Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélnéd meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszélnéd meg, hogy mégis szeretnél gyereket?

Figyelt kérdés

Hormon problémákkal küzdöm, az orvos azt mondta sajnos, hogy egy idő után emiatt ki fog alakulni a meddőség, sőt ha gyermeket szeretnék nehezen fog összejönni. Jelenleg 28 éves vagyok, jövőre szerzem meg a második diplomámat, tervezek lakást is venni. Viszont elkezdtem azon is gondolkodni, hogy ki fogok csúszni az időből gyerekvállalás terén.

(A barátom ráadásul bőven 40 feletti.) Tehát joggal zavar a dolog.

Te mit csinálnál a helyemben, hogyan oldanád meg, hogyan beszélnéd meg, hogy igazából szeretnél gyereket, illetve, mikorra próbálnád meg időzíteni a vállalását? A helyzet az, hogy eddig elzárkóztam ez elől, és elutasítottam a barátom közeledését e téren, (aki kicsit magára is vette) megmondtam neki kérek perec, hogy biztosan nem akarok.


2021. jún. 2. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha ő nagyon szeretne gyereket és eddig csak miattad nem jöhetett szóba, akkor számomra evidens, hogy ha azt mondanád, mégis szeretnéd, ő lenne a világ legboldogabb embere.
2021. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noren1989 ***** válasza:
100%

Őszintén elmondanám, hogy megggondoltam magam.

Van benne rizikó, de ez van.

2021. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat! Milyen rizikóra gondolsz #2?
2021. jún. 2. 12:03
 4/9 Noren1989 ***** válasza:
79%

Arra, hogy:

1, az emberedben valószínű, hogy maradt az előzőek miatt némi feszültség + egy ilyen fontos kérdésben megváltoztatni a véleményed kissé bizonytalan gondolkodásra utal

2, jó eséllyel már elkezdett megtervezni egy életet veled, amiben nem szerepel gyerek: pénzügyileg erőteljesen máshogy jönnek ki miatta a dolgok, az egyszer fix. Hogy további gondolatok is lehetnek ezzel kapcsolatosan a fejében, azt csak ő tudhatja.


Mindenképpen tőle tájékozódj, amiket felvázoltam, teóriák.

2021. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen közölnöd kell a barátoddal, hogy meggondoltad magad. Ha alátámasztod érthető érvekkel a miértjét, nem hinném, hogy gondot csinál belőle és meg fogja érteni. (Főleg, ha ő is akart korábban gyereket. Lehet, kifejezetten örülni is fog.)
2021. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan már, csak még jobban fog szeretni, ha ezt megmondod! Az időből nem te fogsz kicsúszni, hanem a párod, ha bőven 40 feletti.

A helyedben befejezném a diplomát, de ha eddig nem dolgoztál, minimum 0,5-1 évet munka tapasztalatot gyűjtenék, ez az önállóságod, bevételed miatt sem mindegy. Azt meg nem is értem, hogy ha vele tervezel az önálló lakás vásárlás miért kérdés, vegyetek közösen.

2021. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dolgoztam végig tanulás mellett is, sőt a második diploma elkezdése előtt komoly karrierem is volt, tehát a munkatapasztalat nem gond. (Lakást külön szeretnék venni, ahogyan ő is tervez most egy másodikat, kb egy időben. De ezek pénzügyek igazából, részletkérdés, csak ugye ha esetleg összejönne egy terhesség, nem tudom megoldható lenne-e számomra.)
2021. jún. 2. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Már megint te vagy? Az előző kérdésednél nem kaptál elég választ?
2021. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett Veletek?
2021. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!