Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy igazából a férfi a kedvesebb nem?

Figyelt kérdés

A hagyományos nézet szerint a nő a kedvesebb, de valójában ez a kedvesség sok esetben megjátszott, illetve csak azok felé irányul, akik iránt a nő érdkelődik.


A legjobb talán az ügyintézőkkel kapcsolatban ezt megfigyelni.


Anyám világ életében azt mondta, hogy nem szereti a női ügyintézőket, mert a férfiak sokkal rendesebbek, amikor el kell intézni valamit. Feltételezem, hogy ebbe az is benne van, hogy a nők rivalizálnak egymással, és ha olyan nővel kerülnek szembe, akiket maguknál jobbnak tartanak, akkor bevágják a durcit. De igazából ezt én magam is tapasztaltam, hogy unott fejjel, lebiggyesztett szájjal csinálják a dolgokat, nem segítőkészek.


Most ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden férfi ügyintéző király, de valahogy több segítséget nyújtanak, informatívabbak, lelkesebben dolgoznak. A nők meg csak úgy vannak, tisztelet a kivételnek.


2022. jan. 19. 12:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

#4es, a férfiak pedig jobban preferálják a csinos eüben dolgozó nőket. A saját (már ex) barátom mondta, istenítette anno a nővéreket abból a magán klinikából, ahová járnia kellett. Milyen jó volt, és jó közérzetet adott neki, hogy kedves nők ápolták őt. Betakargatták míg várt, csevegtek vele, poénkodtak, csinos nővértől kapta a tetanuszt, így annyira nem is fájt neki, plusz ettől úgy érezte biztosabb kezekben van.

Mikor engem láttak el nővérek, mosolyogtam, elcsapta a fejét, nem is voltak beszédes kedvükben. 😅

2022. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%
Én mindig is szívesebben dolgoztam együtt férfiakkal. Könnyebben kezelhetők.
2022. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A kedvesség egy viselkedés, nem egy tulajdonság.


Az egész barátzóna az eljátszott kedvességről szól.

2022. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

Konkrétan semmilyen téren nem nem tapasztaltam hogy a férfiak kevesebbek lennének, sőt, az ellenkezőjét viszont rendszeresen.


Az ügyintézőknél, vagy kb minden munkánál pedig egyszerűen mások az elvárások férfiakkal és nőkkel szemben.


Megvan az a jelenség, hogy egy férfi elmond neked egy viccet, és szarrá röhögöd magad rajta, de ha egy nő mondja el ugyanazt a viccet, pont ugyanúgy gesztikulálva, és ugyanúgy hangsúlyozva, akkor valamiért már nem is olyan vicces? Talán még azt is gondolod, hogy "azta, hát a női nemnek tényleg nem áll jól, ha erőltetik a humoroskodást"


Na itt látszik, hogy nem magával viccel volt a baj, meg nem is a nő humorérzékével, hanem azzal, hogy hogy tekintesz a női nemre. Olyan erős a bennünk élő kép arról, hogy milyennek kellene lennie a nőknek, és milyennek a férfiaknak, hogy ez alapján a kép alapján ítéljük meg tudat alatt minden egyes szavukat és tettüket.

Egy nőtől alapvető elvárás a mosolygás, hogy a szavainak finom hangsúlya legyen, és az udvariasság, szóval ha így viselkedik egy nő, akkor az az ég világon senkinek sem tűnik fel, nem tesz ezzel senkire különösebben jó benyomást, de ha bármiben is eltér ettől, akkor az nagyon fel fog tűnni.

Egy férfitól pedig pont a szolgálatkészség, finom modor és udvariasság a szembetűnő, így ha egy férfi képes normálisan elvegezni a munkáját, akkor mindenki elalél tőle.


Ezek miatt a belénk nevelt, tudatalatti elvárások miatt is hallgatsz olyan proli kijelentéseket, mint hogy "huu volt egyetlen egy rossz élményem egy női orvossal, szóval ezentúl csak férfihoz fogok menni" miközben olyat sose hallasz, hogy valaki egy rossz élmény után elítélje az adott foglalkozás összes férfi gyakorlóját.


Más a megítélés, más a léc, amit meg kell ugrani.


Mellesleg pont erről a jelenségről van egy rakás cikk, kutatás és tanulmány is, itt van kettő:

[link]


[link]



Szóval nem. Nem az a helyzet, hogy a férfiak a kedvesebbik nem, hanem inkább arról, hogy a világ kevésbé kedves a nőkkel.

2022. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
83%
14, ez ugyanolyan, mint mikor szakmai dolgokban elmondhatja szóról-szóra ugyanazt egy férfi meg egy nő, a nővel kötekedni fognak, a férfinak meg elhiszik minden szavát.
2022. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!