Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnét lehet hamar megtudni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnét lehet hamar megtudni, hogy a lány akar-e eljegyzést/házasságot?

Figyelt kérdés

Egy ideje már foglalkoztat ez a kérdés (ezt felerősítette, hogy nemrég volt az egyik barátom esküvője), és nem mondom, eléggé gátlásossá tesz az ismerkedés során.


A családomban csak én nem vagyok megkeresztelve, és igazából ateista vagyok. Eszem ágában sincs eljegyezni senkit a jövőben.


Viszont, ha felmegyek bármilyen társkeresőre, rengeteg korombeli nő vagy kereszténynek jelöli magát, vagy szimplán beírja, hogy "elkaptam a csokrot, férjet keresek" - ugye ez a kis csoport, ami feltűnő, és elkerülhetem a felesleges ismerkedést, deee marad rengeteg zsákbamacska. 😄


Nem hiszek a házasságban, (a férfiak gyengeségének tartom az eljegyzést), de amilyen mainstream most ennek az elvárása még nem vallásos családokban is, hát... sok kérdés vetődik fel bennem, hogy ezt miként lehet lekommunikálni már az ismerkedés előtt. Ezzel nyílván nem kezdem a beszélgetést. 🤔


A párkapcsolat híve vagyok, de érthetően azt sem szeretném, ha a párom tétlenül várja azt a gyűrűt. 😄😄


F22



2021. szept. 28. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze a vallásnak az esküvőhöz? Én full ateista vagyok, de fontos volt nekem a jogi szerződés, templomi nem volt.

10-ből 9 nő akar házasodni. Még ha az elején huszonévesen azt is mondja, hogy nem, 30 körül, mikor minden barátnője házas lesz már, ő is akar majd.

Szóval az elejétől kezdve nyíltan kell ezt kommunikálni, hogy tőled ilyenre ne is számítson.

Gyereket akarsz amúgy?

2021. szept. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogod, kinyitod azt a szart az arcodon, amivel enni szoktál, és megkérdezed.
2021. szept. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na ez az, sokan pont a vallás miatt akarnak (azért az átlag nem polgári keretek közt történik), a barátnők pedig ahogy írtad is, mainstream követik. 😄


Az egyik exem családja elég vallásos volt, de akkor még nem fogalmazódott meg bennem ez a kérdéskör - szóval mem emiatt lett vége, de tuti nem nézték volna jó szemmel. :/


Ez a kettesnek is szól: ez itt a baj, ha nyíltan kommunikálod, akkor az amúgy tök jól működő kapcsolatot is elszúrhatod egy hülyeség miatt.


És akkor visszakérdezek: a gyereknek mi köze a házassághoz (ha már ebben a kontextusban kérdezed)? Amúgy igen, bár még nyílván nem tervezem. 😄

2021. szept. 28. 23:51
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

A gyereket javareszt azert csinálják mert fel.is akarják nevelni. Azaz kb sacc 20 évnyi elkotelezodes. A hazasság jogilag alátámasztja az apai anyai jogokat es az utódvédelmet is.


Szoval aki nem akarvelkotelezodni ennyi idore senki mellett es azzal hazasodni se az kb gyereket se csinaljon aki majd azt otthagyja.


Sztem.

2021. szept. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem, tévedsz, nem a vallás miatt akarják, hanem van egy vaskos felszínes női réteg, aki szerint menő random templomban húzni az uszályt. De köze nincs a valláshoz.


Nekem prioritás volt a házasság, nem volt templomi esküvőnk. A legtöbb nő ismerősöm házas, vallásos nagyon kevés van köztük...


Bár nem nekem szól a kérdés, de a gyereknek annyi köze van (részemről) a házassághoz, hogy azzal nem vállalok közös hitelt, házat és gyereket, aki már a házasság felelősségét sem vállalja fel.

2021. szept. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el az emberek nagy részénél nem a vallás az ami miatt fontos a házasság.


Másfelől én nem teljesen értek az emberek gondolkodásmódját, persze elfogadom.

De miből gondolod hogy a házasság gyengeség? Mitől lenne más (a jogi dolgokon kívül) egy házasság?

Elárulom: semmiben. Semmit nem változtat a kapcsolaton ha összehazasodtok.


De egyszerű. Ha nem akarsz, akkor a randik elején (elsö néhány randi) elmondod hogy nem akarsz zsákbamacskát árulni, te így gondolod. És akkor folytatjátok ha ezt el tudja fogadni. Kesz.

