Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben a helyzetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ebben a helyzetben? Belé törölnéd a lábad, hogy vissza add neki azt a sok rosszindulatú megjegyzést, vagy félretennéd személyes ellenérzésedet, s kulturált módon intéznéd el ezt az ügyet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Adott egy helyes, eléggé csinos lány. Nagyon intelligens, művelt. Azonban iszonyú szinten homofób, így nem telik el nap, hogy ne hőbörögne a homoszexualitás miatt (pl.le kéne lőni őket, táborokba zárni, gyógyszeresen kezelni, főbe lőni mindet, felnyársalni meg ledarálni stb.)


Ugyanakkor adott vagyok én, aki kizárólag a közös ismerős, s a felém irányult kedves viselkedése miatt voltam hajlandó közelebbről megismerkedni, mivel történetesen meleg vagyok.


Szóval tudomásomra jutott, hogy ez a lány kész szerelmet vallani nekem.

Ebben a helyzetben mi lenne a megoldás? Kulturált módon utasítsam el, s mondjam el neki az okát, vagy engedjek az iránta érzett ellenszenvemnek, s döngöljem lelkileg a földbe azzal, hogy a képébe vágom, hogy a szívszerelmét legszívesebben élve ledarálná?


2010. szept. 18. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Legalább tudod, mi okozza a homofóbiáját. Szerintem van elég baja anélkül is, hogy megaláznád.
2010. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

hűha.nehéz helyzet de az érzelmeiről még ő sem tehet, tehét mondd el neki hogy nem mert te meleg vagy. és lehet hogy ebből megtudja hogy a melegek milyen rendesek és nem kell őket utálni azért amilyenek hiszen ő is megszeretett egyet.

ha meg elkezd idegbetegeskedni akkor meg egy nemnormális p*csa

2010. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném tőle, hogy miért is utálja a melegeket.

Ha tud normális okot mondani (bár ilyen sztem nem létezik) akkor normális hangnemben közölném vele, hogy nem találom vonzónak.



Ha bunkó stílusban beszélne a melegekről, akkor a képébe vágnám, hogy:" Eddig a nőket szerettem, de ahogy megláttalak téged, a férfiakhoz kezdtem vonzódni!"

Na jó csak vicceltem, ez nagyon durva lenne.


Emelkedj felül a haragodon, és te legyél normális. Ha elfogadja, akkor jó, ha nem, mehet a fenébe.

2010. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"Én megkérdezném tőle, hogy miért is utálja a melegeket."

Megkérdeztem. Azt mondta, hogy "mert betegek"



"Ha bunkó stílusban beszélne a melegekről"

Amiket írtam a kérdésemben azokat nem túl kedvesen tálalja.


"Ha elfogadja, akkor jó, ha nem, mehet a fenébe."

De én nem akarok tőle semmit. Legszívesebben még a kapcsolatot megszakítanám vele.

2010. szept. 18. 21:20
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot... Ha te meleg vagy, ő utálja a melegeket, akkor nincs miről beszélni. Vagyis... Ha te is másképp állnál hozzá, akkor talán menthető lenne a dolog. Pl. miután jól megismert téged (de ugyebár csak mint barátot), és utána tudná meg, hogy meleg vagy, talán változna a hozzáállása... De ehhez nagyon ügyes pszichológusnak kell lenni, hogy jó arányban adagold a meleg-témát. Összességében én nem lennék senkinek sem az ingyen-pszichológusa, és úgy tűnik, te sem szeretnél az lenni. Akkor hát vegyél egy nagy levegőt, és mondd meg, hogy mélységesen megsértett téged azzal, hogy anélkül mond ítéletet emberekről, hogy megismerte volna őket, így részedről nem szeretnéd továbbra is tartani a kapcsolatot.


Nem kell a földbe döngölni, intelligens módon is meg lehet oldani a helyzetet. Talán rádöbben ebből pár dologra. Ha nem, akkor mégsem olyan intelligens, mint amilyennek itt beállítod. :)

2010. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Hát, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot"


Nem megy könnyen, mert több közös ismerősünk is van.



"Ha nem, akkor mégsem olyan intelligens, mint amilyennek itt beállítod"


Mondom, intelligens valóban, s én is le vagyok döbbenve, hogy mennyire homofób.

2010. szept. 18. 21:39
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem OK MEGNEVEZÉSE NÉLKÜL, de kultúráltan, emberségesen, egyszerű szavakkal utasítsd el. (Miértre pl.: mert nem... mintha nem is gondoltál volna még ennek eshetőségére. legjobb ayokkal a szavakkal, amivel kérdezi, pl. akarsz velem járni. Nem. Miért? Mert nem akarok. VAGY: Szerelmes vagyok beléd, jársz velem? Nem. Miért? Mert nem vagyok szerelmes beléd.)

Ha okot mondassz, ezzel lehetőséget teremtessz arra, hogy belédkössön vagy bármi mással rossz érzést okozzon. Ha mégis okoz valamivel, tudd, hogy csak a jellemére vall, szegénz csak ennyire képes, részedről kibírod, nem a világ vége. Ne mond meg neki (mert ezzel felvetted a csatabárdot, újabb ok a kötözködésre), csak tudd.

Bármilyen reakcióra egyszerűen, röviden felelj.

Ezeket javasolnám.

2010. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mond neki hogy nem...ha úgy érzed mond is el neki hogy miért. De szerintem mond el. Talán utána máshogy fog reagálni a témára mivel konkrétan egy olyanba szeretett bele akiket ennyire utál. Bár talán itt csak égni fog a feje...hát nem tudom de ha ilyeneket mond a melegekre én akkor már nem tartom kulturált embernek.

17/L

2010. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
szerinted azért utálja a melegeket,mert a homoszexualitás köztudottan egy betegség. Hibás génállomány, utódod nem lesz,tehát kihal az elkorcsosult gén. Teljesen jogos, hogy elítél
2010. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szembesíteni kell saját magával a csajt ha mar bevallotta hogy "szeret" ami nekem elég gyanús ha van közös ismerősötök lehet hogy mar tudja,és o akar szívatni de ha nem , akkor kulturáltan szurkálhatod olyanokkal hogy te nem szerethetsz engem,és hogy nem te vagy a hibás hanem én.

Ebből ha nem esik le neki akkor mindenképp megakar majd szerezni jobban megszeret és akkor szint lehet vallani hogy meleg vagy.Erre nem lehet másképp reagálni csak úgy ha tükörbe néz és akkor azt is mondhatod hogy egy meleg barát az jobb is mint egy barátnő mert tud pasi szemel észrevenni dolgokat stb és innen mar 3 választás van , vagy elfogadja és legyőzi a homofóbiát,vagy megprobal vissza teriteni a "helyes útra" persze ha van elég önbizalma .... vagy onnantól egyszerűen csak megpróbál levegőnek nézni.

2010. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!