Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire kell megkeseredettnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kell megkeseredettnek és ultrakonzervatív feudalistának lenni, hogy ilyen cikket leírj a 21. században?

Figyelt kérdés

[link]


Ha boldog akarsz lenni, akkor ne feudális értékek mentén keress magadnak párt! A vármegyék és főispánok után nem tudtam, hogy van lejjebb, utána elolvastam ezt a feudalista borzalmat és elgondolkoztam azon, hogy a magyar emberek ennyire vonzódnak a feudalizmus iránt? Jön a cikkíró azzal, hogy a romatikusregények, filmek az agyunkat mossák az ő feudális nézete nem agymosó? Én se vagyok oda az egykaptafára épülő sablanos romkomokért, de igenis létezik olyan, hogy két ember annyira beleszeret egymásba, hogy a két eltérő családi háttér teljesen háttérbe szorul. Aki ebbe nem hisz vagy túl konzervatív mucsai nevelést kapott vagy annyira kiábrándult az életből, hogy nem hisz a szerelemben. Nem a lilaködre gondolok, mert ez a 3 éves szabályt is hülyeségnek tartom egyébként, mert akkor van ez a lilaköd jelenség, hogyha nem épült ki mély, bizalmi, szeretetteljes kapcsolat.


2020-as években ilyeneket írni...


2022. júl. 25. 11:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sokat gyakorizik a cikkíró.
2022. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos értelemben igaza van a cikk írónőjének. Lássuk be, egy diplomás ember nem tud mit kezdeni egy segédmunkással, egy gazdag egy szegénnyel, stb.


A helyzet azonban nem ilyen fekete-fehér, ugyanis van úgy, hogy egy alsóbb osztálybeli ember intelligens, és ambiciózus, megnyerő, és halad felfelé a ranglétrán. Az ilyen emberek meg simán beházasodhatnak egy gazdag családba.

2022. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
szembe kell nézni a valósággal - igenis a nevelés befolyásolja az életvitelünket, s eltérő lehetőségek, neveltetés és tanultság eltérő életviteli igényt hoz felszínre.
2022. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
49%

#3


Valószínűleg a nevelésnek nincs olyan súlya az ember életére, mint egyesek hiszik. Inkább az intelligencia lesz az, ami meghatározza egy embernek az életét. Ahol például segédmunkás az apuka, és takarítónő az anyuka, ott nem valószínű, hogy a gyereknek olyan képességei lesznek, hogyan PhD fokozatot szerezzen fizikából. Ettől még lehet becsületes ember, de valószínűleg még az érettségit sem fogja tudni megszerzni. Persze kivételek vannak.

2022. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom én úgy gondolom, hogy alapvetően jobban működnek azok a kapcsolatok, ahol hasonló a két fél. Igaz ez gondolkodásmódra, háttérre, stílusra, jövőbeni tervekre, mindenre. Persze, két egyforma nincs és fura is lenne, ugyanakkor, sokkal kevesebb a súrlódási pont, ha hasonlóak vagytok. Értem én, hogy olykor működik a konyhalány a herceggel, de elég ritka.

A szerelem más kérdés, de, ha valaki a direkt párkeresés híve, akkor jobb, ha logikusan méri fel az esélyeket.

Én a spontán szerelem híve vagyok, de, ahogy bele kapkodtam, a cikk nem arról szól. Emellett, az ember a környezetéből szerez jellemzően partnert, ha nem direktben keres, vagy olyan programok során, amit szeret és gyakran űz. Ez is behatárolja a dolgokat általában. Tehát, ha a herceg és konyhalány hasonlatnál maradunk, a konyhalány ritkán fordul meg jacht klubokban, vagy a menőbb buliban és valószínűleg nem ugyanaz lesz a hobbija, mint a hercegnek.

Nem mondom, hogy lehetetlen, csupán valószínűbb, hogy a konyhalány a Balatonon a lángososnál ismerkedik meg a párjával, a herceg meg a hajós túrán az óceánon.

Szóval, nem kizárt a kezdeti nagy anyagi, vagy egyéb különbség a felek között akkor se, ha szerelemből fogant a dolog, de szerintem azért nem ez a jellemző.

2022. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
4-esnek: simán lehet egy segédmunkás-takarító párnak zseni a gyereke. A nevelés tisztességre viszi, s nem a genetika határozza meg az intelligenciát! A nevelés sokkal többet ér - különben az örökbefogadás teljesen felesleges lenne ;)
2022. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a cikket már belinkelte ide egyszer egy agyhalott. Lehet, pont te voltál az is, kérdező.

Akkor is azt vàlaszoltam és most is, hogy a hasonló anyagi/kulturális/szociális háttér előny, bár nem elégséges feltétel, de az biztos, hogy jobb, mintha az egyik tehetős, a másik pedig templom egere.

Megfigyeltem, hogy azok szoktak ezen felhorkanni, akik csak nyernènek az adott kapcsolattal, mert pl lenne hova költözni vagy többet keres a másik.

Azok vallják inkább azt, amit én, akiknek van vesztenivalójuk, mert több mindent hoznak a kapcsolatba, mint a másik.

Úgyhogy szerintem hasonló háttérrel bíró partnert érdemes választani.

2022. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%
A cikk már a címében hibás. A szerelem és a párkapcsolat legfeljebb csak örömöket hoz az ember életébe. Boldogságot nem. Óriási és nagyon gyakori tévedés azzal a céllal másik embert keresni, hogy majd tőle boldog leszek. Garantáltan nem fog sikerülni. A boldogságot csak saját magunkban találhatjuk meg. Aki külső eszközet vadászik ehhez, az hiábavalóan fecsérli az idejét.
2022. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
minek olvasol 1 éves cikkeket?
2022. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen igaza van cikkírónak.

Nem értem ebben mi az ultra konzervativ?

2022. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!