Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem az unokatestvére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem az unokatestvérembe. Szerelmes vagyok, de ő másba szerelmes, de a csaj nem akar tőle semmit. Mennyi az esély, h ő is szerelmes? Sokat beszélgetünk és azonos az érdeklődési körünk.

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 21:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nagyon is tiltja a törvény, még a szexuális kapcsolatot is. Börtönbüntetést is vonhat maga után. Költözzetek ki Japánba, ott lehet.
2008. dec. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem sajnálatos módon volt ilyen példa a családomban h két uncsitesó egymásba szeretett:S Csak ott teljesen kétoldalú volt a dolog!Mindketten iszonyatosan szerették egymást!Elszöktek új életet akartak kezdeni ketten meg minden mivel a család teljesen ellenezte a kapcsijukat...

később született is egy gyermekük,aki most nagyon nagyon

beteg.(vérfertőzés)nap mint nap küzd az életéért úgy tudom!A szülei viszont már nem élnek...

Megérné ez Neked?Szerintem nem...

Csak gondoltam ezt megosztom veled,mivel a témához kapcsolódik valamilyen szinten...


És a lerosszabb az, hogy én is közel

álltam hozzá...mármint ahhoz h én is

beleessek ebbe a hibába.

De én még időben rájöttem, hogy ez csak

ugymond "testvéri " szeret..de akkora

ami felülmulhatatlan..ezért gondoltam h

több lehet,de nem az.mi is ugyanugy voltunk mint te...h kiegészitettük egymást,

mindenben egyet értettünk...és amikor

volt neki vmilyen bnője én iszonyatosan

féltékeny lettem és azt hittem azé mert

szerelmes vagyok bele,de nem,scak azért

mert bántott h nem velem van és nem

velem foglalkozik.mert iszonyuan szükségem

volt rá "MINT TESTVÉRRE"...lehet h te

is igy lehetsz...remélem idővel rájössz

.-) és nem lesz probléma.

remélem segitettem.

2008. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad beleszeretned az unokatesódba!Mint le irtad ő másba szerelmes, igy helyes,ez a jó.Verd ki a fejedböl őt.Biztosan találsz valakit akibe bele szeretel majd és ő is szeret, és akkor rá jösz hogy ez igy helyes:)˙

ui.tudom hogy a szerelem nem mullik el eggyik naprol a másikra,de ha erős vagy menni fog...

2008. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A jogi pontosság érdekében szeretném megjegyezni, hogy a mai magyar szabályozás nem tiltja az elsőfokú unokatestvérek házasságát.

Idézet a ma is hatályos Családjogi Törvényből (1952. évi IV. tv.):


8. §. (1) Érvénytelen:

a) az egyenesági rokonok és

b) a testvérek házassága, továbbá

c) a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával, valamint

d) a házastársnak volt házastársa egyenesági rokonával kötött házassága.


Ebben nincs benne az elsőfokú unokatestvér. Úgy tudom, hogy akik ilyenre szánják el magukat, azoknak el kell (vagy ajánlott) menni valami genetikai tanácsadásra, tekintve, hogy az elsőfokú unokatestvérek génjei statisztikailag 12,5%-ban megegyeznek! Ezért is nagy az esélye annak, hogy az egyébként egészséges szülők mindegyikében meglévő valamely recesszív gén kiütközik az utódon (pl.: szellemi fogyatékosság).


Eddig a jog meg a genetika. A véleményem hasonló a többiekéhez: 16 évesen korai lenne ilyen súlyos döntést hozni. Legjobb, amit tehetsz, hogy vársz, aztán vagy elmúlik, vagy nem.

Arra viszont nem tartom magamat jogosultnak, hogy megítéljem a döntésedet.

2008. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló: "később született is egy gyermekük,aki most nagyon nagyonbeteg.(vérfertőzés)"

Wikipédia: A vérfertőzés a nemi erkölcs elleni bűncselekmények csoportjába tartozó bűncselekmény, a jogi tárgya a nemi kapcsolatoknak a társadalomban kialakult rendje, rokoni kapcsolatok tisztasága.

Olyan nincs, hogy megfertőződik a vér...Az örökletes betegségek nagyobb százalékban fordulhatnak elő az igaz, de ettől még nem biztos, hogy elő is fog.A genetikától függ és vannak genetikusok.16 évesen meg még nem akarhat gyereket sem.Csak egy fellángolás.

2010. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!