Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyósom ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha anyósom ki akarja sajátítani a lányomat?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem...először is tisztáznám,természetesen nem ezen a platformon tervezem megoldani a családi problémám, csupán kíváncsi vagyok egyedül vagyok-e a gondommal,de úgy sejtem nem, ezért kíváncsiságból kiírom. 9 éve vagyok együtt a párommal, akinek az édesanyjával mindig nagyon jó volt a kapcsolatom, ő is nagyon kedvelt engem és én is őt. Mindig mindenben egyetértettünk, nem voltak köztünk nézeteltérések, egyszerűen tényleg tökéletes volt vele a kapcsolatom. 4 éve, mikor megszületett az első közös kislányunk a párommal, ez a jó kapcsolat szépen lassan megszűnt anyósom és köztem. Eleinte nem értettem miért viselkedik furcsán velem, miért nem ért már velem egyet semmiben (főleg a babával kapcsolatban) és miért csipkelődik. Majd szép lassan, ahogy telt az idő, rájöttem, hogy egyszerűen át akarja venni az irányítást a kislányom felett. Ezzel kapcsolatban nagyon nagyon sok példát tudnék írni, de a lényegre térek. Nekem nagyon fájt ez a dolog, mert teljesen megváltozott a viselkedése velem szemben és már rá sem ismertem anyósomra,akit addig szinte anyámként szerettem. Rosszindulatú lett velem, ott rúgott belém lelkileg ahol csak tudott, pár évig így ment,majd odáig fajult a dolog, hogy kerek 1 évig nem álltam vele szóba és nem is találkoztunk. (a kislanyt persze elvitte hozzá a párom, hisz őt nem akartam kitenni ennek az értelmetlen vitának) most úgy áll a dolog, hogy 2 éve békültem ki anyósommal és elismerte a hibáit, tényleg meg akart változni és eddig a két év alatt sikerült is neki. Pár hete viszont bekerültem a kórházba két hétre és addig ő vigyázott a (4 éves) lányomra, a párommal felváltva. Mikor hazajöttem ismét érezni kezdtem, hogy ellenszenves velem. Ő volt az egyetlen akit nem érdekelt, hogy végre kiengedtek és ez nagyon rosszul esett, de végső soron nem fordítottam erre nagy figyelmet. Majd egyik nap mikor átmentünk hozzá (ami nagyon gyakori), Meghallottam, hogy megint elkezdte magát anyának hívni a lányom előtt, engem pedig mamának. Az egy éves mosolyszünetünk előtt ezt nagyon gyakran csinálta, de mikor lebukott, akkor mindig az volt a kifogása, hogy "jaj mindig félrebeszélek" emellett még sok sok apró ilyesmit csinál ismét, de ezeket nem részletezem, mert napestig írhatnám.. Azóta nagyon örlődöm mi tévő legyek, mert a veszekedést mindig kerülöm ha tudom,de ez már kihat a lányomra, nem tesz jót neki és számomra beteges is már ez a kényszerképzete vagy nem is tudom minek nevezzem.. Az még fontos infó a sztoriban, hogy közös udvaros házban lakunk az anyóssal tehát külön lakásban, ő pár méterre van tőlünk az ő lakásában. A költözésen gondolkozom, hogy ez lenne a legjobb amit tehetek és a kínos vitát is elkerülném ezzel, ráadásul mivel egy szobás lakásban lakunk, amúgy is tervben van a költözés. Érdekelne a ti tapasztalatotok, vagy hogy erről az egészről mi a véleményetek.


(23 éves anyuka)



2021. júl. 5. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjed véleménye?

Amúgy a költözés jó ötlet. A lányod pedig nem olyan pici, már érti, ha elmondod neki, hogy ki az anya és ki a nagyi. De érdemes lenne egyszer a gyerek előtt megkérdezni, hogy miért hívja magát anyának, mikor ő "apa anyukája". Utána a kislány is ki fogja javítani.

De a legjobb, ha nem sokat vannak együtt. Mielőtt a te és a gyereked, netán te és a párod kapcsolatába rondít bele.

2021. júl. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A férjem teljes mértékben mellettem áll, de igyekszik ebből kimaradni, mert nem igazodik ki ezen az egészen.


