Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érzek semmit?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érzek semmit?

Figyelt kérdés

30 feletti férfi vagyok.Alapból elég érzékeny lelkű.Szeretek romantikázni ha van párom.Viszont úgy érzésre nem érzem azt amit úgy érzem kellene.Mármint pl. egy ölelésnél...én nem érzem át annak a jelentőségét,vagy pillanatát vagy hogy mondjam :) Volt hogy hosszan ölelt a nő,én meg semmit nem éreztem,már -már untam és azt hittem úgy maradunk :)

És a szexnél is hasonlóan vagyok,nagyon szeretek érzékien szeretkezni,és élvezem ahogy látom a nőn az érzelmi reakciókat,hatásokat.És élvezem az egészet,de valahogy érzelmileg nem úgy érint meg ahogy talán kéne hogy megérintsen...magával tud vinni,de sose éreztem azt a pluszt,amit úgy gondolom mások éreznek ilyen helyzetekben.A csókkal hasonló a helyzet,ott sem érzek semmit.De pl. szex közben szeretem csinálni,jön szenvedélyből,de inkább a partner öröme miatt jön,nem a sajátom miatt.És úgy sem volt soha ilyen ha kötődtem a páromhoz vagy úgy éreztem szeretem,és fontos volt nekem.

Azért fura ez,mert alapból meg tényleg érzékeny vagyok,romantikus,és szenvedélyes is.Mégse tudtam még soha úgy megélni az ilyen pillanatokat ahogy más ember...legalábbis feltételezem hogy mások sokkal többet éreznek ilyen helyzetekben...pl. egy ölelésnél.

Ki mi érez egy ölelés során? Mi zajlik benne?



2021. dec. 7. 20:28
 1/8 anonim válasza:
Erre en is kivancsi lennek.
2021. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ötletelek csak:


Valami más jár az eszedben legtöbbször, például stresszelsz valamin, ezért nem sikerül érzelmileg mélyebben az eseményre hangolódni

Vagy

Sosem a "megfelelő" emberrel voltál, valami hiányát érezhetted esetleg, nem volt meg az az érzelmi mélység

Vagy

Nagyon a partneredre fókuszálsz, az ő érzelmeire, ezért a sajátjaidra nem marad elegendő fókuszod


Esetleg ezek keveréke is előfordulhat (leginkább az első és második, elvégre ha érzed mélyen, hogy valami nem stimmel, akkor kattoghat ezen az agyad némelyik hátsó zuga)


De, újra, ezek csak ötletek. Valószínűleg valaki más majd fog pontosabb magyarázattal szolgálni hamarosan

2021. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Köszönöm hogy rászántad az időt és ennyit foglalkoztál vele!

Tény hogy sokat agyalok,és stresszelek is...de sokszor volt olyan pillanat amikor az adott páromnál teljesen eltudtam magam engedni és csak rá koncentrálni,és a pillanatot megélni.Úgyhogy tökéletes volt,csak közben nem éreztem semmit.


Volt olyan párom akiért nagyon odavoltam...de nála se jöttek ezekben a helyzetekben a érzések az említett pillanatokban.

De elképzelhető hogy valami gát van bennem,ami nem engedi felszínre törni ezeket az érzéseket.Csak az a fura hogy mellette minden más érzés jelen van,és él bennem.Amit fejtegettem helyzeteket viszont semmi...

Lehet tényleg nem a megfelelő emberrel voltam...és valami önvédelmi reakció,meggátolja hogy teljesen magával vigyenek az érzelmek.

De ezek mind olyan magyarázatok,amelyek nem teljesen meggyőzőek.Mert azért más lenne ha egy ölelés kiváltana némi érzelmi reakciót,csak nem a vártat.De nálam semmi nincs...bár ez azért erős túlzás,de képzeletbe ahogy gondolom hogy mit kéne kiváltania attól nagyon messze van ez az érzés.

Olyan mintha beteg agyam lenne...mármint több olyan betegség is van,ahol semmiféle érzelem nincs a személybe.De ez meg azért nem állja meg a helyét,mert tényleg érzékeny vagyok,és empatikus is.

2021. dec. 7. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:

két dolgot gyanítok; nem tudsz igazán elengedni sem fogadó fél lenni. Írod, hogy nagyon élvezed amikor a nőt érzéki érintéseiddel kényezteted, élvezed a reakcióit. De ez azt is jelenti, hogy ezekre koncentrálsz.

Próbáld meg azt, hogy nem csak adsz. Sőt, jobbat mondok: legyen olyan együttlét, amikor csak kapsz. Kérjél a barátnődtől érzéki masszázst és próbálj teljesen elengedni, csak magadra koncentrálni. Nehéz lesz, de pár alkalom után észreveszed majd a változást.

2021. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Köszi,a következő páromnál megpróbálom :)

2021. dec. 8. 05:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebben a témában tényleg csak találgatni lehet, mert az emberi psziché bonyolult dolog, nem véletlenül vannak a pszichológusok/pszichiáterek.

