Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nárcisztikus megtud változni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nárcisztikus megtud változni?

Figyelt kérdés

Magamról van szó. Én nem feltétlen érzem magam annak, de a múltban sok embertől megkaptam hogy sokszor erősen nárcisztikus vagyok. És visszagondolva hajlok rá, hogy igazat adjak nekik. A volt barátnőimmel sokszor rosszul bántam, a legtöbbet kihasználtam miközben nem érdekelt hogy rájuk ez milyen hatással lesz. A legtöbb utál is, bár ez őszintén nem érdekel, inkább örülök hogy még mindig ilyen nagy hatással vagyok rájuk.

Most viszont összejöttem egy lánnyal, aki tényleg érdekel. Nagyon odavagyok érte, de tudom hogy ő már rengeteg rossz dolgon keresztül ment. (Nagyon nehéz gyerekkor és iskolás évek után most sikerült neki egy normális életet kialakítania)Nem szeretném én is "traumatizálni" Ő már most nagyon ragaszkodik hozzám, szoval szeretnék ehezz méltó is lenni. Csak nem tudom ez lehetséges e. Lehet akkor tenném neki a legjobbat ha békén hagynám valami ósdi, de nem bántó indokkal. Viszont tényleg szeretem, és rajta kívüli emberekkel is tudok empatikus lenni, szóval mégsem lehetek igazán nárcisztikus


2022. jún. 30. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz. Ezt megállapítani én nem merném, min oly sokan, minden esetre kezelni lehet.
2022. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Mi nárcisztikusok kezelhetetlenek vagyunk 😉Ilyenek maradunk. Mond el a csajodnak, vagy elfogadja, vagy menjen.... Ennyire egyszerű.
2022. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában azért nem tudnak a narcisztikusok változni, mert egész egyszerűen nem érdekli őket a változás, jól elvannak úgy, ahogy vannak.

A pszichológusok ezért is nem tudnak kezdeni velük semmit; nem őszinték, azt mondják amit a pszichológus hallani akar, és amitől ő maga a lehető legjobb színben tűnik fel.


De ha téged érdekel hogy milyen hatással vagy másokra, és zavar ha kihasználod őket, akkor egyrészt nem valószínű hogy full nárcisztikus vagy (max hajlamos vagy rá/ezen a spektrumon vagy) másrészt simán van esélyed változtatni. Még ha alapból nem is érzel empátiát a másik iránt, attól még a szokásoddát tudod tenni, hogy tudatosan belegondolj hogy a szavaidnak/tetteidnek milyen hatása lesz a környezetedre.

2022. júl. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt fontos az , hogy mennyire tudatos a beteg személy a betegsége elismerésében.. ha ő is látja azt amit csinál , akkor van esély javítani rajta... de szerintem ezek többsége született agyi rendellenesség ..
2022. júl. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikus ember baja az, hogy bizonytalan az önbecsülése, nem szereti saját magát, ezért állandóan azzal kompenzál, hogy a környezetét maga alá nyomja, fölényeskedik, kihasználja a többieket.


Szóval elméletileg, ha a gyökérprobléma rendbe lenne téve, azaz a nárcisztikus ember megtanulja elfogadni magát, akkor meg kellene szűnnie a külső problémának is.


Pszichológust javaslok ehhez.

2022. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Drogozol?
2022. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azonnal szakíts azzal akivel most összejöttél. Sajnos volt kapcsolatom olyannal, amilyen te vagy. Eleinte odavolt értem, hangsúlyozta hogy engem nem akar bántani (már ez abnormális ha vki ilyet mond, mert normális embernek eleve eszébe sem jut hogy bántaná a másikat!) erre össze vissza hazudozott, a kapcsolatért csak látszólag tett, mindent és mindenkit hamar megunt, egyszerre több nőt bolondított, (de férfiakat is, tehát ő súlyosan nárcisztikus volt mert mindegy volt neki a másik neme is, csak ajnározza, higgyen neki feltétel nélkül stb) és az embereket random módon ok nélkül eldobta, majd mintha semmi sem történt volna, visszamászott az életükbe és kezdte újra a beteges manipulációit. Szóval ő is hasonlóan látta magát mint te, elmondta hogy sok "fontos" embert elveszített a jelleme miatt, de ezt nem azért mondta el hogy változtatni akarna, hanem hohy megsajnáld, tiszteld emiatt az "őszintesége" miatt, és hogy mindent elnézzen neki az ember. Pl: nem akar bántani, de valahogy mindig megtörténik! Na ez felnött embertől elfogadhatatlan magyarázat. Önfelmentés és a másik hibáztatása, provokálása és sorolhatnám. Amit mondtál hozy nem igazán érdekel hogy az előző nőknek fáj amit tettél, azt ugye tudod, hogy anno mindegyikhet úgy álltál hozzá, mint ahhoz akiről most azt állítod ő más számodra. Fogadjunk az összes nő empatikus, türelmes, megertő volt veled, és ezt szépen ki is használtad. Jól látom a dolgokat kérdező?
2022. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!