Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ilyenek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, ilyenek az alfa nők?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam az alábbi rövid cikket:

[link]


Nők, mi a véleményetek ezekről a tulajdonságokról? Van közöttük olyan, ami jellemző rátok? Esetleg valamelyikkel nem értetek egyet, vagy egy más szempont hiányzik a felsorolásból?


Férfiak, ti mit gondoltok, ezektől lesz egy nő alfa? Nektek szimpatikusak a cikkben olvasható tulajdonságok?



2021. okt. 28. 09:40
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok, a cikk szerint alfa.
Nő vagyok, a cikk szerint nem vagyok alfa.
Férfi vagyok, szimpatikus lenne egy ilyen nő.
Férfi vagyok, nem lenne szimpatikus egy ilyen nő.
14 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
A világot férfiak működtetik. Lendüljünk túl ezen.
2021. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Nő vagyok, részben igaz rám, részben nem (kerülöm a reflektorfényt, és törődök a kockázatokkal).


Engem az érdekelne, hogy a leírtak miért nem szimpatikusak a férfiaknak? (Jelenleg többen szavaztak arra, hogy nem jó)

Mi a gond egy ilyen nővel? Unszimpatikus ha vannak céljai, nem teszetosza és önállótlan?

2021. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
mekkora kozhelyes baromsag ez. es tovabbra sincs olyan, hogy ‘alfa no’ meg ‘alfa ferfi’. jo nagy gyoker volt, aki ezt a cikket kiokadta magabol.
2021. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
#2 az a gond vele h nem akarunk a nővel versengeni, nem kell a fejfájás, illetve a férfias nő rohadtul nem vonzó. Ez az erős független nő vagyok dolog arra jó h azonnal tudjuk h nincs miről beszélni a továbbiakban.
2021. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
A cikk szerint többnyire alfa vagyok, de ez szerintem nem alfaság. Ha képben vagy az állatvilággal és az ottani alfa kifejezéssel, akkor tudhatod, hogy ami férfiban alfa, az nőnél nem az. A cikk jórészt maszkulin traiteket sorol fel. Ez csak az az alfa, amiről a nők hiszik, hogy alfa. Egyébként nem az. Az alfaság feltétele, hogy a másik nem szemében te legyél a nonplus ultra. Ezek a nők, akikről a cikk ír, inkább egymás szemében alfák (innen ez a sok férfias tulajdonság), de a férfiak szemében nem. Lehetnek ők is vonzók, de egy feltűnő, karrierista erős nő nem tipikus alfa. Ezt kellene felfogni.
2021. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

#4

Miért kellene versengeni? Mitől férfias az, aki nem kapcsolatfüggő? Nem egészen értelek, legalább nézd meg a listát...

2021. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

A cikkből tökéletesen látszik, hogy a nők azt hiszik, hogy az kell a férfiaknak egy nőben, ami nekik egy férfiban. Ez a nőkép nem alfa. Lehet vonzó, lehet tiszteletre méltó, de nem alfa. És ezt nőként mondom. Ami férfi testben alfa viselkedés és érték, az egy nőben nem. Én is hasonló vagyok, mint a cikkben leírt, de nem tartom magam alfának. A leírtak közül a legtöbb dolgot magunknak csináljuk, nem a férfiaknak. A férfiak többségénél ezek a tulajdonságok javarészt a nem oszt, nem szoroz kategória. Sok nő él önmegtartóztatásban, csinálja meg a karrierjét, a saját szerencséjét, dolgozik annyit, mint amennyit egy számára ideális férfi. Ezzel semmi baj. De a férfiak többségét ez egyszerűen nem érdekli. Nem leszel jobb nő a sokadik diplomától. Nem leszel jobb nő azért, mert felsővezető vagy. Nem leszel jobb nő attól, hogy alig van testzsírod. Te csak erre vágysz, de más (főleg a másik nemből) nem biztos. Másnál ezek nem annyira fontosak egy kapcsolatban, főleg nem egy férfinél. Ismét mondom, én is hasonló értékrendű nő vagyok, a párom szeret, amilyennek szeret, de tudom, hogy jóval kevesebbért is szeretne. Mert neki ez nem számít. Ezek a dolgok nem olyan fontosak. A szemében többet ér egy finom vacsora a csinos nőjével, mint az, hogy a nőjét előléptessék. A kerek popsit nézi, nem érdekli, hogy mennyire szálkás a testem. Nem azokat a dolgokat tartja bennem elsősorban értékesnek, mint én magamban és ez rá is igaz az én esetemben.


Ezek az eredmények, ezek a tulajdonságok nekünk, nőknek számítanak, a férfiak többsége nem tart ezektől többre egy nőt sem. Semleges a többségnek, rosszabb esetben negatív. Magunknak csináljuk, a saját nőképünknek. De ez nem alfa. Az alfa nő nem ilyen. Törékenyebb, kevésbé domináns, családorientáltabb, magyarul olyan, aki gyerekvállalásra és egyéb női szerepekre tökéletes, nem az életben való önálló boldogulásra és a pénz/tudáslapátolásra. Nem tudom másképp mondani. Én nem akarok alfa nő lenni, mert távol áll tőlem az egész, gyereket sem akarunk egyáltalán, így érzem jól magam és ezt tartom értékesnek. De attól még nem ez lesz, ami egy átlagos, ösztönösen működő férfi eszébe jut arról a nőről, akihez a férfiak könyörögnek, hogy családot alapítsanak vele vagy legalábbis megdugják. Egyszerűen nem.


Kár ezt a hülyeséget azért kergetni, hogy bárki a másik nemnek imponáljon, mert nem ezzel fog.

2021. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Fuj, nagyrészt igazak rám az itt említettek, de az öklendezés kerülhet az ilyen “alfa nő” szövegektől.


Nyitott vagyok, kedves, barátságos, kockázatvállaló, igen, teszek folyamatosan a céljaimért, fejlődése mert és haladok is az élelemmel önálló erőből.


+ Bocsi de megjegyzés a 4-eshez az előttem kommentelő nőhöz: érdekes, mert az én párom kiemelte, hogy i kifejezetten szereti, hogy ilyen vagyok. ;) hogy vannak céljaim, nem az van hogy “minden mindegy”, vagy “valahogy lesz”. Akarok valamit és csinálom. Karrierben, hivatásomra gondolok elsősorban.


Mivel hasonló beállítottságú, mint én, o maga mondta h nagyon örül, úgy én is ilyen vagyok és nem az ellenkezője. Az önbizalma meg rendben van ilyen téren: volt 1-2x amikor jobban kerestem nála ( talán még lesz is :D röhögünk is ezen, halainak ez egy ilyen szintű “versengés”, de csak humor szinten :)) ). Túllépett rajta és büszke volt rám, mellettem volt minden előrelépésemnél.


Ez azért van így, mert mi valójában NEM versengünk, hanem egymást húzzuk előre ezáltal és sarkalljuk, támogatjuk. Mondjuk mi 10 éve vagyunk együtt...

2021. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

*bocs telefon auto correct


(Amúgy valamilyen szinten megértem a férfiak frusztrációját is ettől: önbizalom kérdése és extra nyomás nekik, hogy ne érezzék kevesebbnek magukat egy olyan nőtől, aki akár többet is keres vagy előrébb van a karrierjében.. és önállóan is tökéletesen megállja a helyét. Valamilyen szinten ez ijesztő, persze.. itt nyilván a hasonló felfogással levő férfivel tudnak csak jól működni.

2021. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora marhaságot🤦

Ezek ugyanazok a pontok amiket a magabiztos férfiakrol mondanak💁‍♂️

2021. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!