Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg okoskodó lennék?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg okoskodó lennék?

Figyelt kérdés

A párom okoskodó és

lehúzó embernek nevezett,amit igazából nem érzek jogosnak.

Azt mondja,az önértékelését rombolom, és hülyének tartom.

Ez természetesen nem igaz, mármint, hogy annak tartanám.

Nagyon szeretek beszélgetni és tanulni másoktól, tőle is,nyitott vagyok mások véleményére, legalábbis így gondolom,de most a kijelentése elgondolkoztatott.

Én ambivertált személyiség vagyok, ő extrovertált, erről beszélgettünk.

Ő kijelentette, hogy minden introveltált extrovertált akar lenni, én is az akarok lenni.

Erre én azt a választ adtam neki, hogy szerintem ez hülyeség,lehet vannak olyanok is,de az, hogy mindenki az nem állja meg a helyét és én sem szeretnék az lenni.

Számtalan ilyen megnyilvánulása van, nincs szerintem vagy lehet,99%-ban kijelentö módban beszél,amire nem tudok másképp válaszolni neki, mert nem vagyok bólogató kiskutya,aki csak azért ad igazat vagy helyesel, mert hozzám közelálló személy mondja.

Én ezzel nem bántani akarom, de nem tudom mit kellene válaszolnom az ilyenekre.

Maradjak inkább csendbe?

Tényleg ez okoskodás lenne a részemről?


2021. szept. 30. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Számít, hogy mi mit gondolunk, ha ő már eldöntötte, hogy így érez?


Most nem rosszból. A kérdésből úgysem fog átjönni, milyen vagy valójában és nem is számít, mert nem az a kérdés, hogy milyen vagy, hanem hogy okoz-e gondot a kapcsolatodban az, amilyennek a párod lát.

2021. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

"Számtalan ilyen megnyilvánulása van, nincs szerintem vagy lehet,99%-ban kijelentö módban beszél,"

Tehát szinte bármit mond, te visszabeszélsz neki, hogy márpedig az nem úgy van... igen, ezt hívják okoskodásnak.

Fent leírod, hogy meghallgatod más véleményét, nyitott vagy rá, de úgy látom ennek ellenére mégis mindig a tiéd a mérvadó.

2021. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Lehet jól látod.

Barom kijelentésekre, hogy az ég nem kék, hanem szivárvány színű, és a föld meg ovális, kijelentö módban és ehhez hasonlókhoz egyszerűen nem tudom azt mondani, hogy persze drágám így van 😐

Ha én jelentenék ki ilyeneket az is baromság lenne.

A nyitottság részemről ott kezdődik, hogy használom a szerintem,lehet, talán stb szavakat,mert ha kijelenteném én is azt, hogy Az ő szeme színe fekete, miközben barna az egyoldalú beszélgetés lenne. Ha másik fél is felvázol egy normális véleményt akkor azon elgondolkozok,helyeselek, hogy huuu tényleg, lehet van benne valami.

2021. szept. 30. 11:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, az vagy. Az általánosítás sose jelentette azt, hogy mindenkire vonatkozna egy állítás. Az egyszerűség kedvéért szokás általánosítani. Ha pedig te minden ilyen kijelentés után kioktatod, hogy nem igaz ez vagy az mindenkire, akkor bizony az felesleges kukacoskodás, szőrszálhasogatás. Ő sem arra gondol, hogy mindenkire igaz lenne egy-egy állítása. Csupán arról van szó, hogy egyszerűbb általánosítani és kijelenteni valamit, mint felesleges szócséplésbe kezdeni, mely során azt taglaljuk, hogy:

Az introvertáltak valójában extrovertáltak akarnak lenni. Persze csak szerintem. Nyilván nem minden introvertáltra értem. Kivételek vannak, lehetnek, de a többségre szerintem igaz az állításom.

Nem arról van szó, hogy csendben kéne maradnod. Egyszerűen ne támadd le azzal, hogy az állítása hülyeség, mert nem vonatkozik mindenkire. Mondd azt, hogy egyetértesz, a többségre igaz. Vagy mondd azt, hogy nem értesz egyet, a többség nem ilyen. Csak ne kezdj bele felesleges monológba, mert joggal érzi kioktatásnak.

2021. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Jó, ha nagyon akarod kijavíthatod, hogy nem ovális, hanem enyhe ellipszoid a Föld, de ilyenkor a részletekbe kötsz bele, mert te is tudod, hogy azt akarta kijelenteni, hogy nem gömb alaku...

Egyébként meg, ha az esetek többségében igazad is van, hidd el, nem jó érzés amikor folyamatosan leoltanak.

2021. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szamit hogy mit mond ? Ha nem kintről szeded az önbecsülésedet akkor lényegtelen.


Az én párom is ilyen, csak engem meghazudtol hogy ezt mondtam még azt. 2 éve rogzitem a telefon beszélgetéseket, ha azt mondja hogy nem ezt mondtam régen visszahallgattam így magamnak tudtam bizonyítani hogy nem örültem meg.


Azt rájöttem a kulso impulzusok lényegtelenek.

2021. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Soha nem hülyeztem le őt,vagy mondtam azt neki, hogy hülyeség amit mond.

Csupán ilyenkor annyit szoktam mondani, ahogy te írtad 4-es, Nem, én nem értek egyet ezzel, és ez neki bőven elég arra, hogy azt mondja rám, hülyének tartom őt vagy okoskodok.

2021. szept. 30. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Az írásodból is lejön ez az okoskodás és hogy mindig keresel valami ellentétet. Nem mondom hogy a pasidnak vagy kidnek nincs negatív tulajdonsága, de ez már itt látva is irritáló. Más kérdés hogy akkor minek vagytok együtt, ha szerinte hülyének nézed, te meg állandóan kioktatod.
2021. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

#7

Akkor viszont nem benned van a hiba. Bár a kérdésben szó szerint ezt írtad:

,,Erre én azt a választ adtam neki, hogy szerintem ez hülyeség"

A 3-as válaszban pedig ,,barom kijelentésekről" beszélsz, aztán azt mondod te szoktad használni a szerintem, lehet és a talán szavakat.

Honnan tudjuk, hogy tényleg ,,barom kijelentések" párod kijelentései? Ehhez miért nem tetted oda a szerintem szót? Esetleg nem költői túlzás volt az ég nem kék példád, hanem szó szerint ezt mondta? Ennyi infóból az is lehet, hogy önértékelési gondokkal küzdő ember a párod, de az is, hogy szimplán te vagy okoskodó.

2021. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, tényleg úgy írtam,de a valóságban nem sértenem meg ilyen szavakkal és soha nem hülyézném le.

Neki mindig úgy fejezem ki magam, hogy minden esetben használom a szerintem szót, még ha itt hülyén is vagy hiányosan írtam.

Lehet mind a kettő igaz ránk amit írsz kedves utolsó :)

Példa költői volt,azt szerettem volna érzékeltetni, hogy evidens dolgokat kijelent,amit nem én állítok, hanem alap dolgok,vagy olyan dolgokat jelent ki,amit nem is tudhat,pl másokról véleményez.

Eddig mindenkinek köszönöm a véleményét!

2021. szept. 30. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!