Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet élni egyedül egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Le lehet élni egyedül egy életet vagy "kötelező" a házasság, gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. Egy férfi volt eddig az életemben. Régóta nem vágyok se randira, se kapcsolatra és a későbbiekben férjre és gyerekre sem.

Persze a környezetem állandóan mondja, kifutok az időből, miért nincs senkim.

Most van egy férfi, aki érdeklődik irántam, megmondta szeretne velem lenni. Komolyan gondolja. Én nem hülyítettem semmivel, tudja milyen zárkózott vagyok.

Úgy érzem továbbra sem szeretnék kapcsolatot. Annyira megszoktam a magányt és azt, hogy évek óta senkivel nem voltam sehol, hogy már egyáltalán nem is vágyok rá. Megvan a heti rutinom, elvagyok magamban.


Le lehet élni így egy életet? Örülnék olyan válaszolóknak, akik saját tapasztalatból írnak.

Nem kérek bántásokat vagy troll válaszokat, nem viccből írtam ki a kérdést.



máj. 21. 08:53
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen le lehet. De hogyha nem érdekelnek a férfiak akkor azt konkrétan ki kéne fejezned, vagy csak szexelned kéne velük.
máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
92%
Pont senkit nem érdekel hogyan élsz. Ha jó egyedül, akkor élj úgy.
máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek, házasság nélkül simán, egy nőnek ezek amúgy is egyenlők a tömény szívással. Igazából ha anyagilag jól megvagy egyedül, akkor egy komolyabb, együttélős kapcsolat sem éri meg. Kérdés, hogy a szexre mennyire van igényed, elég-e számodra "letudni" masztival, illetve szükséged van-e a fizikai intimitás egyéb formáira, egy hús-vér férfi közelségére... Nekem kizárólag emiatt elviselhetetlen a "foreveralone", nagyon tudok szenvedni így.

(6 hét múlva 33N, szóval saját tapasztalat, ahogy kérted, bár lehet, hogy inkább idősebb nőkére vagy kíváncsi)

máj. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy kötelező! Nem a középkorban élünk. Élj úgy ahogy szeretnél. Ha jobban szeretsz egyedül lenni, akkor nagyon nehéz lenne egy gyerekkel, amikor egy jót wc-zni se tudsz, nemhogy elmerülni a gondolataidban, meg szabadidődben magaddal foglalkozni. Ez tapasztalat... Ha nem vágysz kifejezetten arra hogy legyen valaki akit átölelhetsz, akivel szexelhetsz, akkor jobb is ha egyedül maradsz. Kötelességből senkivel ne gyere össze, egyedül is lehet teljes életed. Sőt...
máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként írom, hogy persze, hogy lehet. Én se voltam nős soha. Engem se vonzott a gyerekek-hitel és mindezek életmód. És az összes bnőm olyan volt, mint te. Nem akartunk összeköltözni beleszólni egymás életébe, nem telepedtünk egymásra. Most a 6-8 éves ilyen kapcsolatokról beszéltem. Most 50é ként ugyanezt vallom. Nekünk így a jó, a környezet meg nem érdekel ezügyben.
máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
59%
Le lehet élni, de szerintem meg fogod bánni később. Ha összejönnél valakivel, akivel jól megvagytok és több vele a boldog pillanat, mint a rossz, akkor az szerintem sokkal jobb, mint átverni önmagadat a "Jó nekem egyedül! Nincs szükségem senkire!" hazugságokkal. Nagyon kevés ember létezik, aki valóban nem akar senkit az életében és úgy látom, hogy te sem vagy ilyen, különben nem írtál volna ki kérdést. De persze nem akarok belepofázni az életedbe, csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy másnak tudsz hazudni, de magadnak nem.
máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
84%

Lehetni lehet, de érdemes végiggondolni, hogy mindez mivel jár. Amit az emberek huszon-harmincévesen hajlamosak nem megtenni. Ismerek pár egyedülálló 60-70 éves embert. Se feleség, se gyerek, se család, semmi. Van, akihez jártam segíteni. Fekszik, mint egy darab fa, a wc-re nem tud kimenni, senki nincs, akihez szólhatna, aki tisztába tenné. Amit én ezekből leszűrtem, hogy nem akarok egyedül megöregedni. Lehet, hogy így lesz, de hogy nem akarok, az is biztos.

F

máj. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
71%
7: Ehhez én egy nagyon eretnek gondolatot fűznék hozzá: nem muszáj megöregedni... Szerintem az is egy valid opció, hogy előbb "befejezze" az ember. Azt már semmiképp nem várnám meg, hogy gondoskodásra szoruljak. A 3-as voltam, nekem így, full egyedül nincs miért ragaszkodnom a 60-70 éves kor megéréséhez. Mihelyt "kihal" mellőlem a származási családom, elrendezek mindent, és lépek.
máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
28%

Lehet, csak amikor visszanézel a múltba főleg olyan eseményekre, hogy lehetett volna párod, sőt gyermeked tőle és boldogságban élhetettek volna inkább mint fordítva akkor bánni fogod nagyon.


Ezzel nyilván nem azt "mondom", hogy az első férfival aki lenne veled légy együtt, de ha valakit megismersz, megvan a vonzalom, közös célok, hasonló habitus és te inkább elzavarod mert félsz a csalódástól akkor magadra vess!

máj. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak megöregedni nem akarok így, most sem érzem jól magam az egyedüllétben. Nincs kihez szólnom, nincs ami értelmet adna a mindennapjaimnak. A munka is egy céltalanság így. Magamnak ártani nem fogok, más az életszemléletem.

F

máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!