Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, nők, szerintetek mára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, nők, szerintetek mára a férfiak túlságosan puhányok lettek? Ráférne a mai férfiakra pl. a sorkatonaság? Vagy jó ez így, hogy a világ ilyen irányba változott? Baj az, ha egy pasi gyenge? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 25. 00:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se mi, nők háborgunk mindenhol hogy vissza kéne állítani a sorkatonaságot, hanem az idősebb férfiak.


#4 csak én nem értem mi ez az anyóshoz költözés? Már miért költöznék bárhova csak azért mert a párom katona? Ott élnék ahol addig. Ha ez egy albérlet amit egyedül nem tudnék fenntartani akkor maximum a saját szüleimhez költöznék vissza. Anyós hogy jön ide, nem is értem.

2022. máj. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem mindenki bírta ki, ez nem igaz. Édesapám mesélte, hogy voltak olyan sorkatonák, akik öngyilkosok lettek. A gyengékből nem lettek kemény legények utána sem.
2022. máj. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
14%
Én nem háborgok azon, hogy állítsák vissza, de el se töröltem volna. Az tény, hogy a mai férfiak sokkal puhányabbak, mint mondjuk a 20-30évvel ezelőttiek. (Nem csak emiatt!) Szóval hátránya nem sok volt, előnye viszont igen. Nem évekig tartó, de egy fél-1 éves kiképzést teljesen jónak tartanék. Természetesen háború esetén először a hivatásos állományt kell bevetni, de ők nincsenek sokan. HA MINDEN KÖTÉL SZAKAD, akkor van szükség a civil lakosságra, akkor viszont marhára nem mindegy, hogy teljesen képzetlenül állnak ott, fegyvert akkor látnak először, vagy van már némi fogalmuk. A hétköznapi életben meg igenis ad egy kis tartást. Meg lehet nézni az első 2 válaszolót. A sarokban rettegnek és lefogadom, hogy egy fekvőtámaszt nem tudnának csinálni. Na, ezek férfiak?
2022. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

13


Ja, emlékszem az oltás hisztire mikor sokan nem akarták beoltatni magukat..bezzeg a katonaság jöhetne kötelező jelleggel. Ami amúgy sokkal komolyabb elvárások az egyénnel szemben, mint néhány tűszúrás.


Ha az alkesz, lecsúszott, konteós lúzer elvárja, hogy ne szúrják meg kétszer egy hangyányi tűvel, ha nem akarja, akkor gondolom más is elvárhatja azt, hogy ne kelljen terepszínbe öltözve bohóckodnia, ha nem akar.


Manapság a sorkatonák lófüttyöt sem érnek a hivatásos katonákkal szemben. Magyarország képezzen ki és tartson fenn hatékony hadsereget azokból, akiknek ehhez kedve van és hagyja békén azokat akiknek nincs...


És ezt nőként írom neked, mielőtt még én is megkapnám ezt a sarokban rettegnek és egy fekvőtámaszt nem tudnának megcsinálni sablon dumát. :)

2022. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Hú, de sokat érnénk egy rakás férfival, akinek volt egy fél-egyéves képzése, amit a háta közepére sem akart, és ott lógott el, ahol tudott, aztán 10-20-30 évig a kezébe sem vett fegyvert, esetleg edzőterem közelébe sem ment, és ugyanúgy gondot jelent 10 kiló krumpli felemelése...

Először a hivatásos sereget viszik, addig meg bőven elégségesre ki tudják képezni azokat a férfiakat ÉS NŐKET, akik önként jelentkeznek harcolni, hogy védjék a hazájukat, aki meg el akar lógni/menekülni, az úgyis megteszi.

2022. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

#14! Egyértelmű, hogy a sorkatona lófüttyöt se ér a hivatásossal szemben🤦🏽‍♀️Ez most kb.olyan, mintha azt mondanád, egy amatőr sportoló nem olyan jó, mint egy profi. Magyarország tart fent hivatásos hadsereget, csak ha nem tűnt volna fel, Mo.egy egész pici ország és még kevesebb azoknak a száma akik önként vágynának katonai pályára.

