Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi havonta egy gyerek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi havonta egy gyerek? Nem akarok szegenysegbe szulni.

Figyelt kérdés

Ha nem veszunk semmi olyat ami csak porosodik, csak ami szukseges de nem a legolcsobbat, akkor mennyi penz megy el mimimum a 9 honap terhesseg alatt?

Es utana?

Meselnetek nekem?

Jol elunk de nem akarom hogy gyerekkel ne legyen penzunk es gondolkozni kelljen a penzugyeken.


2022. júl. 20. 23:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahány család, annyi hozzáállás, szerintem senki sem fog tudni konkrét összeget mondani. Babakocsit vehetsz használtan 30- ért, de újat is 300-ért. Babaágy ugyanez. Ruháknál szintén. Neked kell átgondolni, hogy meddig szeretnél elmenni, utána számolgass.

Vannak bizniszelős anyukák, akik használt cuccokat adnak- vesznek, mások újat vesznek, aztán leadják a Vörös keresztnek. Szóval...

2022. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen terhesség és gyerek függő. Más egy problémamentes terhesség állami ellátásban és más egy magán terhesgondozás. Utána megint más, ha valaki babája speckó tápszeres vagy Dévény torna kell neki, esetleg később TSMT vagy egyéb fejlesztés. Iskoláskorról ne is beszéljünk :)


Nem nagyon lehet így átlagolni. De kiindulásként megosztom veled a saját számaimat


MAgán terhesgondozás: 9*15.000 volt, + 2 genetikai ultrahang 2*25.000

Terhes vitaminok: havi kb 6000

Kismama nadrágok-melltartók-bugyik stb: kb 40 ezret költöttem úgy, hogy a tesómtól sokat kaptam.

Táppénzre kellett mennem 4 hónap után egészségügyi okokból, így ugye 4-9 hónap között csak a fizum 60%-át kaptam.

Kelengye: kiságy, babakocsi, minden egyéb nekünk úgy volt 400 ezer, hogy ebből is kaptunk családon belül

Kisruhák: 50-68ig szerintem 50 ezer minimum, és ebből is sokat kaptunk.


Utána jön ugye a havi költségek:

vitaminok, esetleg tápszer, pelenka ( nekünk havi 18 ezer), popsikrém, törlő, éppen szükséges kisruha stb. Nálunk ha nincs extra hónap, akkor kijön 40 ezerből.

Dévény torna volt 3 hónapig. Az heti 2*8000 volt.

Rota oltás: 35?ezer, Bexsero 100 ezer


Oviba: csoportpénz, programok, kinti-benti cipő, gyümölcsnap stb: havonta kb 10 ezer. Ez lebontva, nem kell cipő minden hónapban, de sajna évszakváltásnál kell.


Programok: határ a csillagos ég :D nekünk most állatkert volt múlthéten: 12.000, ezen a hétvégén Szoboszló 7.000+kaja+egyéb.


Iskolás gyerekről nem tudok beszámolni, de hiszem, hogy kis gyerek "kis gond", nagy gyerek még több pénz :)

2022. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Mire felnő 60 Misi simán.. a mai árakkal… és nem számoltam a programokat pl nyaralás.. kirándulás.
2022. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sztm se lehet ezt általánosan behatarolni.

Én pl nem fogadtam dokit se.

Használtan vettem babakocsit, kiságyat... Pelenkázó meg állványos kád se volt, mert nem láttam szükségét.

Ruhákat sokat kaptam.

Oviba havi 700at kellett vinni, ingyen étkezés volt.

Most elsős, osztálypénz havi 1000 plusz a kaja 10 körül. Első osztályba amiket vennem kellett 40ből megvolt plusz a táska.

Igazából nem szoktam számolni mennyit költök rá. Ruhákat is olcsóbb helyen veszem.

Amiket kinő azokat Én is felajánlom rászoruló családoknak.

Anyámék minden hülyeséget megvesznek pl.

2022. júl. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
11%

Ne haragudj. Ha most jól éltek, de szerinted a egy gyerekkel szegénységbe kerülhettek és számolgatsz, akkor

a) vagy mégsem éltek jól

b) buta vagy


Ahogy itt írták, babaruhákat lehet csereberélni, kisbaba még elalszik egy cipősdobozban is stb. Kis gyerek, kis gond, nagy gyerek nagy gond. Akkor kezd el sokba kerülni, amikor elkezdi a sulit. Meg ha középiskolás, urambocsá' egyetemista lesz. Hol van az még?!


Szóval, ha van rendes, rendszeres jövedelmetek, vágjatok bele, vedd fel a babaváró hitelt (és ne költsd el piszlicsáré dolgokra). Hajrá. És ne számolgass! Úgyis a takaród végéig tudsz nyújtózni.


Gyerek értéke pénzben nem kifejezhető.

2022. júl. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Mathus ***** válasza:
68%
a kérdésre: sokba van, mint azt írták. középiskolásként évi 800e a tandíj, annyit eszik mint egy felnőtt és nem fog a hádából öltözködni. és nálunk kettő van belőle. ebben a hónapban a két és fél táboruk 127e, és ez budget.
2022. júl. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Lehet a kérdező azért tette fel a kérdést, mert tart a jelenlegi helyzettől, mert elkepzelheto, hogy hamarosan magukat fogjak tudni nehezen eltartani. Ezert nem kell ot butanak nevezni! En is tartok attol, hogy ahogy minden, ugy a babacuccok is pl dragulni fognak. De nekem mindenki azt mondta, hogy valahogy mindig meg lehet oldani, ezert ne halasszuk a dolgot. Ez abszolut a ti dontesetek a paroddal.
2022. júl. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk a szülésig eljutni volt olyan 500 ezer Ft. Addigra természetesen vettünk babakocsit, ruhákat stb.

Nyilván az elején kell pelenka (nagyon-nagyon sok) és persze rendszeresen növi ki a ruhákat. Viszont ahogy előttem is írták, nem kell mindenből a legújabb.


Én határozottan fenntartom amúgy a véleményemet, hogy a gyerekhez elsősorban idő kell, nem pénz. Neveld, Játssz, tanulj vele, ápolt, gondozd, olvass neki mesét stb.

2022. júl. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
5# Ne szóld le a kérdezőt. Bárcsak több szülő tenné fel a kérdést, hogy vajon nem kerül-e anyagi/szellemi nyomorba az a gyerek, mielőtt a világra hozza.
2022. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
9# nem véletlen mondják, hogy anyacsoportokba nem szabad belépni, mert ölik egymást. Itt a példa, miért nem! :D
2022. júl. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!