Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én nem vagyok képes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én nem vagyok képes megérteni, vagy azért nekem is van egy kicsi igazam?

Figyelt kérdés
Külön élünk a gyerek apjával. Már múlt héten e rákérdeztem, hogyan gondolta a téli szünetet. Nem tudta. Mondtam jó, gondolkozz rajta. A hét elején megint mondtam neki, hogy jó lenne, ha mondana valamit, mert be kell nekem is írni a szabadságot. Mondtam, másnap d szóljon vissza. Nem szólt. Megbeszéltem a gyerekkel, hogy mit szeretne, 12 éves egyébként. Azt mondta, most vasárnap átmegy az apjához, kedden meg hazajön. Ezt mondtam akkor az apjának, azt mondta, jó. Erre tegnap elkezd velem kiabálni, hogy ő nem hülye aktatologató, mint én, akinek semmi dolga. Mert az ő munkája sokkal fontosabb. Jelzem, vállalkozó, aki nem bír nemet mondani. És majd az lesz a közös téli szüneti program, hogy elviszi magával a gyereket. Vagy ő elmegy dolgozni, a gyerek meg otthon marad. Ezt nem tudja megoldani, mert hát ő pótolhatatlan. De azt simán, hogy 2 hétre elmegy síelni, hiszen az jár neki.
2021. dec. 17. 06:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Lebecsül, nem tisztel téged. Kiabál veled, megjegyzi, hogy "ő nem hülye aktatologató".


Lehet, hogy szeretővel/barátnővel van elfoglalva titokban? A gyerek érdekeit/véleményét mennyire veszi figyelembe?


Sajnálom a "kicsit" ebben az érthetetlen helyzetben. Fiú vagy lány egyébként a gyermek?

2021. dec. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Mi is jó bunkók váltunk el.

Az ex nejem mindig írásban közölte a terveit, azzal, ha ez nem jó, írjam meg hogy legyen!


Egyszer sem mertem eltérni ettől, mert világos volt, hogy másnap a bíróságon lesz.


Pedig én imádtam a gyerekemet, ha kellett szétizéltem üzletet, randit, bármit, hogy együtt lehessünk.


(nagyon jól tettem: 53 hétig voltam 5 kórházban, 340-szer látogatott meg)


Legyél kemény, a gyereknek is biztos tudàs kell!

2021. dec. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Inkabb kommunikalni nem tudtok.

Ugy tesz mintha nem tudná, hogy az iskolai szünetekben alap hogy részt vállal.

A nyári szünet se volt megoldva?

Tavaszi őszi?


Hozzaszokott hogy a te nyakadban van csak a gyerek?

2021. dec. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ennek semmi köze tehozzád, meg a te tiszteletedhez. Szerintem kulcsmondatod a "nem bír nemet mondani".


Amikor kérdezed, hogy mikor ér rá, akkor még mindegy neki. Közben megkérik egy munkára, hogy mikor jó, elvállalja, mert ugyebár mindegy. Akkor te visszajössz, hogy jó, ha mindegy, akkor legyen kedd. Erre ott találja magát, hogy nem tudja, mit csináljon.


Szóval a fickónak kis tervezést és tudatosságot kellene tanulnia, nem csak sodródni.

2021. dec. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lelke mélyén a párod a háta közepére sem kívánja a közös gyereketeket, csak saját magának sem akarja ezt a szégyenletes tényt bevallani. Ezért söpri a szőnyeg alá a közösen megoldandó problémákat és gerjeszt mesterségesen konfliktusokat. Azt akarja saját magával elhitetni, hogy "nem azért vagyok ideges, mert kolonc számomra a gyerekem, hanem azért, mert az exem egy lehetetlen alak". A kegyetlen igazság az, hogy arra vágyik: bárcsak a gyereketek nem is létezne.
2021. dec. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Ne kérdezz, hanem utasíts!

Legközelebb, mondjuk tavaszi szünet előtt két héttel, egyszerűen közlöd, hogy x és y dátum között nála lesz a gyerek, lesz szíves megoldani a felügyeletét. Innentől az "én időben szóltam, oldd meg" mondat ismétlése.

Majd rájön, hogy ez nem egy választható program, kötelességei vannak apaként.

