Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férfinak előrébb kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férfinak előrébb kéne tartania az életben, mint a nőnek vagy ez csak egy túl konzervatív világnézet?

Figyelt kérdés

Régebben szinte alapelvárás volt egy férfitól, hogy rendelkezzen saját házzal, jogosítvánnyal, autóval, diplomával most meg nem ritka az, hogy a nő rendelkezik ezekkel, de a férfi még nem tudta elérni, kevésbé számítottak a belső értékek és előrébb voltak a státusz szimbólumok, persze most is számítanak valamennyire, de most kevésbé és évek múlva még annál is kevésbé fog.

Beszéltem egy olyan lánnyal aki utazás mániás, sok pénze van, jó családi körből jött, azt mondta, hogy elvárja, hogy ugyanannyit utazzon vagy többet, mint ő, mert nem érezné magát nőnek, hogyha ő utazna többet. Kataklizma következne be, hogyha egy olyan srácba szeretne bele, aki mondjuk eddig csak belföldön utazott? Azt kell tudni erről a lányról, hogy eléggé neurotikus, állandóan feszeng, tele van elvárásokkal mikor egy társaságban van, extravertáltnak hiszi magát, de inkább introvertált, azért utasított vissza egy pasit, mert home officeban dolgozott emiatt intronak tartja, a csaj az elvárásai miatt totál boldogtalan, kívülről nem látszik, de belül az, tönkretette az anyja, folyton neki akar megfelelni, bőre is eléggé ráncos, de mellé nem is dohányzik. Ez egy példa arra, hogy a pénz és a magas társadalmi státuszok nem boldogítanak.

Ellenben a haveri körömben van egy progresszív pár csajnak van kocsija, komoly jövedelme, a párjának se kocsija, se munkája, szerencsejátékból él és nem neurotikusak, mint az a csaj aki elég konzervatív.

Akik visszasírják a régi szép időket, amikor még ezek a szerepek erősebbek voltak és mindkét nem, de főleg a férfiak jobban feszengtek a társadalmi elvárások miatt, emiatt sírják vissza? Mitől lett volna rosszabb a mai világ, ha a nemi szerepeket nézzük? Mert az elvárásokban semmi lazaság sincs, csak feszengés, az elvárások nem a szépet és jót látják meg a másikban, hanem e hibáit. Tényleg a nyugatias progresszivizmussal, liberalizmussal van a probléma akiktől sokat tanulhat a magyar társadalom, nem a keleti despotikus konzervatívság a gond?


2022. júl. 14. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másképp él és másképp fogja fel.

Én nőként és női barátaimból kiindulva azt mondom, hogy tartsunk ugyanott. Nyilván ha a partner előrébb tart az jó lehet, de lejjebb adni nem feltétlenül érdemes. De ez is egy szubjektív dolog és nem mindenkinek jelent ugyanaz ugyanannyit. Huhh, ezt nem tudtam szépen megfogalmazni, de inkább mondok egy példát:

Tehát pl. nekem ha van egy kocsim az tök jó. Ha neked is van, az is tök jó. De ha te tömegközlekedéssel is mindent el tudsz intézni, akkor neked nem biztos, hogy szükséged van kocsira. Ekkor én nem fogom elintélni, hogy nincs kocsid, mert nem leszel rám utalva ilyen téren. Tehát az lenne a legfontosabb, hogy ne legyünk egymásra utalva.


VISZONT! Én a mai napig találkoztam olyan esetekkel férfiak körében, hogy feszengve érezték magukat ha partnerük stabilabb talajon állt az életben mint ők maguk. Tehát pl. a női fél többet keresett mint a férfi. És rendesen látni lehetett a sértettséget és hogy kevésbé tartják magukat férfiasnak emiatt. Szóval fontos lenne erről az oldalról is megvizsgálni az esetet, és levetni a toxikus férfiasságot.

2022. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Régebben biztos nem volt alapelvárás a diploma, mert sokkal nehezebb volt megszerezni és sokkal kevesebb embernek volt.


Aki feszeng amiatt, hogy női fél többet keres, az hímsoviniszta, mert úgy gondolja, hogy a férfinek több "jár".

Másrészt, ha a férfi idősebb és 5-10 év munka van mögötte, míg a nő frissen végzett, akkor azért nyilván előrébb kell tartania.

2022. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen elvárások csakis az adott férfitől és nőtől függenek. Az általában azért igaz, hogy mindenki minimum azt az életszínvonalat szeretné, amit magának is tud biztosítani. Vagy persze feljebb :P Lejjebb már valamivel kompenzálnia kell az illetőnek (akár külső, akár belső értékek) szóval ez sem kizárt azért, csak default nem ebben gondolkodnak az emberek társkereséskor, hanem valaki hasonszőrűben.
2022. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Előrébb kellene tartaniuk de sokan megrekednek a mamahotelben. Persze van olyan férfi aki otthon gyűjtöget, hogy majd el tudjon költözni de nagyon sok ezt sem teszi.

Én 30 éves nőként előrébb tartok, mint a nálam idősebb férfiak.

2022. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem kellene, de valljuk be, a férfiak gyakran általában náluk fiatalabb nőkre mennek. Na most ha én egy 22 éves egyetemista vagyok, aki közgazdásznak tanul és a diákmunkás pénzéből nem tud félretenni, akkor lehet, mondom csak lehet, hogy egy nálam 8 évvel idősebbtől, akinek alsó hangon 5 éve csak a munka van az életében, lehet, hogy nem azt várnám, hogy az anyjánál lebzseljen minimálbéren baszakodva, mert megmondom őszintén, ha 30 éves koromra itt tartanék annak ellenére, amit megteszek azért, hogy ez ne történjen meg, felkötném magam a büdös picsába.
2022. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szexista elvárás lenne
2022. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Régen nem volt egyenjogúság. Amióta van, természetesen az a kapcsolati felállás az optimális, ha kb. egy szinten van a két ember. Az alá-fölérendeltséget felváltotta a mellérendelt társaskapcsolat.
2022. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van 2 diplomám,jó munkám,vannak céljaim.

Az egyetem mellett is dolgoztam lakásra gyűjtöttem,hamarosan bele is vágok a vásárlásnál

Minimum ugyanezt elvárom egy férfitól, ha még idősebb akkor még nincs miről beszélni

28N

2022. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A nőket ugyanabban a beosztásban kevésbé fizetik meg, mint a férfiakat, tehát hátrább vannak, de tudok nem egy, hanem sok esetet, amikor épp fordítva van.

Ettől függetlenül én konzervatív nézetnek látom, amit a társadalmi fejlődés már túlhaladt.

2022. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a keleti despotizmushoz, ez inkább jóléti feszengés, életképtelenség. Számos aspektusában nagyon is nyugati jelenség.


"a párjának se kocsija, se munkája, szerencsejátékból él"


Ez inkább tükrözi a harmadik világbeli attitűdöt, ahol félszázadonként lesöprik a padlást és mindenki egyik napról a másikra él, lottószelvényekbe fektetve az ebül szerzett vagyonát.

2022. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!