2021. szept. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát öcskös, ha házasságot kizártnak tartod, jogosan nem fognak neked leszülni porontyot.
2021. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Uhh, ebben igazatok van, hogy a házasság az elköteleződést szimbolizálhatja, de azt nem fogadom el, hogy két tollvonás nélkül miért ne lehetnének komolyak a szándékaim, miért ne akarnék elköteleződni?


Továbbra is csak egy mainstream dolognak tartom a házasságot, főleg, hogy most rengeteg olyan párt dobálnak a mocsárba 2-3 gyermek vállalásával a 10 milliós hitel és egyebek érdekében, akik amúgy nem valók a gyermekek nevelésére. Utána ha problémák vannak, a házasság felbontásával szegény gyerekek szívják meg, ha vissza kell fizetni kamatostul.


És nem akartam belevinni a politikát, de mivel már a sokadik válaszoló mosta össze a házasságot AKA "elköteleződést" a gyermekvállalással, sajnos nem tudok másra gondolni, mint a családtámogatási hitelek, ami házassághoz kötött.


Persze, tudom, hogy nem a későbbi konfliktusokkal kell számolni, de úgy érzem attól lesz valaki felelősségteljes apa, anya etc ha nem megy bele olyanba, ami a gyermek jövőjére is hatással lehet. Nekem szüleim sem voltak házasok, konfliktusok között nőttem fel, de sokkal egyszerűbben lement az elválás, mintha házasok lettek volna (láttam válást is, ott azért már keményen ment a birtoklási vágy [anyagi, testi], amit szimplán csak elköteleződésnek hívtok, csak azt is a gyerek szívta meg :D).

2021. szept. 29. 13:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A házasság egy jogi-anyagi szerződés.

Sok köze van a gyerekhez. Ha pl a nővel közösen úgy döntötök, hogy ő marad otthon 3 évig a gyerekkel, és te dolgozol, akkor minden amit a 3 év alatt vetettek (ingatlan, kocsi, háztartási gépek, bútorok), az a tiéd házasság nélkül. A házasság meg védi a nőt, és azt mondja, hogy ja, te bár pénzt nem kerestél, de otthon cserélted az urad gyerekének a szaros pelenkáit, akkor a házas évek alatt szerzett vagyon az bizony 50%-50%.

Értelmes (és emellett nem vallásos) nő nem azért akar házasságot, hogy a templomban bohóckodjon, hanem hogy ha a csávó pár év és gyerek után le akarja cserélni egy fiatalabbra, akkor ne egy szál bugyiban menjen az utcára a gyerekkel, meg a havi 20.000 Ft gyerektartással.

Ez az oka annak, hogy a legtöbb nő hülye lenne házasság nélkül szülni.

2021. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A gyerekvállalást szerintem azért keverik bele sokan, mert úgymond "ez az élet rendje". Nyilván tudjuk hogy nem kötelező, de sok ember vállal relatíve még mindig gyereket. És most ne abból induljunk ki, hogy mennyi pénzt lehet felvenni vele, hanem tekintsünk ettől el. Szóval nincs hitel.


Szerintem értelmes ember nem azért házasodik csak és kizárólag, és nem azért vállal gyereket csak és kizárólag, mert pénzt kaphat érte. Hanem mert ezt akarja magától is.


Ezt írod:

"Továbbra is csak egy mainstream dolognak tartom a házasságot, főleg, hogy most rengeteg olyan párt dobálnak a mocsárba 2-3 gyermek vállalásával a 10 milliós hitel és egyebek érdekében, akik amúgy nem valók a gyermekek nevelésére. Utána ha problémák vannak, a házasság felbontásával szegény gyerekek szívják meg, ha vissza kell fizetni kamatostul."


Igen, de nem azért lesznek alkalmatlanok, mert házasok. Hidd el rengeteg ember vállal úgy gyereket, hogy nem alkalmas rá. Mindegy hogy házas vagy sem.


A szülők szétválása mindenhogy megviselheti a gyereket, ha házasok ha nem. Közös tulajdon (pl ingatlan) házasság nélkül is lehet és sok esetben van is. Az ember meg nem csak akkor akar lakni valahol ha házas és nem csak akkor kapzsi.


Szóval én nem meggyőzni akarlak arról hogy házasodni KELL, mert NEM kell.

Mindenki élje úgy az életét ahogy akarja. Csak szerintem van némi logikai hiba az érvelésedben.


De mint ahogy azt korábban is írták sokan, hamar közölni kell és olyat találni aki hasonlóan gondolkodik mint te. Ennyi.


#6 voltam

2021. szept. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!