Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mièrt nem tudom elfogadni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mièrt nem tudom elfogadni, ha nem kellek màr valakinek?

Figyelt kérdés

A kèrdès kicsit bonyolult, de a lènyeg az hogy csak akkor tudok rendesen lezàrni egy kapcsolatot magamban, ha èn vetek vèget neki. Gondolom ez mindenkivel így van valamilyen szinten, de szerintem nàlam màr beteges kicsit mert mèg akkor is így van, ha nem is voltam szerelmes.


A legutóbbi kapcsolatom pl. 1,5 èvig tartott. Sosem szerettem a lànyt, csak egy fix pont volt. Akihez mindig mehettem ha akartam. Tavaly októberben aztàn dobtam egy màsik làny miatt (ő nem tudta hogy mièrt) nem először. Egy hònap utàn ùjra akartam kezdeni de ekkor kiderült, hogy neki van màr valakije. Ès megunta a jàtszmàimat szoval nem is akar többè làtni...

Ez persze telejesen jogos. Nem mondom hogy nem èrdemlem meg teljesen, ès a boldogsàgot sem sajnàlom tőle, mert kicsit olyan volt mintha a legjobb baràtom lett volna.

Viszont azóta sem tudom kiheverni. Nem szeretem. A kapcsolatunk is csak teher volt nekem szinte az elejètől. Mègis úgy szevedek mióta visszautasított, mintha èletem szerelmèt vesztettem volna el

Persze felfogom hogy ez ego. De hogy lehet kikapcsolni? 😅


Van egy màsik làny azóta, szoval mèg csak nem is az hogy egyedül vagyok..

Gondoltam rà hogy kicsit nàrcisztikus vagyok, de amúgy empàtia, meg ilyenek terèn rendben vagyok szerintem, szoval mèg szemèlyisèg zavaros sem lehetek 😅


F


2022. jan. 15. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így van, akkor kisajátító és nárcisztikus vagy, igen. Nem vagy rendben epátia terén. Ha nem súlyos a nárcizmusod, akkor talán még javítható. Bár az a tény, hogy ennyire őszite vagy önmagadhoz azt bizonyítja, hogy javítható. Érdemes lenne szakemberhez fordulni, mert vágysz a normális működésre és ez a legfontosabb, a kezdő lépés.
2022. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt nem is lehet kijelenteni szakember véleménye nélkül, hogy van e személyiségzavarod, de az biztos, hogy vannak nárcizmusra utaló tüneteid. Te a nőket csak használod, te magad is leírtad, hogy nem szeretted azt a lányt. Neked csak az jelenti a "lelki törést", hogy az illető elrontotta a "játékodat", nem megy vissza hozzád, és nem rajong többé érted. A nárcisztikusok is ezért "hoovering"-ik (visszaporszívózás) vissza a partnereiket, mert kell az állandó odaadás, rajongás, figyelem nekik. Ha ez nincs meg folyamatosan, akkor az sérti az egójukat.

Ha valakit csak használsz (pl. szexre), játszmázol vele, és azt hiszi az illető hogy szereted, ezt nem nevezném empatikus viselkedésnek.

Te mit szólnál ha valaki ezt csinálná veled?

2022. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális reakció, két ember között nem csak a szerelemben de bármilyen kapcsolatban tanár-diák, beosztott-főnök, eladó-vásárló, gyerek-szülő megfigyelhető ez a "én közelítek-te távolodsz, majd fordítva" effektus .

Az nem mindegy, hogy amikor egyikük kiszáll ebből a helyzetből, a másik hogyan tudja civilizáltan kezelni a helyzetet.

2022. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem minden kapcsolatomra jellemző ez. Az első lànyt akivel komoly kapcsolatom volt tiszta szívből szerettem. De ő dobott egy màsik sràc miatt. Pedig neki tènyleg mindent megadtam volna. Azt kb egy èvembe telt lezàrni. Nem tudom, lehet hogy az torzította el a szemèlyisègem

Azóta igaz, hogy felszínesen vagyok benne minden kapcsolatomban de azon az egyen kívül akit fenn leírtam nem "jàtszadoztam" senkivel ilyen mèrtkèben.

Csak azèrt írtam az empàtia meglètèt, mert egyèbkènt empatikus szemèlyisègnek tartom magam.

Fura így levezetni, de azt ahogy viselkedtem vele inkàbb úgy fogtam fel hogy nem tudom komolyan megbàntani, hisz esèlytelen hogy engem bàrki is igazàn szeressen/ komolyan törődjön velem.

Bàr ez így leírva nagy hülyesègnek tűnik 😅😅

2022. jan. 15. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!