Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban élő nőként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban élő nőként hogyan utasítsak el egy másik férfit?

Figyelt kérdés

Egyetemi gyakorlatot csinálok, a gyakorlati helyemen megismerkedtem egy ott dolgozó férfival. Nem mondom, hogy "nyomulni" kezdett, de egyértelműen a tudomásomra hozta, hogy tetszem neki. Én pedig egyértelműen megmondtam neki, hogy barátom van és rajta kívül nem kívánok más férfiakkal közelebbi kapcsolatba kerülni. Ő még ezután is többször bókolt nekem és elhívott egy programra is (nem randira, a barátomat is szívesen látta volna). Alapvetően nincs semmi bajom az illetővel, emberileg/kollégaként kedvelem, de mint már írtam, az "ismerkedés" nálam abszolút nem játszik, legfeljebb barátok lehetnénk.


Szóval inkább férfiaktól kérdezem, hogy ha az illető megint túllépné a baráti kapcsolat határait, akkor hogyan utasítsam el úgy, hogy ne legyen bántó, de azért komolyan is lehessen venni?


2022. jan. 21. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy másként, akkor legyél bántó! Mondom ezt férfiként.
2022. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha retardált, nem fogod tudni lerúgni sem magadról.


Feleségemnek is volt egy ilyen tanítványa (nála idősebb volt a fickó, több eszet vártunk tőle). Még az is csak ideig-óráig segített, hogy nyíltan beolvasott neki és elküldte a fenébe, hogy nem szégyelli magát, hogy ennyire nem tiszteli a házasságát... Elé kellett mennem a munkahelyére és nyomatékosan megkérni az úriembert, hogy ha nem akad le róla, nem csak megbuktatva lesz, hanem én is randizok vele.

2022. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod hogy nem vagy érdekelt.
2022. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne barátkozz vele, mert ezzel adod alá a lovat. Az egy dolog, hogy neked beleférne vele a barátkozás, de mivel ő nem úgy tekint rád, ebből soha nem lesz barátság. Marad a hűvös, kimért távolságtartás.
2022. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok bunkó lenni vele, mert tényleg nem nyomul, nem erőszakoskodik, a kommunikációnk 99%-a nem erről szól, hanem szakmai dolgokról. Olyan, mintha csak simán barátnak tartana, de időnként azért jelzi, hogy még mindig tetszem neki (lehet, hogy nem is tudatosan, "hátsó szándékkal", nem tudom). Csak emiatt viszont nem szeretném "büntetni" vagy kellemetlen helyzetbe hozni, mert alapvetően semmi baj nincs azzal, ha valakinek megtetszik a másik, pláne egyedülállóként. Eddig úgy voltam vele, hogy mivel tisztáztam, hogy részemről mi a helyzet és ezt tudomásul is vette, simán csak elengedtem a fülem mellett a további bókjait, elutasítottam a meghívását és ugyanúgy viselkedtem vele, mint előtte.
2022. jan. 21. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Zárd rövidre a témát egy nem-mel. Munkán kívül másról ne beszélj vele.
2022. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem akarok bunkó lenni vele, mert tényleg nem nyomul, nem erőszakoskodik, a kommunikációnk 99%-a nem erről szól, hanem szakmai dolgokról. Olyan, mintha csak simán barátnak tartana, de időnként azért jelzi, hogy még mindig tetszem neki"


Nem veszed észre, hogy pont ezzel a szürkezónázással él vissza?

2022. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágom ezt a büntetés dolgot. Miért büntetés az hogy nem kérek a kéretlen közeledéséből? Hogy lehet így gondolkodni? A határainkat mi húzzuk meg, nem más dönti el hol vannak.

Távol kell tartani, csak munkaügyben beszélni vele, és megmondani kerek perec hogy nem fogsz sehova se menni vele, úgy se hogy a párod is ott lesz. Nem szavad vele barátkozni, mert az ilyen azt fog félreértelmezni amit csak akar, és képes aztán hisztizni hogy bátorítottad. Szívességet sem szabad tőle soha kérni mert azért is behajtaná a fizetséget.


Egyébként nem azzal van a baj hogy valakinek megtetszik valaki aki foglalt, hanem ha nem érti a nemet és próbál barátkozás fedőnéven valamibe belemanipulálni, miközben a szándékai ugyanazok mint előtte.

2022. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de egy idő után már zavaró, nem? A folyamatos utalgatás. Nekem az lenne. Egyszer és mindenkorra le kell zárni, hogy "nem, és kérlek a továbbiakban se nyomulj, kérlek"

Ennyi. Ez nem bunkóság, de ha valóban zavar a helyzet, akkor én ezt tenném.

Nem barátkozni, meg persze, majd a páromat is vinném, édes hármasban.. na persze!

2022. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mert nem "közeledik". A közvetlenebb, de maximum baráti kapcsolat részemről rendben van, más kollégákkal is hasonló a kapcsolatom. Az egyetlen dolog, ami kéretlen, az az időnkénti, diszkrét bókolása. Eddig még ez is "belefért", mert elég frissen utasítottam el (eleve csak néhány hetes az ismeretségünk), nem baj, ha kell egy kis idő, ameddig belenyugszik a helyzetbe. Viszont ha még tovább folytatja, az nagyon hamar nagyon kellemetlen lesz számomra, ekkor kell majd intézkednem valamit. Természetesen nem megyek vele sehová meg semmi ilyesmi, de azért a kapcsolatot sem szeretném vele sem megszakítani, sem csak a munkához szükséges minimumra redukálni, mert mint már írtam, egyébként semmi gond nincs vele sem emberileg, sem szakmailag.
2022. jan. 21. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!