Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A pasim a nárcisztikus kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pasim a nárcisztikus kapcsolati dinamika iskolapéldáját vezeti fel az utóbbi időben. Megmondjam neki, vagy meneküljek?

Figyelt kérdés

#leértékelés #eldobás #háromszögelés #Eszményítés #Lovebombing
2021. okt. 24. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha századszorra törnéd magadat ezzel, akkor nem érdemes kínlódni.
2021. okt. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igaziból még csak most tűnt fel a mintázat.
2021. okt. 24. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Ezt inkább hagyd meg a szakembereknek! A mentális zavar felállítása a pszichiáter, pszichológus kompetenciája. Inkább beszéljünk arról, hogy mi a problémád a pasassal!
2021. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A párkapcsolati dinamika nem egy mentális zavar, ugyanígy a nárcisztikus személyiség sem. Nem pszichopátiáról beszéltem, hanem nárcisztikus működésről. Hagyjuk már ezt a bízd a szakemberre dolgot. Nem diagnosztizálni akarom a pasim, pláne nem itt a gyakorin. A problémámat pedig megfogalmaztam a kérdésben.
2021. okt. 24. 21:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nagyon rossz embernek mondod kérdező:) A nárcisztikus személyiségzavar a mentális zavarok csoportjába tartozik F60.8 kóddal fut:)

A feltett kérdésre a válasz, hogy teljesen fölösleges. Minden jót!

2021. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem is nárcisztikus személyiségzavarról beszéltem (szándékosan). Amennyire én tudom, nárcisztikus vonásai még az egészséges embereknek is vannak kisebb-nagyobb mértékben.


A választ köszönöm.

2021. okt. 24. 21:14
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha már nárcizmusról beszélünk, az a kisgyermekkori időszaktól eltekintve (elsődleges nácizmus, mint a személyiség fejlődés része) alapvetően patológiás működésre utal. Vannak szubklinikus esetek természetesen, de ott is már súlyos nehézségek lehetnek az élet vezetéssel.
2021. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ennek azért erősen ellentmond a laikusok számára készült nárcisztikus "szakirodalom" mindegyike. Eszerint a nárcisztikus személyiségek nagyon is jól funkcionálnak az élet számos területén, csak éppen pokollá teszik a körülöttük élők mindennapjait. Akkor most mi az igazság?
2021. okt. 24. 21:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Tudok olyat, aki képes dolgozni, megtartani a munkahelyét, és olyat is, aki nem. A nárcisztikustól csak egy lépés a pszichopata, és sokszor együtt jár a kettő. Ne mondd meg neki, csak menj, ha biztonságosan meg tudod tenni.
2021. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy milyen szakirodalomra gondolsz, nagyon sok minden van beleértve sajnos sok marhaságot is. Bánki György írásai emészthetők, a nehezebbek közül pl Kernberg könyvei fontosak és értetik meg ennek a zavarnak a lényegét.
2021. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!