Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi havonta egy gyerek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi havonta egy gyerek? Nem akarok szegenysegbe szulni.

Figyelt kérdés

Ha nem veszunk semmi olyat ami csak porosodik, csak ami szukseges de nem a legolcsobbat, akkor mennyi penz megy el mimimum a 9 honap terhesseg alatt?

Es utana?

Meselnetek nekem?

Jol elunk de nem akarom hogy gyerekkel ne legyen penzunk es gondolkozni kelljen a penzugyeken.


2022. júl. 20. 23:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nem akarsz, ne szülj, ez ilyen egyszerű.


Aki gyereket akar, az nemhogy a jólétbe, de a közepesen szerény életbe is mer vállalni, és fel is tudja nevelni őket becsülettel. A gyerek nem attól lesz boldog, ha a hetvenhetedik divatos vackot is megveszed neki. És felnő a jófogáson bagóért vett babakocsiban ugyanúgy, mint a 300-400e Ft-os márkásakban.

2022. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tennék hozzá ehhez az egészhez, hogy mindig legyen egy B terved is.

Azért írom ezt, mert volt régen egy kolléganőm aki a férjével vállalt két gyereket. A két fizetésből szépen éltek. Egyik reggel adott egy csókot neki a férje és elköszönt tőle, mert munkába ment. Kiért kocsival a főútra, ahol összeütközött egy másik kocsival. A kolléganőm férje azonnal meghalt. Ő meg egy pillanat alatt ottmaradt két gyerekkel, az egyik ovis volt a másik meg ált. isk. alsó tagozatos. "Falusi munkahelye" volt a kolléganőmnek (kevés pénz), egy fizetésből éhen haltak volna, ha a szülei és az apósék nem segítenek éveken keresztül a gyereknevelésben.

Ebből azt akartam kihozni, hogy gyereket mindig úgy kell vállalni, hogy ha bármi történik akkor egyedül is el tudd tartani. Sosem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, lehet tartós betegség, halál, munkanélküliség és válás is. De a gyerek(ek) akkor is ott maradnak. Ezért nem csak arra kell gondolni, hogy most van két fizetés, és jól éltek, hanem arra is, hogy mi van ha csak egy fizetés lesz.....

Természetesen nem akarlak lebeszélni a gyerekről, de legyen mindig egy B terved is! És nem csak addig kell gondolkodni míg cuki kicsi a baba, hanem minimum egyetemista koráig (ezt már kifejtették az előttem szólók). A világgazdasági állapotokról nem is beszélve.

2022. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#5 vagyok. Köszi, #10.


Purple Pil, nem szóltam le a kérdezőt. "Szóval, ha van rendes, rendszeres jövedelmetek, vágjatok bele". Téged viszont nevelő célzattal le foglak. Ha csak nem Burundiból írogatsz, egyszerűen a hülyeség csimborasszója az, hogy elszegényedsz mert gyereket vállalsz. Hány ilyen embert ismersz Magyarországon? Persze minden lemondással jár, de hát kinek mi a fontos, évente új iPhos vagy egy baba.


#8 jól mondta, hogy a gyereknek a vele töltött idő fontos, nem a Polo Ralph Lauren cipő. Le is pontozták rendesen.

2022. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13# "egyszerűen a hülyeség csimborasszója az, hogy elszegényedsz mert gyereket vállalsz"


Nem volt ilyen állítás részemről.


"a gyereknek a vele töltött idő fontos, nem a Polo Ralph Lauren cipő"


Ebben sincs vita köztünk. Sőt.

2022. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Aha. " Bárcsak több szülő tenné fel a kérdést, hogy vajon nem kerül-e anyagi/szellemi nyomorba az a gyerek, mielőtt a világra hozza."


Ez Magyarországon életszerűtlen, kivéve persze néhány északkeleti meg baranyai esetet. De ők meg nem csinálnak 5 éves budgetet excelben.


Tudod, ez olyan, mint a Maserati vásárlás, csak fordítva. Aki megkérdezi, h mennyibe kerül, az biztos nem tudja megvenni. Na itt aki elkezdi számolgatni, h mennyibe kerül a gyerek, az tuti tud(na) vállalni.

2022. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, hogy a 8-as válaszom miért lett lepontozva :D Gyanítom olyanok pontozták le, akiknek nincs is gyerekük ellenben valamilyen frusztrációval küzdenek. De van egy rossz hírem: az állításom nem vélemény, hanem tény. Inkább egy 500 Ft-os kínai pólóban vidd le a kisfiad labdázni, minthogy 15 ezer Ft-os pólóban tudd le egy okostelefonnal a törődést.

Bár amilyen ennek az oldalnak a mentalitása, én már semmin nem lepődök meg.

2022. júl. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
27%
Pacsi: ma nem érdemes gyereket vállalni ebbe a kipcsak társadalomba.
2022. júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%
Akár életre szóló kiadás is lehet, elég egy betegség, baleset és lehet ápolni élete végéig. De ha minden ok, akkor is ugy szamolj, hogy ami neked van neki is kell majd. Nekem ket gyerekem van. Tehat 3 telefon, 3 szamitogep, 3 ruha, 3 ebed, 3 nasi, 3 kóla, három szoba, három belepojegy, 3 dezodor, 3 jogositvany, 3 fozotanfolyam, 3 napszemuveg...mindenből 3 kell. Tehat egy gyereknel a mostani sajat koltsegeidet duplazd es akkor megtudod mennyi egy gyerek ugy altalaban.
2022. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!