Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfi felé miért halmozott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férfi felé miért halmozottak az elvárások egy nőhöz képest?

Figyelt kérdés

Legyen házad, kocsid, karriered, keress sok pénzt, akkor leszel "valaki" férfiként. Egy nőnél viszont teljesen elfogadható az, ha 30-35 évesen is még otthon él, és van valami átlagosan fizető munkája. Ha már lejár néha az edzőterembe és ad a külsejére, az extra. Felé annyi az elvárás, hogy találjon magának egy sikeres férfit, amit könnyen be is teljesít.

Ezt jelentené a nagy a elnyomás a feministák szerint a nők felé? Különösen férfi részről?



2021. máj. 23. 20:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Te melyik országban élsz?
2021. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
85%

És szüljön gyereket ezt kihagytad. Egyébként szerintem nálunk nőknél sem jó dolog 30-35 évesen még mamahotelben élni.

Nem tudom hogy milyen férfiaknak elég az amit leírtál, de jó, nekem nem lenne az elég.

2021. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
90%
Hát lehet, hogy te ezt tapasztaltad eddig, de ez nem így van. A férfiak és a nők felé is nagy elvárások vannak.
2021. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
A nő felé is elvárás, hogy legyen lakás, autó, karrier, különben egy aranyásó. Legyen szép és edzett, de ne legyenek irreális elvárásai. Legyen mindig szép sminkben, különben igénytelen, de ugyanakkor ne sminkeljen, mert akkor egy vakolatos műnő. Dolgozzon, mert különben nem lehet megélni manapság egy fizetésből, de a házimunkát végezze el, mert az a nő dolga. Ne menjen szülni, mert akkor cserbenhagyja a céget és félbetöri a karrierjét, de ha 30 évesen még nincs gyereke, akkor egy ocsmány femináci, akinek csak a karrier fontos és mit képzel, mikor óhajt gyereket szülni? Ha meg nem akar, akkor a haza ellensége.
2021. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én elég sokat mozgok úgymond "értelmiségi" emberek között Budsapesten. Egy átlag alkalmazott nőnél egyáltalán nem ritka, hogy 30-35 között otthon él, van valami kis önálló vállakozása, mondjuk műkörmös vagy fodrász, ami még jobban is fizet, de lehet egy ápoló vagy óvónő. Kolléganőim közül is többen otthon laknak. Nem tudom igazából mi van velük, szerintem gyűlölik a férfi nemet, ezért nem jönnek össze senkivel.
2021. máj. 23. 20:40
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
2021. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
A család eltartása, a ehhez szükséges dolgok megteremtése hagyományosan férfi szerep volt nagyon sokáig. A modern világban ez már nem teljesen így működik, de az biztos hogy egy bizonyos életkor felett már nem attól számítasz férfinak elsősorban hogy mekkora kobra van az alsógatyádban hanem hogy mit tudsz nyújtani a nő számára. Van azért egy szint amit egzisztenciálian, anyagiak terén nagyjából kötelező hoznod ha csak egy közepesen jó nőt akarsz magad mellé. Ki a fene akar nyomorogni, hónapról hónapra élni, egy albérletben tengődni a gyerekekkel egy egész életen át? Persze hogy amelyik nő megteheti hogy válogasson az a lehetséges legjobb partit fogja választani magának. A többiek meg majd megkötik a maguk kompromisszumait. Neked Kérdező férfiként az a dolgod hogy felnőlj a természet által rád osztott szerephez és találd meg az érvényesülésed módját. Németországban dolgozom, hidd el hogy nem kevés egyedülálló nővel együtt, ők nem a sültgalambot várják hanem tesznek a saját sorsuk alakításáért. Szóval az általánosítás ennél a kérdésnél sem helyénvaló. Megvan persze az a réteg a nők között akire te gondolsz, 30X évesen eldolgozgat a sóhivatalban minimálbérért, anyu támogatja, neki csak fodrászra, műkörmösre van gondja. Eközben a Glamour, She, stb. magazinokból művelődik és várja a nagy Ő-t aki persze valamiért csak nem akar betoppanni az életébe. Ilyen egy tipikus királylány, még nem nőtt fel, félig megmaradt a mesekönyvek álomvilágában, nem vállal felelősséget a saját életéért hanem a sorstól reméli a megoldást. Aztán amikor kezdi hitét veszteni a sors gondoskodásával kapcsolatban akkor előbb vagy utóbb borítékolhatóan az ezoterikus baromságoknál fog kikötni, amivel megint eltékozol majd pár évet, míg egy szépnek biztosan nem nevezhető napon ráébred hogy számára már le van húzva a roló. Megvan ugyanez a réteg a pasiknál is, mégsem egymást keresik, pedig jól összeillenének.
2021. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy mit vársz el a nőktől, tőled függ.
2021. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
7: egy szóval nem mondtam, hogy a nők úgy általában kevesebbet dolgoznának, arról beszéltem, mi a társadalmilag elvárt.
2021. máj. 23. 21:11
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Nézzük meg a másik oldalról is. Egy sikeres férfit mindenki elismer. Egy sikeres nő mögött összesúgnak, biztos kválkodásból lett pénze.
2021. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!