Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A 30 éves kor egy pszichológia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 30 éves kor egy pszichológiai határ családalapítás szempontjából?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősömnél látom, hogy ekörül a kor körül hirtelen mindenki "megkomolyodik". Eljegyzés, házasság, gyerek, lakáshitel stb. Persze lehet, hogy véletlenül pont ilyen korra lesz mindenkivel minden, de azért nekem vannak kétségeim. Van olyan haverom például, aki olyan nő mellett kötelezte el magát, akire öt évvel ezelőtt pár numeránál többet tuti nem akart volna, azt is csak pár sör után egy szexhiányos időszakban.

2022. jún. 15. 08:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"ha 30 éves koromig nem lesz gyerekem akkor soha. Azon kevesek közé tartozom manapság akik még esetleg szerették volna látni felnőni."


???


Én 30 évesen szültem, 32 éves leszek, mire a második megszületik. De van ismerősöm, aki 34 évesen szülte most az elsőt, 65 évesen meg talán csak nem patkolunk még el, látva a várható élettartamot, és akkorra a gyerekeink már rég felnöttek, talán még az unokák lagziját is mrgérjük.


Persze, ettől függetlenül akkor szülsz, mikor akarsz, csak nem értem, hogy jön ide az a hülye következtetés, hogy aki 30 után született esetleg, az nem akarja lőni felnőni a gyerekét :D A 35 nem egyenlő a 45-el.

2022. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem a 30 meg 32 évesen szült gyerekekre gondoltam itt, hanem a példáimban felhozottakra. A 30 az csak nekem volt egy lélektani határ, és gondoltam leírom ha már pont erre az életkorra irányult a kérdés. Illetve a családom kórtörténetét alapul véve, ha élek 65 éves koromig akkor egy genetikai csoda vagyok. És még az utolsó bekezdésedre reflektálva, hogy még jobban megdöbbenj... Férfi vagyok.
2022. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%

Mi ez az ordenáré hülyeség?

Olyan még véletlenül sem fordulhat elő, hogy valaki 30 körül szakít és újra kezd mindent?

Muszáj a szar kapcsolatban maradni, és gyorsan összedugni egy gyereket, mert mások ezt várják el, ugye?

2022. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem egy konkrét dátumról, hanem egy élethelyzetről van szó. Körülbelül 30 körül az emberek többségéből kiégnek azok az energiák, amik fiatalkorában hajtották, a személyisége kialakul, a tapasztalatai felgyűlnek, nagyjából rendbe teszi magát pszichésen és egzisztenciálisan is. Elképzelhető, hogy valakinek ez előbb vagy később jön, de ez kb. ez a kor. A legtöbben Magyarországon ezt házasodással meg gyerekvállalással vezetik le, de van, aki a karrierjének, hobbijának, családjának, stb. kezd élni. Ha ezen a pszichológiai (és valamennyire életkori) ponton lényegesen túl - pl 40-50 évesen - alapít valaki családot, az is lehet egy boldog és jó család, de maga a család nem azt a helyiértéket fogja betölteni az ember életében, mint amit akkor töltött volna be, ha a harmincas és negyvenes éveit tölti az ember gyerekneveléssel.
2022. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már 28 évesen azon gondolkodtam, hogy bacca meg, 35 felett már rizikósabb gyereket csinálni meg annyira becsontososik a medencém, hogy sokkal rosszabb lesz kitolni. Persze alkati kérdés, van akinek úgy jön ki, mint az ágyúgolyó, de nálam biztosan nem így lesz 🙄 Szóval szeretnék majd 35 elött szülni, de ember tervez Isten végez.
2022. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre én is azt mondanám, hogy ez egy hülyeség

valójában viszont, ahogy beszélgettem az emberekkel (elég sok barátom a közelmúltban töltötte a 30-at), egy csomó ember saját magához való viszonyulását meghatározzák a számok. Az, hogy mennyit mond, mennyit ír be, amikor valahol (pl. orvosnál) kérdezik. Hogy amíg kettessel kezdődik, addig fel sem tűnik, hogy telik az idő, elvégre még huszonéves vagy, amikor meg már hármassal, akkor hirtelen szembesülsz vele, hogy "hú bazzeg, harminc felett vagyok már én is..."

2022. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!