Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnál egy mentálhigiénés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatnál egy mentálhigiénés kezdeményezést, ami jó hatással lenne a felnőtt párkapcsolatokra?

Figyelt kérdés

Szóval minden gyereket, tinit, illetve fiatal felnőttet kövessen nyomon egy pszichológiai stáb(pszichiáter, pszichológus), mérjen fel, majd akit szükséges diagnosztizáljon és az állam "gondozza"!


Tehát kötelezővé tenni, mint alap egészségügyi szolgáltatást(mint az oltást). Gyógyszerezés nem kötelező, amíg nem veszélyes senkire, de tudjon róla, hogy milyen baja van, és alternatív módszerekkel próbálkozzanak, mint pl terápiás foglalkozások!


Egyrészt eltüntetné azt a stigmát, tévképzetet, hogy nagyon kevés a pszichés beteg, akik bolondok(mert ROHADT sok, legtöbben diagnosztizálatlanul és nem bolondok) továbbá megkönnyítené a beilleszkedést, elfogadást, egymásratalálást. 30 gyerek jár egy osztályba, kapásból 10 szorong, 2 kényszeres, 7 adhds, 2 autista, 1 bipoláris, 2 borderline, 1 nárcisztikus, 1 PTSDd, a maradék meg "neurotipikus". Meg ki tudja még milyen dolgaik vannak..


Ha pedig bejön a párválasztás, sokkal könnyebben tudnak egymáshoz alkalmazkodni! Eltűnnének az olyan dolgok, hogy Jucika csak neveletlen, Danika csak félénk, Zsófika csak eleven, Balázska csak tudja érvényesíteni az akaratát, Fannika csak érzékeny..


2021. jún. 22. 08:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

9es, pont azért írtam ide, mert a megcélozandó réteg itt van, nem a gyerekvállalásnál. Ott úgyis azok vannak, akik elfogadóak és érzékenyek, mert már eleget éltek/láttak/tapasztaltak!


Plusz ott nincs párkapcsolati gond, mivel szülők:) Itt van a megsegítésre váró réteg!


Nő vagyok, anya vagyok, és az auti gyerekem itthon egy alkalmazkodó, rugalmas gyerek, néha kicsit kiabálós volt, közösségben nem bírja csak a terhelést, nem működik együtt csoportban(illetve nem működött együtt) nem csinált olyan dolgokat, amiket itthon, játszón simán megcsinált.


Plusz szülőképző nincs, senki sem fog odamenni a bolti eladó Marikához és felvilágosítást adni milyen viselkedések, milyen problémákat jelentenek, illetve egy szülő mindig elfogult, plusz ugye ezek leginkább közösségben jönnek elő. Van mutista kisgyerek is, ő is csak oviban, meg idegenekkel nem beszél, illetve a legtöbb ilyen közösségben jön ki(itthon én sem szorongok a semmin:), ezért egy magasan képzett, erre rálátó embernek kell ott lennie az itnézményekben!


Itt egy csomó segítségre szoruló ember, mind azt hiszi, hogy "ők csak egy kicsit.." Pedig huszonéves felnőtt férfiak és nők! Mivel az egészen stigma van, senki sem akarja elfogadni, belegondolni abba, hogy ő szorong, vagy ilyen olyan személyiségzavara van! Egyébként az intézmények szülőt kihagyva is tudnak "kierőszakolni" fejlesztést, de azt a gyereket, aki csak nem mer szerepelni, nem mer köszönni idegeneknek, nem meri megmondani, hogy a Szilvike elvette a játékát, illetve folyton hagyják a Sárikát dönteni arról, mit játszanak, na nekik nem segít senki, mert nincs velük gond.. aztán tiniként meg fiatal felnőttként szenvednek, mire levetkőzik ezeket és nem tudják, miért van, és hibáztatják a másik nemet, hibáztatják a szüleiket, az anyagi helyzetüket, a külsejüket, a világot, a férfitöbbletet, a génlottót.. Pedig a gond belül van!


Ezeknek az embereknek segítség kell! És nem utólag, hanem a gondokat megelőzve!

2021. jún. 22. 09:50
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

#11 Szerintem az etika/erkölcs (?) órák helyett érdemes lenne valami hasonlót tanítani.


Amúgy szerintem is érdemes lenne (ha lenne rá pénz), kötelezően évente 1-2 alkalommal pszichológiai tesztet végeztetni mindenkivel.


Én úgy képzelném, hogy aki minden évben elmegy vérvétel+fogorvos+nőgyógyász+szemész+mellrák szűrés + életkor szerint ajánlott szűrések, annak legyen alacsonyabb a TB költsége, mert egy időben kezelt glutén intolerancia mindig olcsóbb, mint egy bélfekély kezelés.


Ide szerintem beleférne az is, hogy 2-3-4 évente (gyerekeknek kockázatosabbaknak gyakrabban), lenne valami pszichológiai felmérés is.


Én is szorongok, bâr leginkább a nem megtalált gyomorproblémáim miatt.