Három dolog jut eszembe:


- Nem a megfelelő partnereknél próbálkoztál. Lehet, hogy a szex működik és a szexen keresztül kötődsz, mert akkor "boldogsághormonok" szabadulnak fel, pl. oxitocin ami erősíti a kötődést. Csakhogy hosszútávon ez kevés.


- Lehet, hogy gyerekkorból hozott berögzült dolog. Pl. ha otthon nem volt szokás a szülők, gyerekek, rokonok között az ölelkezés, puszilkodás, simogatás stb. Ha nincs sok testi kontaktus gyerekként akkor egyszerűen ezt szokod meg, és van olyan ember akinek nehéz ezt a párkapcsolatában megélnie. Nem azt jelenti, hogy nem szereti a párját, csak nincs hozzászokva már gyerekkortól ezekhez az érintésekhez és az ehhez kapcsolódó érzésekhez.

Szerintem ezt egy megfelelő partnerrel egy idő után lehet orvosolni.


-Ez lehet, hogy rád nem igaz, csak eszembe jutott, hogy olvastam még régen egy esetet, hogy egy férfi évekig csalta a feleségét, mert rossz volt a házasságuk, csak a gyerekek miatt nem akart elválni meg a vagyon miatt.

Mivel otthon nem volt szex és megromlott a házasság, ő folyton csalta az asszonyt. Arra mindig vigyázott, hogy nem legyen szerelmes az aktuális szeretőjébe. Neki a család volt az első, de nem bírt hűséges maradni.

Évek alatt ő maga alakított ki magában érzelmi blokkokat, azzal, hogy megtiltotta magának, hogy mások iránt legyenek érzései. Kedvelte a partnereit, de vigyázott, hogy egy ölelésnél vagy szexnél nem legyenek érzései. Gondolom tudat alatt folyamatosan bűntudata volt, hogy csalja a feleségét, de mégis megtette. Érzésektől mentesen csinálta, biztos így mentette fel magát a "bűnei alól".

Ennek az lett a vége, hogy azt hiszem 15-20 év után elváltak, de addigra a férfiban ezek a blokkok már rögzültek. Később hiába lehetett volna rendes párkapcsolata, nem mert érzéseket kimutatni az új párja iránt, mert megszokta, hogy nem szabad. Ezért kellett pszichológushoz járnia, hogy ezeket a blokkokat, amiket ő alakított ki magában, fel tudja oldani.

2021. dec. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudnám a többieket. Esetleg még az jut eszembe, hogy nálad ez ilyen, mindenki más. Nem feltétlenül ugyanúgy csapódik le mindenkiben. Azt is csak feltételezni tudod, hogy a másik hogy éli meg. Azt is csak abból, hogy kivülről milyennek látod. Belül meg lehet totál más. Nehéz leírni, de gondolom, érted.
2021. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6

A nem megfelelő partnerrel csak az a gond hogy akivel jónak gondoltam teljesen a dolgokat azzal is olyan volt egy ölelés mint aki iránt semmit sem éreztem.


A gyerekkori szokás viszont egy érdekes dolog.Mert teljesen a gyerekkoromra nem emlékszem hogy mennyire volt jellemző a fizikai érintkezés,de azt tudom,és emlékszem is hogy nagyon jó gyerekkorom volt.Viszont felnőttként nem jellemző köztünk szinte semmiféle fizikai kontakt.Megvan a szeretet a magunk módján,de nincsenek jelen ölelések pl.

De ebbe meg úgy gondolkodok hülye példával bemutatva hogy a szex egy jó dolog.Az emberek csinálják,és általánosan elmondható hogy élvezik is.Viszont vannak olyanok akik ilyen olyan okból kifolyólag nem csinálják.De ha csinálják örömüket lelik benne.Mondhattam volna egy ételt is,amit általánosan mindenki szeret,de talán a szexre igaz a legjobban hogy élvezik az emberek.És így a példából kiindulva az ölelés is egy jó dolognak mondható az emberek körében,szeretik,élvezik az emberek.Tehát attól még hogy valakinél nem jellemző ez ,ha csinálja élvezheti.

De ahogy a 7-es válaszoló írta,mindenki más,valóban.Kívülről azt látom az embereken mikor ölelkeznek hogy szükségük van rá,és mikor megtörténik akkor jól eső érzés számukra,boldoggá teszi őket.És kívülről tényleg úgy tűnik főleg egy hosszabb ölelés során hogy mély érzésekről van szó.Nyilván volt már részem több ölelésben is,de sose tudnám kifelé azt mutatni hogy mennyire jó,miközben belül semmit nem érzek.Tehát valahol komoly dolgok játszódnak le egyeseknél egy ölelés során.


A megcsalásos rész tényleg nem igaz rám.Sosem csaltam meg a másikat.Úgyhogy ebből kifolyólag nem alakulhatott ki nálam ilyen védelmi reakció.

2021. dec. 8. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!