Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem ráz ki a hideg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket nem ráz ki a hideg a “párom” terminológia használatától?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen személytelen, a “barátnőm” - “ barátom”, “menyasszonyom” - “vőlegényem”, “feleségem” - “férjem” jobban hangzik és bensőségesebb viszonyt tükröz.
2022. márc. 3. 09:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én is azt használom. A "barátom" az a barátom (értsd: közeli haverom), a barátnőm a nőnemű barátom. A "pasim/csajom" komolytalan. A "menyasszonyom/vőlegényem/férjem/feleségem" meg értelemszerűen nem opció eljegyzés ill. esküvő előtt.
2022. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
79%
Bizonyos kor felett (ha nem házasok) teljesen hülyén hangzik már az, hogy a barátom
2022. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem a barátom-barátnőm kifejezés idegesít, mert nem egyértelmű, hogy párkapcsolatra utal, vagy baráti kapcsolatra.

A "párom" szóval nincs gondom, legföljebb annyi, hogy amikor itt a gyakorin írják, nem derül ki belőle, hogy a kérdező nő vagy férfi, és adott esetben ez befolyásolná a véleményét az embernek.

2022. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
1%
Ha a csaj azt mondja barátja van, akk azt jelenti rohadtul nem mozgatja szexuálisan a csávója szoval bármikor lepattintaná egy jobbért.
2022. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nekem mindig ez tűnt a legjobb kifejezésnek. Ha valakik már házasok, akkor mondjuk a férjem / feleségem nekem is kézenfekvőbb, de egyébként “sima” párkapcsolatban én a párom szót tartom a legjobbnak. A barátnő szerintem még rendben van, de a barát már félreérthető, hiszen nem egyértelmű, hogy most barátságról vagy párkapcsolatról beszélünk. Valamint egy bizonyos kor után szerintem ez tud furán is hangozni, ha valaki barátként / barátnőként hivatkozik a másikra, olyan túl fiatalos, de lehet csak nekem tűnik annak. A szerelmem, kedvesem stb. pedig szerintem túl érzelmes vagy akár nyálas, én nem használnám ezt így. Amiket még páran felsoroltak mint pl. anya / apa, asszony, uram, de sokszor hallottam már a kan vagy a bak kifejezést is, hát nyilván ezek a legrosszabbak, én ezektől vagyok rosszul. Ha olyanokkal beszélek, akik ismernek minket, akkor a nevét mondom, ha ismeretlenekkel, akkor én a párom kifejezést használom. Nekem ez a legszimpatikusabb.
2022. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
73%
ja és igen, szerintem a csajom / pasim is borzalmas.
2022. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem a barátom-barátnőm idegesít: egyrészt zavaró, hogy párkapcsolatról vagy haveri viszonyról van szó, másrészt nekem furán hangzik egy felnőtt, együttélős, több éves kapcsolatban. Komolytalannak hangzik; nekem az első, ami eszembe jut róla, az egy friss, pár hónapos kapcsolat, amiből még bármi lehet. El vagyok jegyezve, de nem jönnek a számra a vőlegény és menyasszony szavak -> egyrészt idegennek hatnak, másrészt nem feltétlenül akarom, hogy ennyire részletesen tudja mindenki a kapcsolati státuszomat, mert abból jöhetnek olyan kérdések, amikre nem akarok válaszolni. A férj-feleségről nem tudok nyilatkozni.

Szóval nekem még mindig a párom legjobb opció. Lehet, hogy semleges, de szerintem ez nem is baj idegenek vagy felületesebb ismeretség esetén. Barátok, közeli családtagok előtt meg úgyis a nevén hívom, mert tudják, ki az.

2022. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Mivel sokszor nem tudni (vagy nem számít), hogy akivel párkapcsolatban van, a házastársa-e vagy sem, ezért a párom a legáltalánosabb.
2022. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
61%

én is utálom a páromat.

de utálom a kedvesem, élettársam szavakat is.


azt szoktam mondani a szerelmem vagy a társam.

2022. márc. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
58%

Én is utálom, nekem valahogy homályos jelentésű. Utalhat házastársi vagy élettársi kapcsolatra, együttjárásra. Igazából én sem tudom, mit lehetne használni helyette.

N

2022. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!