#15! Mit nem értetek azon, hogy a katonai képzéssel rendelkező ember nem a hivatásos katonát helyettesíti, hanem a semmivel nem rendelkező civilt? Annyira nem lehetett ellógni, mint ahogy a te képzeletedben él. Sokan elintézték, hogy ne sorozzák be őket, de akik már ott voltak, azoknak a gyakorlatozáson részt kellett venni, nem üldogelhettek a kispadon😂"10-20 éve a kezébe se vett fegyvert." Ez van most. Ha maradt volna a kötelező sorkatonai szolgálat, mindig lennének olyan fiatalok, akiknek még frissek az emlékek.

"Addig meg bőven ki tudják képezni azokat, akik önkéntesen jelentkeznek harcolni." Ez a legnagyobb ostobaság. Kire gondolsz? Azt a 3 embert? Aki békeidőben nem választotta a hivatásos katonai pályát, az majd pont háborúban fog önként és dalolva jelentkezni😂

#13

2022. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

16


Azt hiszed, hogy manapság annyi a katonaság, hogy mindenkit megtanítunk gépfegyvert használni és gránátot dobni? Aztán egy esetleges háborús időben pedig majd gyalog vagy saját Dacia dusterrel mennek a frontra?


Modern háborúkat manapság már teljesen másképp vívják. Pl. szankciókkal. Arról nem is beszélve, hogy egy nagy hadsereg fenntartása az rengeteg pénz, ami nem nagyon térül vissza.


Nekem a sorkatonaság amúgy is csak annyiból állt, hogy rászoktam a cigire, piára és megtanultam lopni. Nem egy olyan jármű volt, amit talán be sem lehetett üzemelni, de simán elfogyasztott 1000 liter üzemanyagot. Ma jól kiképzett, olyan katonákra van szükség, akik önként vállalják. Ezzel a fél-1 éves kiképzéssel csak annyit érnénk el amúgy is, hogy lenne jó néhány golyófogónk...annak meg senki nem akar menni értelemszerűen.

2022. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%

#17! Úgy látom nem ment át a lényeg. Én NEM támogatom a civilek bevonását a háborúkba. De! Nem te és nem én döntöm el, hogy mikor jön el az a pont, amikor civileket is bevisznek. Az pedig mindig egységesen akkor történik, amikor a hivatásos, tartalékos és minden egyéb katona már "elfogyott". Bevetésére került, de kevésnek bizonyult. Akkor nyúlnak a civilekhez és ilyen szempontból civilnek számít az is, aki volt katona, mert volt az országban kötelező sorkatonai szolgálat, meg az is, ha nem volt. Tehát a kérdés csak annyi, hogy mi jobb az országnak és magának az egyénnek, HA beviszik? Az, ha úgy viszik be, hogy soha nem látott még fegyvert se, vagy, ha van már némi fogalma a katonaságról? Szerintem a válasz egyértelmű. Úgy mondom ezt, hogy a civilek bevonását én se támogatom semmilyen formában, de attól még létezik, és felfogtam, hogy nem rajtam múlik, hogy létezik-e.

"Modern háborúkat ma már teljesen másképp vívják." Ja, értem. Ezek szerint a szomszédban zajló háborúban sincs egyetlen katona se, csak hallucinálok. CSAK szankciók vannak. Köszi, hogy szóltál.

"Egy nagy hadsereg fenntartása rengeteg pénz." Ki mondott ilyet, hogy állandó nagy hadsereget kell fenntartani? A kötelező sorkatonai szolgálat soha nem arról szólt.

#16

2022. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nyugi, én sem értettem amikor először hallottam. Úgy jön ide az anyós, hogy amíg a kiskatona távol volt, a jegyest/házastársat odaköltöztették a srác szülei magukhoz, hogy ott megvárja (magyarán biztosan ne jöjjön addig össze mással). Azért két év hosszú idő. De ez csak komolyabb kapcsolatnál, és régimódi családban volt, kollégám amikor mesélte, el se hittem, aztán egy másik mondta hogy persze, náluk is így volt. Látod mi meg már nem is értjük, annyit változott azóta a társadalom, nem hogy ezt bevállalni...

Azzal is egyetértek, hogy egy csomóan öngyilkosak lennének a csicskáztatások hatására, annyira máshova került már az ingerküszöb.


#9, 10 nagyon jókat írtak!

2022. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!