Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért vallják sokan a hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért vallják sokan a hasonló a hasonlóval, suba gubával elméletet, mert nem tudnak kilépni a komfortzónájukból?

Figyelt kérdés
Szerintem a legszenvedélyesebb kapcsolatok a különbségekből születnek, mert kitudnak mozdulni a komfortzónájukból és új kapuk nyílhatnak meg előttük, kiegészíthetik egymást.
2022. márc. 22. 08:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem, azért, mert ismerik önmagukat. Neked attól még lehet másmilyen párod.
2022. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Attól, hogy ismerek magukat tévedhetnek. Azt veszem észre, hogy aki ebben a hasonló a hasonlóval szellemiségben hisz túl merev, nem nyitott, előítéletes, túlságosan a rossz tapasztalataira hagyatkozik, akik nem ezt vallják azok nyitottabbak, barátságosabbak szoktak lenni. Én ezt látom.
2022. márc. 22. 09:21
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mondás az anyagiakra vonatkozott régen. Biztos van rá ellenpélda de én nem hiszek abban,hogy két nagyon különböző mentalitású/végzettségű/anyagi helyzetű/családi hátterű ember kiegészíti egymást. Általában más az életszemléletük, a céljaik,nem törvényszerű,hogy egymáshoz idomulva erősítik ami a másikból hiányzik.
2022. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, kell nekem egy milliomos csaj, hogy kimozduljak a komfortzónámból. :D
2022. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,biztos van ilyen is (túl merev, előítéletes), viszont ha rossz tapasztalatra alapozva ilyen az érthető, nem?

Pl. nagyon kevés kapcsolat működik úgy hogy nagyon rossz anyagi helyzetű kerül kapcsolatba nagyon jó anyagi hátterűvel, magas végzettségű/egzisztenciájú az alacsonnyal, zárkózott ember a nyílt, nagy társasági életet élővel, a trehány a rendmániással..

2022. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem akar kilépni a komfortzónájából az nem a "suba-guba elmélet" miatt fog vagy nem fog, hanem mert fél valamitől vagy k*rvára kényelmes. Idejétmúlt hiedelemrendszerek, az újtól való szorongás, nagy fokú bizalmatlanság, gyerekkori rossz kötődési minták, előző kapcsolatból hozott sérülések stb miatt nem képesek kimozdulni a komfortzónájukból.

Aki ilyen állapotban van annak te magyarázhatod, hogy de ebből lenne a "legszenvedélyesebb kapcsolat".

2022. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, írj már egy példát mit értesz Te ezalatt! Miben különbözőek pl?
2022. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
A legtöbb ember semmit sem vall, önálló gondolatok híján az ilyen klisékből igyekszik magyarázatokat keresni a bármire is, amitől aztán megnyugszik és visszasüppedhet a saját kis mocsarába, miközben nincs tisztában még a saját igényeivel sem.
2022. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A szenvedélyes kapcsolat még nem egyenlő egy hosszútávú, kiegyensúlyozott kapcsolattal. Én pl elég nyitott, és elfogadó típus vagyok, szeretek embereket megismerni, mégis úgy gondolom, hogy hasonló a hasonlóval működik hosszútávon eredményesen. Nyilván így is vannak különbségek, de két teljesen más világú, más tipusú ember között max akkor alakul ki szenvedélyes kapcsolat, ha testileg erősen vonzódnak egymáshoz.
2022. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont a hasonló a szenvedélyes. Abban van bizalom, biztonság, ami nekem legalább is a szenvedély alapja.
2022. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!