Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha választás elé kerülnél,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha választás elé kerülnél, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Párkapcsolat vagy előrelépés a karrieredben?

Direkt nem azt irtam, hogy karrier, mert arra vagyok kíváncsi, hogy sokan választanák-e a jobb pozíciót a munkahelyükön vagy a párkapcsolatukat? Tudom, kevés az infó, stb., de nem az én konkrét szituációmra akarok választ kapni, szimplán felmérés.



2021. nov. 8. 14:13
A kérdező szavazást indított:
Párkapcsolat
Magasabb pozíció
45 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen párkapcsolat, de csak akkor, ha komoly és érzem is, hogy hosszútávra szól.


Ha csak 1-2 hónapja vagyunk együtt, vagy évek óta, de vannak fenntartásaim egy esetleges házasság sikerességét illetően, akkor inkább az előléptetés.

2021. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez komplexebb kérdés annál, hogy rá lehessen vágni, hogy melyik.

Az én alapvetésem az, hogy nem a karrierem fog engem ápolni, ha beteg vagyok, nem a karrieremhez fogok esténként hozzábújni, nem az fog megvigasztalni, stb. Tehát egy igazán jó, hosszú párkapcsolat, ahol van elköteleződés, és sok dolgon keresztülmentünk, sokkal értékesebb számomra annál, minthogy elköltözzek Szingapúrba egy kinevezés miatt, miközben a párom itt akarja leélni az életét, és tudom, hogy ott boldogtalan lenne.

Viszont egy pár hónapos, ingoványos kapcsolatért egész biztosan nem adnám fel a szingapúri kinevezést, mert olyat tudok találni máshol is, és semmi garancia nincs benne.

És akkor ennek van egy csomó árnyalata.

2021. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen élethelyzetben és az a bizonyos magasabb pozíció mivel járna. Ha csak egy előléptetés, ugyanazokkal a feltételekkel (munkaidő, helyszín, stb), mint eddig, csak a fizetésem és esetleg a felelősségeim köre növekedne, akkor úgy a kérdésnek nyilván nincs értelme, hiszen ilyenkor nem kell választani. De ha mondjuk éppen babát tervezünk a párommal, vagy már van egy kicsi gyerekünk, és az új pozícióban rendszeresen kéne külföldre utaznom, esetleg lehetetlen munkaidőben kéne távol lennem a családtól, akkor úgy nem vállalnám be. Ha fiatal házasok vagyunk és házat akarunk venni, amihez kell a pénz, akkor azt mondom, hogy bevállalnám a közös érdekünkben, akármilyen pocsék is az a munka, de akkor amint összejön a kívánt anyagi cél, egyből felmondok és keresek egy olyan munkahelyet, amiben a kapcsolatnak is helye van.


Az sem mindegy, hány évesek vagyunk, mióta tart a kapcsolat és az milyen minőségű (pl folyton problémák vannak-e és csak idő kérdése, hogy szétmenjünk).


Szóval ez nem ilyen fekete vagy fehér.

2021. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nagyon egyenfuggo. akinek nincs parkapcsolata vagy mar nagyon a vegefele jar, esetleg meg csak most van kialakuloban, az inkabb a karriert valasztana. aki viszont jol mukodo, tartos kapcsolatban van, az nyilvan nem fogja ezt eldobni a munka miatt.
2021. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kinek mi a fontos. Valakinek a társas kapcsolat, valakinek a karrier. Nekem a kapcsolat, így az első 😍
2021. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kapcsolat, de nem akármelyik. A karriert könnyebb felhúzni akár a 0-ról is (van benne saját tapasztaltom), de ha megtalálod a társad az életbe akkor őt pótolni semmilyen pozicióval nem lehet.
2021. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, sokkal komplexebb a téma ennél az egy kérdésnél, de így már látom, hogy más is gondolkodik úgy mint én.
2021. nov. 8. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!