Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszélgetnétek erről a kedvese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beszélgetnétek erről a kedvesetekkel?

Figyelt kérdés

2 éve élünk együtt a kedvesemmel, külföldön, ő költözött ki hozzám.

Első évben ő kissé sokat költekezett,sok dolgot vásárolt magának amit nem tudott eddig megvenni,a családjának is, én támogattam, sőt én ajánlgattam neki, hogy,de,vegye meg magának az álmai cipőjét amit eddig nem tehetett meg.A családja is kedves, szimpatikus emberek.

Így részemről kissé rossz érzés maga a kérdés felvetése,mert kedvelem őket és a párom is szeretem.

Szóba jött a közös ház vásárlás,a családja is tudja,amihez egyelőre én tudok belerakni kb 95%-ot, ő meg a maradék 5%-öt.

Mert ő azóta is vásárol, magának, családjának ajándékok.Neki nagy családja van, így sok a szülinap, névnap, évfordulók stb

Minden alkalommal nagy ajándékokat vesz,40-80 ezer ft értékben, így együtt a sok alkalom sok pénzbe kerül.

Én azóta is gyűjtögetek,teszem félre a pénzt,de természetesen én is meglepem néha a családom,de nem ilyen értékekben, hiszen szeretném ha előre lépnénk, és ne albérletbe éljünk,mert mind a kettőnknek álma egy saját ház.

Nagyon kényelmetlen érzés maga a gondolat,hogy szeretnék erről beszélni vele,mert úgy érzem turkálok a pénztárcájában, külön kasszán vagyunk.

De azt sem érzem fernek, hogy én lemondok dolgokról, gyűjtöm a pénzt, és ha ház vásárlásnál tartanánk, akkor én lennék az,aki igazából meg tudná venni, ő nem.

Nem lenne jó érzés számomra ha csak az én nevemre kerülne a ház,de az sem teljesen,hogy kettőnkére, hiszen, ő nem fog nagyon belerakni.

Ti mit tennétek?


2021. aug. 13. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor abban az időben mi vettük az első lakásunkat, akkor én tudtam oda beletenni kevesebbet és a párom, illetve szülei a nagyobb részt. Részemről, nem volt semmi probléma abban, hogy a lakás nem 50-50% volt, hanem az ővé volt nagyobb. Közben eltelt jó pár év és annyival többet már én is beletettem a közös háztartásban, hogy a következő lakásunkat már 50-50%-ban vettük.

Szerintem, ez teljesen normális.

2021. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg mindenképp, őszintén de nem támadóan.
2021. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, amíg egy ilyen beszélgetés gondot okoz kettőtök között,nincs értelme közös ingatlanvásárlásnak.

Ha ezen túl jutnál,akkor a következő dolog az lenne,hogy átgondold,van e értelme ennyire eltérő értékrenddel közösen tervezni.

Ez az égeti a pénz a zsebem mentalitás nagyon kevés embernél tud olyan irányba változni,hogy tartós legyen és megfelelő két nagyon különböző embernek.

Az nem a másik zsebében való turkálás,hogy megbeszélitek milyen közös jövőt képzeltek együtt.Sajnos ebbe az anyagi dolgok is beletartoznak.

Akár külön kasszán is működhet,ha ez mindkettőtöknek megfelelő.

De ahogy jelenleg áll a helyzet,úgy biztosan nem fog,mint ahogyan magától megoldódni sem szokott egy ilyen helyzet.

2021. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
5% az semmi. vedd meg te a hazat es legyen tisztan a tied, az a legegyszerubb. mondjuk akkor meg felvetodik a kerdes, hogy ugymond ingyen lakik a hazban, amire te sok penzt koltottel.
2021. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

már akkor felvetettem volna neki a témát, mikor megtudtam volna, hogy nincs megtakarítása és elszórja a pénzt.


Ill vennék házat úgy, hogy 95%ban az enyém, 5%ban az övé.

2021. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nemcsak az a gond, hogy kinek a nevén legyen a lakás.

Együttélésnél a nagyon eltérő pénzköltési szokások állandó vitatémát fognak jelenteni.

Úgyhogy én ott kezdeném a dolgokat, hogy együtt tudnátok élni-e hosszabb távon?

2021. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem itt sokkal nagyobb gond az, hogy ő még mindig vásárolgat, meg extra nagy ajándékokat vesz a családjának (nem tudom ebbe te is beszállsz e vagy sajátból veszi) és nem tud félretenni semmit a ti közös életetekre. Én erről is beszélnék vele. Egyébként, szerintem is jobb ötlet az, ha tisztán te veszed a lakást. Az az 5% amit ő bele tudna adni, az semmi. beleadhatja, esetleg a bútorok vásárlásába inkább.
2021. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kétszer adtam bele a családja ajándékába, ugye ünnepek voltak, és természetesen meg szerettem volna lepni őket én is.

Úgy gondoltam évente egyszer belefér,de rájöttem,hogy ő az összes eseményre így gondol,gondolt,ami nekem kicsit sok.

Mert ha van 7 családtagja, fejenként évi kb 3-4 esemény,az már évente kb 25-30 ajándék, és ha átlagban is csak 30 ezer ft-ert vásárol,akkor is az évente 500ezer-1 millió ft.

Kellemetlen még ezt a kalkulációt is megírni,mert úgy néz ki mintha sajnalnam tőlük mindezt,de ez természetesen nem igaz.

Szóval ő vásárol a saját pénzéből.

2021. aug. 13. 13:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokkal abszurdabbnak tűnik a te számolgatásod mellett az,hogy valaki akivel együtt tervezel az ilyen szinten szórja a pénzt.

Persze,van az az anyagi helyzet,ahol ez nem okoz gondot,de ti, főleg ő, biztosan nem ott tart.

Azt is megértem,ha idehaza keresett egy szerényebb fizetést és a külföldi bér meg kicsit költekezőbbé tette.

De,ha közös házvásárlás került szóba,akkor ezt igazán mondani se kéne annak,aki egy kicsit is értelmes, tekintettel van a másikra,nem kell hegyi beszéd,hogy a két dolog hosszútávon nem fog összeférni.

2021. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a te helyedben nem közösködnék. Vedd meg egyedül házat, én is ezt tenném a helyedben, akkor is, ha nem költekezne ennyit. Sok kellemetlen helyzettől fogod magad megkímélni a jövőben. A válásra fel kell készülni. Tudom, mindenki úgy indul neki, hogy a másik élete szerelme és holtodiglan, holtomiglan, de valahogy mégi több, mint a fele zátonyra fut.


N

2021. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!