Igen, igazad van, viszont amellett, hogy az anyós magát hívja néha előtte anyának, még sok apróság is van a háttérben, például érzelmileg is anyai kapcsolatot próbál kiépíteni a lányommal a maga részéről,és ellenem próbálja fordítani a nevelést is. Én következetes vagyok, nem engedek meg mindenféle butaságot a lányomnak, míg ő mindent megenged neki, sőt sokszor bátorítja butaságokra, ezzel a lányom is kedvet kap, hogy vele legyen és oviból hazafele sokszor addig hisztizik az egyébként szófogadó lányom, amíg át nem megyünk a mamához..ez azóta van így mióta kijottem a korhazbol. Ezzel sarokba vagyok szorítva, de abban teljesen biztos vagyok, ahogy te is írtad, legjobb lenne ha minél kevesebbet lennének együtt.

2021. júl. 5. 20:49
 3/10 anonim válasza:
100%
Az elmondottak alapján elég beteges ez a viselkedés.. Én amilyen gyorsan csak tudnék, költöznék, de addig is jó lenne ezt átbeszélni a határokat, és szerintem fontos lenne hogy a párod is hangoztassa, illetve hogy lássa a mama, hogy maximálisan melletted áll.
2021. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor abban egyetértünk hogy ez abnormális viselkedés.. Igen, jól gondolod, valóban át kell ilyenkor beszélni a dolgokat részletesen, viszont ez meg is történt az egy éves szünet előtt is és után is, mindent elmondtam neki ami engem zavart és ő mindről tudott is, csak süketelt előtte. Tudatosan csinált mindent, be is vallotta. Tudta, hogy nem szabadna így viselkednie és ahogy írtam ezt be is fejezte és megváltozott, viszont azert kezdte el újra ezt a dolgot, mert én ahogy kórházba kerültem pár hete, nem kevés esély volt rá hogy meghalok. Az egész családomat megrázta ez az egész dolog, mindenki aggódott értem, őt viszont nem érdekelte mi van velem, nem is keresett, végig a lányomra koncentrált és mikor hazajöttem örömmel mesélte, milyen jól megvoltak nélkülem. Így jöttem rá, hogy én csak megtűrt személy vagyok az életében amióta kislányunk van a fiával. Ezt valahogy meg is emészteném, viszont abba nem nyugszom bele, hogy helyrejöttem, hazajöttem és továbbra is a lányomra feni a fogát.
2021. júl. 5. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. De gondolom 23 évesen, kisgyerekkel nincs sok tartalékod, amíg anyósnál laksz, addig meg ő dirigál.
2021. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem az anyósnál lakunk, annyira jóban voltunk akkoriban, hogy egyszerűen mikkr teherbe estem, itt vettünk mellette lakást, ami üresen állt. Párom egész jól keres, anyósra nem vagyunk rászorulva, ami azt illeti, mi szoktunk segíteni neki anyagilag, amit viszont soha sem fogok bánni,csak a tisztán látás miatt mondom el ezt. Viszont valóban nincs sok megtakarításunk, de a költözés most már szerintem egyre sürgetőbb.. Lehet albérlet lesz a vége
2021. júl. 5. 21:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok érdemben válaszolni úgy felb.sztam magam miközben olvastam a kérdésedet. Jézusom.
2021. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pedig én minden véleményre kíváncsi vagyok
2021. júl. 5. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Van egy időszak, amikor a nagyinál akarnak lenni, ahogy nagyobb lesz, elmúlik majd. Szerintem ne idegesítsd magad.
2021. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt más is mondta rajtad kívül. Ezt el is fogadom. Én magam is emlékszem, hogy mennyire imádtam a mamámnál lenni. Viszont az én mamám mindenben együttműködött édesanyámmal és ha anyum valamit megtiltott, akkor a mamám azt elfogadta és aszerint cselekedett. Nem provokálta anyumat. Nem volt semmi ilyesmi

De itt most az a gond, hogy az anyós teljesen ellenem van és ebből én félek, gond lesz még. Nem tudom hogyan küszöbölhetném ezt ki úgy, hogy senkinek se ártsak közben. Mert tehetném azt is, amit sokan tennének a helyemben (jogosan), hogy magamból kikelve elé állnék és megmondanám neki, hogy ő az én gyerekem, én vagyok az anyja és az van amit én mondok, ha meg nem működsz együtt, eltakarítalak az életünkből, mert káros vagy a családomra.

De ezt nem teszem, mert azzal akkora port kavarnék, hogy csak rontanék a helyzeten.

2021. júl. 5. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!