2021. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Áh, etika ez elég fontos, az is csoda, hogy egyáltalán van ilyen, de pl a technika órák háztartástan, főzés, asztalos munka ismeretei.. na az pl lehetne a szülő dolga, senkit sem érdekel, ha a 8-10 éves rosszul takarít, na meg ebben minden felnőtt valamennyire jártas, és kiválthatná a "mentális egészség" óra annak, akinek szükséges. Mint pl tesit is kiváltja a gyógytesi, akinek szükséges. Osztályfőnökit is azért tartanak, hogy összekovácsolják az osztályt, nagyon szépen működhetne egy relaxációs-problémakibeszélős óra..


Az orvosi ellátás sem rossz, viszont a felnőtt fogászat már pénzbe kerül, de amúgy teljesen oké lenne ez is! Bár.. itt van még az a rész, hogy van, aki eljár a szűrésekre, de leissza magát, vagy zsírban tocsogó ételeket eszik és 300 kiló, vagy drogozik, dohányzik, szóval magának pusztítja az egészségét, az hiába mászkál szűrésre.. Szóval ez a Tb ötlet nem a legtutibb, de azt is át kellene formálni, az igaz. Szegény dokikat is sajnálom, pl az ellátás alapfeltétele kellene hogy legyen a köszönöm, kérem használata, meg a trágár szavak mellőzése, és a hangerő normál szinten tartása, hogy senki se üvöltözzön, ha rossz hírt kap, mert így mennek idegileg tönkre a dokik..


Szóval jó sok reform kellene, hogy mindenkinek lehessen segíteni és törődhessünk egymással(ezért nem szabad az etikát kiszedni)

2021. jún. 22. 10:45
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#13 Nem tudom emlékszel-e, hogy az etika jött be párhuzamosan a hittannal, tényleges etikai oktatás nélkül... Szerintem az ilyen átgondolatlan, bűntető reformok mehetnek a levesbe.


Nekem amúgy nem volt háztartástan órám, nem hiszem, hogy sok suliban van még.

2021. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nálam is technika néven futott, és tudom, hogy van még, mert a lányoméknál is van, ez a technika óra.. Papírzsebkendőtartót csináltunk, meg takarítottunk, meg főztünk, megtanultuk használni a reszelőt meg a satut, meg csináltunk kókuszgolyót..


Lehet választani bármilyen hittant(akár még jehova tanúit is tudnak beszervezni, ha a szülő kéri) vagy etikát. Nálunk szinte mindenki etikát kért. Nekünk kommunikációs órát építenek bele, drámapedagógiával. Jó kis suli.

2021. jún. 22. 10:59
 16/20 anonim ***** válasza:

#11:

Plusz ott nincs párkapcsolati gond, mivel szülők


Ezt a mondatot fejtsd ki bővebben!

Amúgy autista gyerek szülője pontosan tudja, hogy VAN szülőtréning, és jár is szorgalmasan. Meg párkapcsolati tanácsadásra, mert a hasonló gyereket nevelő szülők 90%-ban elválnak, mire a gyerek betölti a 10 éves kort.

Nem mellesleg a szülő utolsó utáni gondja, hogy ha felnő a gyereke, milyen lesz a szerelmi élete... Aki nem tud beilleszkedni sehova, annak nyilván pocsék. De a szülőt jobban fogja érdekelni, hogy ha nem tudja a munkahelyét megtartani, vagy mindenki kihasználja.

2021. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Aki szülő, az már legalább egyszer összeszedett valakit, aki szimpatikus neki annyira, hogy lefeküdjenek!


Ez a pont elég minimum 20onévesen, mégis sok srác ott tart, hogy párkapcsolat közelében sincs, meg sem mer szólítani lányt, illetve lekoptatják, még csak nem is csókolózott, vagy prostival volt! Na nekik kell segítség!

2021. jún. 23. 04:50
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

Kedves "lányos anya" 😂 Azonnal lehetett tudni hogy ez (is) egy incelkérdés, annak megfelelően is válaszoltunk páran az előző oldalon, de aztán annyira elkezdted ezt a szent anya szöveget tolni hogy hagytam a fenébe, gondoltam úgyis kibukik előbb-utóbb a kérdés lényege 😂

Bár én arra gondoltam arra megy ki a játék hogy a kislányokat kellene már az óvodában diagnosztizálni holdig érő egóval és ezt kezelni, hogy engedelmes, magát értéktelennek érző, alárendelődő legyen és így megoldani a hozzád hasonló bénák pártalálási problémáit. Ugye kedves "lányos anya", aki a fiúk pártalálási nehézségei és prostizása miatt aggódsz? 😂😂 Kezeltesd magad ha akarod, de ne projektáld rá a nyomorod mindenkire. Kezeljék azt akinek szüksége van rá.

(Egyébként már a 11-esedben is ott vannak az incel hülyesegek, a férfitöbblet, a génlottó 😒)


Egy kisfiús anya

2021. jún. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#18

Csodalkozol, hogy nem kellesz senkinek.

2021. jún. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!