Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a félred.gásról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a félred.gásról?

Figyelt kérdés

Direkt nem megcsalást írtam!

A kérdés célja nem egy konkrét élethelyzet megoldása, hanem egy beszélgetés kezdeményezés a témában.

Én nyilván képvislek egy markáns és a megszokottól eltérő véleményt (különben mi értelme lenne beszelgetni?), de nem tekintem ezt mindenkire érvényesnek és nem vitatkozni akarok, inkább érvelni veletek.


Tehát az állításom az, hogyha odaáll a párod eléd és közli, hogy szeretne lefeküdni x-y-al, de ez semmiképpen sem azért tenné, mert nem szeret vagy un vagy bármi, egyszerűen vágya tamadt mással szexelni és nem szeretne ezért elhagyni, akkor ha valóban szereted szinte kötelességed ezt neki megengedni.

Hiszen, ha őszintén, a szeretet legtisztább értelmében szeretek valakit, akkor ami neki jó, az nekem is jó.

Ha nem engedem ezt meg, akkor azért nem engedem meg, mert egyrészt önző vagyok, másrészt pedig félek tőle mi lesz belőle.


Ha eltekintek a vallási áhitatottol és a normalitás önigazoló érvétől, akkor ezeken kívül semmilyen más értelmes érvet szerintem nem lehet felhozni felvetés elutasítása mellett, mégis ez a normális ma.


Mit gondoltok erről? Tudtok más érvet? Kérlek ne vitatkozzatok, érveljetek.


2022. jan. 24. 21:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kiábrándulnék és vége lenne a kapcsolatnak

Megalázva érezném magam, és nyilván nem akarok magamnak rosszat (mert ez ugye az lenne), szóval nem mennék bele.

De ha mégis történik nem tudnám leplezni Kiábrándultságom, hogy megtette, másra vágyott stb.

Elmulna részemről az érzelem a vonzalom és itt lenne vége a kapcsolatnak.

Barátnőm egyenként hasonló helyzetben van. Nem rég szült. Megbeszélték a párjával, hogy mással is együtt lehet, de csak szex. És a barátnőm is tudjon róla.

A pasi nyilván megtette, beszámolt neki róla. Barátnőm totál kibukott, nem gondolta, hogy ilyen rosszul fogja viselni. Most ott tartanak, hogy a barátnőm közömbös lett, gyerek miatt együtt vannak, de már a barátnőm is másnál keresi a boldogságot...

2022. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondtam a férjemnek, hogy önzetlenül fogom szeretni élete végéig, hanem azt, hogy meg akarom élni azt, hogy öreg koromban ránézek a páromra azzal a tudattal, hogy ketten együtt megtapasztalunk egy olyan dolgot, ami csak kevés embernek adatik meg: élethosszig tartó hűséget, kitartást, ragaszkodást. Én vállaltam ezért valamit, ő is. Nyilván azért fejezi ki felém minden nap a szeretetét, és azért vett el, mert ezen a téren ugyanúgy gondolkozunk. Ezek fényében nyilvánvalóan nem opció a más emberekkel való szex semmilyen formában. Sem a cél miatt, sem azért, mert a szerelmem és odaadásom nem szétforgácsolható dolog.


Az, hogy a New Age dogmákat szajkózó emberek véleménye szerint így nem a legmélyebb szerelmet élem meg, nem igazán izgat. Én sem nézem sokba az ő kapcsolataikat, mint ahogy egy maratonista is többre tartja a saját érdemét egy olyan emberénél, aki 2-3 km-t kocog csak, mert az könnyebb.

2022. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Tök gáz.
2022. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

12, Ne vedd ennyire személyesre. Nem nézlek én kevesebbnek magamnál, szándékosan van enyhén provokatívan megfogalmazva.

Ez a legérdekesebb mondat a válaszodban számomra: "Én nem azt mondtam a férjemnek, hogy önzetlenül fogom szeretni élete végéig".

Ez nagyon súlyos mondat, ha igazán belegondolsz.


11, Érzelmekkel nem lehet vitába szállni. Rendben, így érzed. Nincs ezzel baj igazán.


11,12 A kérdésem az akkor felétek, hogyha más ember életéről lenne szó, amiben ő nem érez komoly fájdalmat vagy csalódást vagy megaláztatást, akkor lehet-e helyes működés is az amit felvázoltam vagy mindenképpen és minden körülmények között helytelen és káros és a kapcsolat romlásához vezet?

2022. jan. 24. 22:20
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nekik a nyitott kapcsolat a megoldás
2022. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
15, Tehát szerinted le lehet élni akár egy életet is nyitott kapcsolatban? Gyerekeket lehet nevelni, házat venni stb?
2022. jan. 24. 22:27
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet. Ugyanakkor egészséges nyitott kapcsolatot két érzelmileg stabil ember tud fenntartani. Ahol ez a katasztrófát előzné meg, ott újabb ok lesz arra.
2022. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
17, Ebben egyetértek.
2022. jan. 24. 22:30
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#12 vagyok: Igen, súlyos mondat, önzetlen szeretet ugyanis párkapcsolatban nincs. Aki akár csak egy kevés filozófiai vénával is meg van áldva, annak nem kell sokat agyalnia ezen. És bírom ezt az álszent "Ne vedd személyesre!" szöveget, miután két mondattal később azért mégis becsúszik egy kis becsmérlés.


A kérdésedre válaszolva: Persze, lehetne helyes működés, de egy olyan sztorit sem találsz nyitott párkapcsolatban vagy poliamor kapcsolatban élőktől, amiben ne szerepelne az, hogy "Persze, néha felüti a fejét a féltékenység, de blablabla". Ezek a kapcsolatok sem mentesek a fájdalomtól.

2022. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19, Az élet az, ami nem mentes a fájdalomtól. Nem hiszem, hogy érdemes mindig kitérni ez elől teljesen. A mérték a lényeg, mint sok másban is.

A féltékenység enyhe mértékben ajzószerként viselkedik, nagy mértékben meg méreg.


Nem becsméreltelek egyáltalán. Az önzetlen szeretetben van is igazság abban amit mondasz, de cáfolni is lehet. Attól függ mi a példa.

Például abban igazad van, hogy mindenki elvár valamit párkereséskor a másiktól, tehát vannak feltételei, ha úgy vesszük. Viszont sok sok év házasság után, ha tegyük fel rokkant vagy beteg lesz az egyik fél, nem mindenki cseréli le csak azért, mert már nem felel meg a feltételeinek. Ez a cáfolat.

2022. jan. 24. 22:59
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!