Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm 8 hónapja elhunyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm 8 hónapja elhunyt egy balesetben és nagyon hiányzik nekem, az emléke előtt tisztelegve szeretném őt lefesteni mint egy angyal, eddig mentálisan képtelen voltam rá, mit tegyek? 25L

Figyelt kérdés

Egy egy borzalmasan nehéz téma, de sajnos beszélnem kell róla. A barátnőm 8 hónapja elhunyt egy baleseteben. Minden nap hiányzik és rengeteget gondolok rá. Imádtam őt és 3 évig voltunk párkapcsolatban. Ő volt a mindenem. Amikor megtörtént a baleset, teljesen megváltozott az életem. Igyekszem pozitív maradni és megtalálni a vidámságot az életben. Jelenleg pszichológushoz járok (akkor kezdtem el járni hozzá, amikor a barátnőm elhunyt, tehát 8 hónapja) és a pszichológusom nagyon sokat segített nekem.


Azt tudnotok kell, hogy én festéssel foglalkozom minden nap. Nekem ez az a módszer, amivel ki tudom fejezni az érzéseim. Amikor a barátnőm még élt, a 3 év alatt nagyon sok festményt készítettem róla. Amióta eltávozott, képtelen voltam festményt készíteni vele kapcsolatban. A pszichológusom bátorítására azonban, szeretnék ismét egy festményt készíteni róla. De nem tudom hogy kezdhetnék hozzá... Amikor eddig megpróbáltam a dolgot, elöntöttek a könnyek és sírni kezdtem. Pedig nagyon fontos lenne számomra, hogy ismét festményeket készítsek vele kapcsolatban. Azt szeretném lefesteni, hogy a képen ő vidám és mosolyog, jól van és békés a hangulata. Egy angyalként szeretném lefesteni őt, szárnyakat is szeretnék festeni neki.


Hogy tudnék belekezdeni a képbe? Mentálisan blokkolva vagyok, pedig rendkívüli mértékben sokat jelentene, ha vidám és pozitív képeket tudnék festeni vele kapcsolatban! Azt szeretném lefesteni, hogy boldog és jól van, mert meg vagyok győzödve arról, hogy tényleg békésen érzi magát a Mennyországban. Mit tehetek, hogy legyen erőm hozzákezdeni a festményhez és lefesteni a barátnőm, mint egy angyal?



2022. ápr. 15. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én nem erőltetném a helyedben, majd amikor már készen állsz rá, megfested
2022. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre valószínűleg senki nem fog tudni neked érdemben válaszolni, hogy mégis hogyan vegyél erőt magadon, hogy le tudd festeni róla amit szeretnél. Látszólag nem telt még el elég idő, hogy ki tudj lépni a mélypontból amit az elvesztése okozott.


Írd le az érzéseid egy papírra, mintha levelet írnál neki és "mond el" amit szeretnél. Hátha segít nálad is ez.

2022. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fokozatosan. Előbb kezdd egy vázlattal, hogy milyen pózban, milyen háttérrel, de inkább csak egy skicc legyen.

Aztán fesd meg egy miniatűrben csak a mosolyát. Aztán egy árnyékot, nagy fehér szárnyakkal. Aztán a kezét. A szemet. Aztán végül egy képben.


De ha nem megy, ne erőltesd. Nem biztos, hogy a trauma feldolgozásában sokat segítene.


Lehet, hogy ebben az esetben egy másik kifejezési mód lenne felszabadító. Egy levél, amiben mindent elmondasz neki, amit még szeretnél.

2022. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsotokat! Megfogadtam amit javasoltatok nekem és írtam egy levelet a barátnőmnek. Minden érzésem belevittem a sorokba és nagyon megkönnyebbűlve érzem magam. Ez egy hatalmas lépés nekem, hogy képes voltam leírni most ezt a levelet!


"Kedves Rozália!


Azért írom neked ezt a levelet, mert szeretném elmondani, hogy nagyon hiányzol nekem! Minden nap gondolok rád és őrzöm, ápolom az emléked. Igyekszem pozitívan emlékezni rád.


Nagyon hálás vagyok azért a rengeteg szép élményért és emlékért, amit kaptam tőled! Te mellettem voltál mindig és védelmeztél engem. Te voltál az első barátnőm, az első szerelmem. Szerintem csodálatos, hogy egymásra találtunk.


Nagyon fáj, hogy egy szörnyű baleset miatt már nem láthatlak téged többé. Igazságtalannak érzem, hogy a 3 év boldog párkapcsolatunk így ért véget, egy ostoba baleset miatt. Amikor megtudtam a hírt, mert telefonon közölték velem, nem tudtam elhinni a dolgot és azt hittem, ez csak egy szörnyű rémálom. Meg voltam győződve arról, hogy ez nem lehet a valóság. De úgy tűnik, hogy igenis, ez a valóság és sajnos tényleg elvesztettelek téged.


Tudom, hogy fizikálisan már nem vagy itt többé, de teljes mértékben meg vagyok győződve arról, hogy lelki értelemben, te folyamatosan itt vagy velem! Érzem, hogy figyelsz engem és hidd el, én is nagyon sokat gondolok rád!


Szeretném elmondani neked, hogy egy új festmény fogok készíteni rólad! Úgy foglak lefesteni téged, ami lett belőled, egy angyalként. Nekem ez fontos dolog lelki értelemben, hogy elkészítsem a festményt, másrészt pedig, így szeretném őrizni az emléked! Édesem, nekem te mindig nagyon fontos leszel!


Hiányzol! Olyan sok dolgot meg szerettem volna beszélni veled! Hiányzik az ölelésed, az együtt töltött éjszakák, a sok nevetés és mosoly. Remélem, hogy te is emlékszel ezekre a pillanatokra. Azt érzem, hogy te lettél az én védőangyalom, aki megvéd engem minden nap.


Nyugodj Békében és kérlek, vigyázzál rám onnan fentről!


Szeretlek téged,


Nikoletta"

2022. ápr. 15. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem szoktam meghatódni kérdéseken, de a tiéd nagyon megindított. Először is részvétem a barátnőd miatt. Nagyon nehéz lehet ezt elfogadni. ☹️

Nekem is a levél jutott eszembe, de az is jó ötlet, amit az egyik válaszoló írt, hogy mindig csak egy kicsit tegyél hozzá az alakuló festményhez. Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked! 🤗

2022. ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte Részvétem!


Adj időt magadnak.

Én is szeretek festeni, illetve van grafikus szakmám is, de egy-egy haláleset után sok időnek kellett eltelnie, mire az elhunyt személlyel kapcsolatban alkotni tudtam.

2022. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Részvétem!

Szerintem ilyesmiben inkább csak a pszihológusod tud segiteni.

Annyit tudok mondani hogy próbáld megélni a bánatot és a gyászt nem pedig védekezni ellene és akkor tudod csak elengedni.

2022. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj ismerkedni másokkal, vagy legalábbis a társaságukat keresni és megtalálni bennük, ami vonz téged.
2022. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

(Előre is bocsánat,de ezt nem lehet(ett) kibírni könnyek nélkül.)

Részvétem!


No de,a kérdésre válaszolva,hagyj időt magadnak,s ha majd úgy érzed,képes vagy rá,hogy alkoss,Róla/Vele kapcsolatban,ne tétovázz!☺

2022. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!