Természetesen te leszel mindennek elhordva, de ez ne érdekeljen. Ideje lenne, hogy nem te alkalmazkodsz, és nem ő irányít. Semmivel sem fontosabb, és semmilyen előjoga nincs. Ti már csak szülőtársak vagytok, és az egyedüli, akihez alkalmazkodsz, az a gyerek.

Nagyon sok nő ott bass2a el válás után, hogy megmarad alárendelt szerepben, és elhiszi, hogy ő másodrangú, és alkalmazkodnia kell az exe magánéletéhez. Miért? Őt érdekli, ha te pihenni akarsz, ha programod van, vagy épp beteg vagy? El tudod képzelni, hogy szó nélkül lepasszolod neki a gyereket, hogy te két hétig síelhess? Gondolom nem. Vagy azt, hogy ha lázas beteg vagy, akkor amíg otthon gyógyulsz, a gyerek egy-két hétig az apjával van? De ha apuci beteg, zokszó nélkül fogja lemondani a láthatást.

Nem vagy alsóbbrendű, nem jelentéktelen a munkád, nem te vagy a hibás mindenért, és nem neked kell engedni. Szállj már ki abból, hogy az életed azkörül forog, hogy a VOLT férjednek jó legyen.

Tekints rá úgy, mint egy kollégára! A közös projekt a gyerek. Kell egyfajta normális beszélőviszony, de ennyi. A kollégád helyett se vállalsz be minden pluszmunkát ingyen, hogy ő tudjon pihikélni, miközben ugyanannyit kerestek, ugye?

2021. dec. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Te írtad ki múltkor, hogy a apuka random időpontban állít haza a gyerekkel, aki nem visz kulcsot?

Egyszer kérdezd meg, mikor hogy jó neki a szünetben a gyerekével lenni. Mert neked így is így lenne jó, ezt javaslod, várod erre a válaszát, neki megfelel-e. Mert láthatóan ha rábízod, akkor kb semmikor meg ő nagyon fontos. Ahogy már írták feljebb: esze ágában nincs a gyerekével progrmaot csinálni, így az ő munkája hirtelen baromi fontos lesz. Ha így, hát így. Ha van képe, hagyja otthon a gyereket magánál egész nap xboxozni, ha őneki annyira kell dolgoznia a két ünnep közt pl. Hagyjuk már.

A másik, ahogy írtam már a kulcsot nem vivős, random időpontban kisfiút hazavivős storyra - ha te voltál, ha nem:) - hogy ezzel is irányítani akar. Te ne tudj tervezni, szervezni magadnak programot a szünetre, nehogy randizz, elutazz valakivel, mert nem tudhatod őméltósága mikor ér rá a saját gyerekével lenni. Ezért adj javaslatot: ettől eddig jó neked? OK akkor így. Oldja meg.

2021. dec. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem én voltam az a kérdező.

Míg együtt éltünk, akkor sem foglalkozott azzal, hogy mi lesz a szünettel, egyszerűen ő állandóan dolgozik, mindig az ő munkája volt a fontos. És ō minden évben elment 2 hétre síelni. A fene sem bánta volna, ha havonta van egy fél napom, mikor én is azt csinálom, amit én szeretnék. Most is őt kérdeztem elsőre, hogy mikor jó neki. Tesz az egészre nagy ívben. Mennek az anyjához karácsonyra, ott lesznek az unokatesók. De most sem hív fel egyik sem, hogy mikor lesznek ott. Mert egyik sem dolgozik két ünnep között, és h nem sikerül felfogniuk, hogy én viszont igen, tehát terveznem kell. Hogy nekem is vannak szüleim, én is szeretnék pihenni. Az ex és a testvére beszélnek róla, anyós tagad, hogy ő nem is tud semmit. Csak nekem nem szól senki. És tudják, még akkor sem mondott el semmit a férjem, mikor együtt éltünk. Megint kirekeszt mindenki mindenből. Ha meg közlöm, mikor hova megy a gyerek, én leszek a szar alak. De hogyan szakadjak szét, hogy mindenkinek jó legyen?

2021. dec. 17. 20:25
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja, és még csak kérdés szinten sem merült fel, hogy én nem akarok e menni. Úgyis nemet mondtam volna, de csak az elv. Ők nyekeregtek leginkább, hogy tartani akarják a kapcsolatot velem.
2021. dec. 17. 20:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Neked nem kell odamenni

De, mondd meg mikor lesz nála a gyerek mert te akkor dolgozol

Nem neked kell egyedül mindent megoldani

2021. dec. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!