Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem ráz ki a hideg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket nem ráz ki a hideg a “párom” terminológia használatától?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen személytelen, a “barátnőm” - “ barátom”, “menyasszonyom” - “vőlegényem”, “feleségem” - “férjem” jobban hangzik és bensőségesebb viszonyt tükröz.
2022. márc. 3. 09:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Ha nem vagytok házasok, jegyesek, akkor nem lehet a férjed, feleséged, vőlegényed, menyasszonyod.


A barát és barátnő meg bárki lehet, haver is, több barátod, barátnőd is lehet.

Párod csak egy.

2022. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%

Nem szeretem ezt a kifejezést, de használom, mert nincs jobb sokszor.

Mikor pl már 5 éve együtt voltam a most már férjemmel, de akkor még jegyesek sem voltunk, akkor a "barátom" kifejezést olyan semmitmondónak éreztem. Ő már nem csak a barátom volt, hanem az elsődleges családtagom. Még az élettárs lehetett volna, de az meg olyan hivatalos. Vagy a sima "társ" de az számomra a páromnál is modorosabb. És így maradt a párom, ami számomra kifejezi, hogy nem csak valaki, akit két hete szedtem fel a diszkóban, viszont még nem is vagyunk jegyesek.

Most is még szoktam a páromat használni, mert viszonylag fiatal vagyok, és ha mondom, hogy "férjem", akkor sokszor csodálkozva néznek rám, kb azt olvasom ki a tekintetekből, hogy haha a kislánynak férje van. Így pont azért jó a párom, mert személytelen.

Amúgy amit még nemrég hallottam az a partner. Igazából ez egy tök jó megfogalmazás, mert nem olyan társfüggőséget sugall, mint a párom, hanem két egyenrangú ember kapcsolatát. De ettől függetlenül nem használnám, nekem a "szexpartner" szó ugrik be róla.

2022. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
A Zuram!
2022. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
22-es, nekem a partnerről az üzleti partner jut eszembe :D.
2022. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

A partnerem szót már a 80-as években is használták, nekem mindig ellenszenves volt, nekem is a szexpartner ugrott be róla már akkor is.

Társam, kedvesem az nekem modoros.

Mondjuk férjnél vagyok, de ha nem lennénk házasok, én is a párom szót használnám.

Amúgy a nagymamám pl. mindig úgy mondta papára, hogy "a párom", ha másnak beszélt róla (vagy nevén, "a Tamás". Törvényes házasok voltak pedig.

2022. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
34%
Én is a párom szót használom, számomra mely tartalma van.
2022. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
45%

#6:


Leszel a csajom? Kiaprózva fizetem az első gömbkóládat!

2022. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%
Ugyan ez nem volt opció itt, de én a keresztnevén hívom. A párom szótól nekem is hideglelésem lesz.
2022. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
26 vagyok, melyik baromarcú pontozott le?
2022. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Párod csak egy."


Én pont emiatt a hazugság miatt nem szeretem ezt a szót. Csak egy van, hogyne. A másik feled, aki nélkül nem vagy egész. Akivel összetartozol. Aki megismételhetetlen. A PÁRod.

Indokolatlannak érzem ezt a pátoszt egy olyan világban, ahol százalékban ki sem lehet fejezni (annyira kevés), hogy hány olyan ember van, aki nem cseréli le valamelyik "párját" egy másik "párra", vagy akit a "párja" nem cserél le az ő soron következő "párjára".

2022. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!