Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha két ember nagyon hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha két ember nagyon hasonló akkor a kapcsolat müködésképtelen?

Figyelt kérdés
Pl ha férfi és a nő is nagyon introvert otthonülős csendesebb akkor elég hamar ellaposodik a kapcsolat

2022. márc. 12. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
He? Nem, ez nem ettől függ. Sőt, ha hasonlóak, akkor jobban elviselik egymást és hosszabb ideig tudnak együtt élni.
2022. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem miinden esetben, mert van, akire jó hatással van, van, akinek jobb lenne egy dominánsabb személy.
2022. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatban kellenek az élmények. Mivel mindketten introvertáltak vagytok, ezt úgy tudjátok megvalósítani ha tudatosan tesztek érte. Akár úgy, hogy beütemezitek mikor hova mentek. Egyszer az egyikőtök kedve szerint, másszor a másikotok kedve szerint.

Ha ezt nem teszitek meg, benne van amitől félsz, hogy ellaposodik a kapcsolat.

2022. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 harebell ***** válasza:
100%
Az introvertált nem azt jelenti, hogy otthonülős, de amúgy két csendes és otthonülős ember kapcsolata is működhet harmonikusan, ha az igények találkoznak. Nem ezen múlik, de még mindig inkább hasonlóak legyenek, mint nagyon különbözőek.
2022. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Csak akkor baj ez, ha az egyik a másikon akar felkapaszkodni. Pl elhiszem, hogy egy csórót vagy egy szorongó görcsöt zavar, ha a párja olyan, mint ő és nem jön egy nála különb ember, aki megmenti magától és elvégzi helyette azt a munkát, amit a saját életében neki kellett volna.
2022. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az introvertált szó jelentésével még mindig sokaknak gondja van, azt látom.

Attól még, hogy egy pár mindkét tagja intro, simán lehet, hogy minden hétvégén vadvízi evezésre, bungee jumpingra meg a tökömtudja milyen programokra járnak, és kb sose ülnek otthon, miközben az "izgalmas extrovertáltak" számára meg annyi a program, hogy elmennek egy kocsmába vagy valami bárba berúgni.

2022. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Introvertált, csendesebb, otthonülős.

Ezt fejtsd már ki! Mert szerintem én is ilyen vagyok, legalábbis volt hogy megkaptam ezt de szerintem nagyon sok ember unszimpatikus, szóba sem állnék vele, ha nem vagyok minden hétvégén tajrészeg az már inteovertált? De elmegyek a haverokkal csak nem iszok. Úgy is jól érzem magam. Utálom az üres fecsegest, akkor már csendesebb vagyok? Sosem értettem a kolléganőket akiknek folyamatos közléskényszere van, közben meg sivár szarfos életük, azzal hencegnek el 20x ami tök átlagos vagy alap, mindig kérdezik mit csinálok aznap vagy hétvégén, tele vagyok programokkal, ők meg semmit de semmit nem csinálnak!

2022. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, fordítva
2022. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg.
2022. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Yoda m. ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Az introvertált az inkább jelenti azt, hogy befelé forduló, belső értékeket kereső, mint az ellentettje, az extrovertált. Aki viszont kifelé forduló, külsődleges értékeket keres.


Ergo... az introvertált az képes egy mezőn, néhány virág, bokor társaságában is jól érezni magát sokáig, míg az extrovertált annak egy egész fűvészkert a vágya, de ott sem marad meg sokáig...

Ez persze csak egy pl. az ezerből. Ami jellemezheti ezt, vagy azt.


A lényeg, hogy ha ketten azonos habitussal bírnak, arra lehet mondani: - Egy húron pendülnek!


És ott könnyebb a megértés, az egyetértés. És kevesebb a félre-, vagy nem-megértés.


Viszont, valóban igaz... könnyen ellaposodhat a kapcsolat. Ez meg a hátránya.


Ezért... és csak érdemes nem leragadni egyetlen habitus mellett. Ami azt is jelenti, hogy változni, változtatni kell.


Ne ragaszkodj egyetlen formához se, egyetlen habitushoz se.

Az ember képes változni... mindig is képes voltál te is. Hiszen... ma már nem kell pelenkázni, beszélni, írni is tudsz... amit régebben bizony nem tudtál.


A rugalmasság... alkalkalmazkodó képesség az ember veleszületett tulajdonsága.


Az ERŐ legyen veled!

2022. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!