más terhet levettek a lábáról. Dolgoznia sem kellett egyetemi évei alatt. Elég pozitív személyiség, kissé elkényeztetve. Negatív dolgokat illetve kevés tapasztalata van. Humora száraz. Nő.


A másik szegényesen nőtt fel. Sokmindent nélkülözött gyerekként. Anyagi/tanulási támogatásban nem részesült. Érettségiig jutott. Negatív a személyisége és a megszerzett tapasztalatai is. Világlátása pesszimista. Humora szarkasztikus-fekete. Férfi.


Lehet két ilyen embernek közös jövője?


2021. ápr. 23. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem az anyagi különbözőségek okoznak itt gondot. Szerintem két ennyire eltérő személyiség nem fér össze hosszútávon.
2021. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha azt mondanád hogy férfi - nő ahol gazdag - szegény a felosztás még lehetne rendben bár ahol az egyik fel már a pénzben nő fel és nem szegényként kezdi ott lassan ki fog ütközni a gazdasági különbség.

Főleg ha huszonévesek ezek a személyek.

Gondold el a nő mindent megkapott, jól keres, tegyük fel van egy szép újépitésű lakása, egy BMW x2 autója ami közel 10 millió, drága kozmetikumai és ruhái.

Másik oldalon még taníttatni se tudták mindenért 1000x jobban meg kellett küzdenie, az élet pesszimista oldalát látja többet mint az optimistát pedig nem tett semmit csak rosszabb körülmények között született egy végtelenül szélsőséges országban ahol a kitörésre az esély az EU országok között is az egyik legrosszabb.

Mindennapokban is lehetnek problémák hiszen a nő megszokta hogy mindig van pénze, nem okoz gondot neki bármit megvásárolni miközben lehet hogy az adott tárgy annyiba kerül mint a másik fél havi fizetése.

2021. ápr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretik egymást, akkor igen
2021. ápr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pénz tekintetében kb ugyanolyan szinten állnak. Viszont, míg a férfi spórolósabb és megfogja a pénzt, addig a nő úgy gondolja, joga van ahhoz hogy megkapjon "dolgokat", amik többe kerülnek mint amennyit a férfi szánna ilyen jellegű ajándékokra. Csak például...
2021. ápr. 23. 22:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy színten állnak de hogyan?

A nőnek a szülei biztosítottak mindent míg a másik önerőből érte el mindezt.

A nő nem fogja bírni hogy be kell osztani a pénzt

2021. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5, úgy hogy a lehetőségeihez képest a nő gyengén teljesített, a férfi viszont jobban.
2021. ápr. 23. 22:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasonló felállás, én vagyok a jó családból származó nő, férjem alkoholista szülők mellől kitört szegényebb. Tökéletesen megvagyunk, igaz, itt én vagyok a pesszimista, férjem a pozitívabb szemléletű.
2021. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni, de szerintem nem. Legalábbis, ilyen feltétellel nem. A szegényebb félben - mivel a kérdező írta is hogy negatív a személyisége - mindig benne lesz az hogy bezzeg a másik megkapott mindent, ő nem tudja milyen nélkülözve felnőni. És ezt minden felmerülő, esetleges anyagi konfliktus esetén fel fogja hozni érv gyanánt.

Félreértés ne essék, szerintem tud két ember között működni párkapcsolat, akik eltérő anyagi háttérrel rendelkező családban nőttek fel, de ehhez az is kell, hogy a szegényebb félben ne legyen tüske emiatt.

2021. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom egyébként hogy a pénzhez való felfogás az nem feltétlen lesz ugyanolyan minden tanult, jobb körülmények közül jövő embernél.


Én is úgy nőttem fel hogy tudtak tamogatni, egyetem is úgy mint a fent említett nőnek de én pl kaptam ösztöndíjat teház nem lébecoltam azért. Vagy nem csak:D

Viszont egy 20 éves autóval járok, nincs saját lakásom, mert bár jómódú a családom de azért 10 milláért ők se tudtak autót rakni alám. Nem is igénylem amúgy se.


De a lényeg a lényeg hogy nem szórom a pénzem, igaz nem is garasoskodok. De igyekszem ésszel költeni.


Lényeg a lényeg hogy ez az adott 2 embertől függ.

2021. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!